Запис online, це швидко та безпечно

%D1%81%D1%83%D0%B4%D0%B8%D0%BD%D0%BA%D0%

Судинна хірургія

Судинна хірургія — це розділ медицини, що вивчає хірургічне лікування  захворювання судин. Судинна хірургія тісно пов’язана з хірургією серця та магістральних судин, неврологією, онкологією.

 

За допомогою хірургічних втручань на судинах проводиться лікування таких захворювання як, атеросклероз, артеріїт, флебіт, пухлини судин, аневризми аорти та артерій, варикозу, тромбозу, стенозу, емболії.

            Операція на сонних артеріях.

 

На сьогоднішній день, на жаль, ще не існує ліків, здатних «розчинити» або ліквідувати бляшки в судинах. Наявні препарати можуть лише призупинити зростання атеросклерозу і зменшити ймовірність утворення тромбів. Основним і єдиним ефективним методом лікування звужень артерій є хірургічна операція на сонних артеріях.

 

Наукові дослідження довели ефективність профілактичних хірургічних методів в попередженні інсульту. В цьому випадку потрібно розуміти, що хірургічне втручання виконується при наявності суворих показань до операції, і не замінює собою лікування системного атеросклерозу.

%D1%81%D1%83%D0%B4%D0%B8%D0%BD%D0%BA%D0%

Процес проведення операції на сонних артеріях.

 • Операція проводиться під місцевою, провідниковою анестезією на шиї в області сонної артерії. В цьому місці проводиться невеликий розріз (4-6 см).

 • Артерія відокремлюються від оточуючих структур (нерви, вени).

 • Проводиться перевірка стійкості головного мозку до тимчасового перекриття сонної артерії. Якщо головний мозок погано реагує на перекриття артерії - встановлюється спеціальний тимчасовий шунт, що забезпечує кровопостачання. Артерії перетискаються.

 • Внутрішню сонна артерія розтинають поперечно і зовнішній шар артерії вивертається. Атеросклеротична бляшка витягується з середини разом з внутрішнім шаром.

 • Проводиться ретельна очистка судини від залишків бляшки і зовнішній шар артерії повертається в попереднє положення.

 • Цілісність судини відновлюється безперервним швом.

 • Після завершення накладення шва з артерії випускається повітря і кровопотік відновлюється.

 • Після перевірки швів на герметичність і відсутність джерел кровотечі проводиться пошарове ушивання рани косметичним швом.

 

                Операція з лікування артеросклерозу нижніх артерій та судин.

Реконструктивні операції:

Рентгенендоваскулярні методи лікування. Під контролем рентгенівських променів за допомогою спеціальних довгих тонких інструментів через невеликий прокол стегнової артерії (рідше - інших артерій) ми можемо дістатися до ураженої судини (ділянки судин) нижніх кінцівок. Сучасні технічні можливості дозволяють розширити ділянку судини зсередини спеціальним балоном і при необхідності встановити тонкий металевий каркас (стент), що перешкоджає повторному звуженню.

 

Відкриті оперативні втручання. Хворим з закупоркою судини за тривалістю не більше 7-9 см виконується видалення внутрішнього зміненого шару артерії з атеросклеротичною бляшкою і згустками крові (ендартеректомія). При більш значному поширенні оклюзійного процесу, вираженому відкладенні кальцію в стінці артерії показано накладення обхідного шляху кровотоку (шунтування) або резекція ділянки артерії з заміщенням його синтетичним протезом, або біоматеріалом (протезування).

 

Ампутація

Якщо, незважаючи на проведене лікування, ішемія ураженої кінцівки наростає і прогресує гангрена - показана ампутація: її рівень повинен бути строго індивідуальним і виконуватися з урахуванням кровопостачання кінцівки.

Лікар рекомендує

Пройдіть консультацію судинного хірурга Клініки Симбіотика та отримаєте вичерпну інформацію про методи сучасної діагностики та лікування захворювань аорти, судин та артерій, визначте необхідність і терміни хірургічного втручання. Застосовувані сучасні технології, досвід наших фахівців допоможуть в позбавленні від захворювань судин та артерій, профілактиці інсультів і збереженні активної і повноцінного життя.

             Операції при аневризмах аорти.

 

Аневризма аорти симптоми та види, читати тут>>>>

Види відкритих хірургічних операцій при

аневризмах аорти:

 1. Операція Бенталл-Де-Боно (протезування висхідного відділу аорти кондуїтом з механічним протезом аортального клапана);

 2. Операція Девіда (протезування висхідного відділу аорти зі збереженням власного аортального клапана);

 3. Супракоронарне протезування аорти;

 4. Протезування висхідного відділу аорти та її дуги (техніка Борст, використання косого агресивного анастомозу і інші методики);

 5. Протезування грудного відділу аорти;

 6. Протезування черевного відділу аорти.

 

Ендоваскулярні втручання

Дозволяють різко зменшити обсяг операційної травми, скоротити терміни госпіталізації та зменшити неминучі страждання пацієнта, пов'язані з хірургічними доступами. Одним з основних недоліків методу, є необхідність повторних втручань.

 

Види ендоваскулярних операцій при аневризмі аорти:

 1. імплантація стент-графта в черевному відділі аорти,

 2. імплантація стент-графта в висхідний (грудної) відділ аорти.

 

Найбільш сучасним методом лікування аневризми аорти є гібридний метод, що дозволяє досягти оптимальних результатів лікування при найменшій операційній травмі.

 

Гібридні операції поєднують в собі переваги відкритих та ендоваскулярних втручань.

 

Для профілактики розвитку аневризм аорти найбільш важливим є необхідність контролю факторів ризику, а саме - артеріальної гіпертензії. Крім артеріальної гіпертензії, найбільш значимими факторами ризику є вік (старше 55 років), чоловіча стать, куріння, наявність аневризм у прямих родичів, підвищений рівень холестерину.

 
 1. Так, я хочу розпочати лікування і стати здоровим

 2. Ні, в мене ще залишились запитання

Показання до хірургічного лікування артерій визначає судинний хірург після проведення консультації, лабораторних та інструментальних досліджень.

 

Для успішного виконання операції і мінімізації ризику ускладнень, необхідна злагоджена взаємодія команди кардіолога, кардіохірурга та анестезіолога. В Клініці СИМБІОТИКА працює саме така команда професіоналів, готових допомогти кожному пацієнту в боротьбі з серцево-судинними захворюваннями.