top of page
дата оновлення:  22/09/2022

Коронарографія

 

Для діагностики захворювань серця у Клініці Симбіотика застосовують сучасний ендоваскулярний метод дослідження: коронарографію.

 

Це різновид ангіографічного обстеження, під час якого фахівці визначають стан коронарних судин. Проведення коронарографії – практично єдиний спосіб точної діагностики ішемічної хвороби серця та визначення місця, ступеня та характеру звуження просвіту коронарної артерії.

 

За отриманими результатами наші фахівці визначають тактику лікування для кожного клінічного випадку: лікарська терапія, шунтування або стентування.

%D0%97%D0%BD%D1%96%D0%BC%D0%BE%D0%BA%20%D0%B5%D0%BA%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B0%202020-08-26%2
Показання до інвазивної коронарографії

В нашій клініці коронарографія для дослідження судин серця проводиться у плановому чи екстреному порядку.

 

У першому випадку лікар призначає обстеження:

  • Для підтвердження чи виключення ішемічної хвороби;

  • При серцевій недостатності;

  • При стенокардії, що супроводжується клінічними проявами;

  • під час підготовки до операцій при пороках серця;

  • Перед хірургічним лікуванням порушень ритму серця.

Коронарографія обов'язкова з появою перших ознак інфаркту міокарда, нападах стенокардії на тлі планового лікування, виникнення ускладнень після ендоваскулярних втручань.

1. Швидкість та точність

Коронарографія є золотим стандартом діагностики та дає можливість за короткий час виявити ішемічну хворобу серця.

 

Процедура займає лише 15-20 хвилин.

2. Висока ефективність

За допомогою коронарографії наші спеціалісти отримують повну інформацію про стан коронарного судинного русла та за необхідності поєднують діагностичні заходи з лікувальними (стентуванням, балонною ангіопластикою та ін.).

 

3. Безпечність і мала травматичність

Коронарографія проводиться  з використанням місцевої анестезії через невеликий прокол.

 

Кількість рентгеноконтрастного препарату, що вводиться безпечно для здоров'я пацієнтів.

Підготовка до коронарографії

Незважаючи на те, що коронарографія серця – діагностична процедура, її проведення потребує підготовки.

 

Пацієнти проходять комплексне обстеження, яке включає виконання ЕКГ, аналізів крові (калій, креатинін, сечовина). Така підготовка дозволяє виявити захворювання чи стани, у яких протипоказано проведення коронарографії (цукровий діабет, виразкова хвороба, порушення кровообігу, гострі інфекційні захворювання, вагітність, захворювання нирок та інших.).

Крім того, обов'язково повідомте лікаря про наявну алергію, перенесені захворювання і прийняті лікарські препарати. Також, ми зробимо пробу на переносимість рентгеноконтрастної речовини. Проаналізувавши всю отриману інформацію, лікар ухвалить рішення щодо доцільності проведення діагностичної коронарографії.

За кілька днів до процедури не вживайте алкоголю. У день проведення коронарографії не рекомендується їсти. Напередодні дуже важливо виконати гідратацію організму (випити 0,5 – 1 л рідини увечері, перед дослідженням).

Доступ через точковий прокол

Анестезія

місцева

Час операції -  10 - 30 -  хв.

Перебування в стаціонарі - 1 доба

Проведення коронарографії

Коронарне дослідження судин.

У нашій клініці коронарографію судин серця проводять у спеціальній ангіографічній операційній. Процедуру виконують ендоваскулярний хірург та анестезіолог.

Перед початком обстеження коронарних судин серця антисептиком обробляють ділянку шкіри, де проводитиметься втручання – зазвичай це область променевої артерії правої руки. Після проведення анестезії лікар тонкою голкою робить прокол, у який вводить тонку трубку - інтродьюсер, що захищає стінки судин від пошкоджень. Після встановлення в артерії катетерів пацієнту вводять контрастний препарат та виконують рентгенологічну зйомку судин у кількох проекціях. Усі етапи коронарографії проводяться під постійним контролем внутрішньосудинного тиску та ЕКГ.

Всі інструменти видаляють, а на місце проколу накладають тугу пов'язку для запобігання виникненню кровотечі. Протягом 4–6 годин після ангіографії коронарних судин та артерій слід дотримуватися постільного режиму.

Коронарографію серця проводять наші кваліфіковані фахівці, які мають значний досвід виконання таких процедур: понад 10 000 процедур. В результаті ви отримаєте повну інформацію про стан коронарних судин, і лікар підбере оптимальний варіант лікування.

У нашому центрі на вас чекають кваліфіковані лікарі, сучасні методики та доступні ціни на коронарографію серця.

 

Телефонуйте та записуйтесь на консультацію та діагностику коронарних судин серця: +38 067 888 3 000

Команда інтервенційних хірургів

Записатись на  консультацію лікаря? >>>

Реабілітація після коронарографії

Коронарографія відноситься до малоінвазивних хірургічних втручань тому реабілітація фактично відсутня.

Пацієн фактично на наступний день повертається до нормального життя та не потребує спеціального догляду.

bottom of page