top of page
дата оновлення:  22/09/2022

Електрокардіограма (ЕКГ)

Електрокардіограма (ЕКГ) - це метод графічної реєстрації електричних явищ, які виникають у серцевому м'язі під час його діяльності, за допомогою електродів, які кріпляться до тіла. Криву, яка відображає електричну активність серця, називають електрокардіограмою (ЕКГ).


ЕКГ є амбулаторною та безболісною процедурою. Кардіологи нашої Клініки кардіології та кардіохірургії використовують ЕКГ як обов’язковий метод інструментального дослідження захворювань серця.


Записатись на  консультацію до лікаря? >>>

В чому полягає методика ЕКГ

Методика полягає в тому, щоб записати електричні сигнали, що генеруються серцем.


Під час запису електрокардіограми до грудей і кінцівок прикріплюють до 12 датчиків (електродів). Електроди являють собою липкі пластирі з проводами, які підключаються до електрокардіографа. Вони записують електричні сигнали, які змушують серце битися. Електрокардіограф певним чином обробляє, записує та відображає інформацію її у вигляді хвиль на моніторі або на папері.


Процедура виконується в амбулаторних умовах без спеціальної підготовки. Якщо у місці кріплення електродів є волосяне покриття, його буде видалено.


Ви можете дихати під час тесту, але вам доведеться лежати спокійно. Заборонено рухатись та розмовляти так, як це може вплинути на результати тесту. Стандартна ЕКГ займає кілька хвилин.



Кожен електрод має своє призначення, тому важливо щоб лікар чітко знав місце кріплення електродів та їх призначення. Неправильна фіксація електродів (в неправильному місці чи неправильний номер електрода) може призвести до спотворення результатів дослідження і постановки невірного діагнозу.


Кардіологи нашої клініки мають багаторічний досвід роботи з тяжкими та особливо-тяжкими патологіями захворювань серця в умовах стаціонару кардіохірургічної клініки. Ми не тільки володіємо всіма методиками ЕКГ, а й навчаємо інших на конференціях та тренінгах робити це правильно.

Для чого потрібно проводити ЕКГ

За допомогою електрокардіографії можна виявити нерівномірність ритму серця, порушення провідності, зміни розмірів камер серця. Цей метод дає можливість з великою точністю говорити про локалізацію вогнищевих змін міокарда внаслідок хронічної та гострої ішемії, рубцеві зміни, їх розповсюдженість, глибину та давність.


Кардіолог використовує дані запису електрокардіограми, щоб виявити:

  • неправильні серцеві ритми (аритмії)

  • заблоковані або звужені коронарні артерії серця (ішемічна хвороба серця), що викликають біль у грудях або серцеві приступи

  • чи був у вас серцевий приступ

  • наскільки ефективні певні методи лікування захворювань серця, наприклад кардіостимулятор


Вам обовʼязково необхідно записати ЕКГ, якщо у вас є будь-які з наступних ознак чи симптомів:

  • біль у грудях

  • запаморочення або втрати свідомості

  • прискорене серцебиття

  • прискорений пульс

  • задишка

  • слабкість, втома або знижена толерантність до фізичних навантажень


Якщо симптоми, описані вище, мають тенденцію з’являтися і зникати, їх можна не виявити під час стандартного запису ЕКГ. Кардіологи нашої Клініки кардіології та кардіохірургії порекомендують вам інші види моніторингу.


Є кілька різних типів.

Тредміл. Монтіоринг ЕКГ під навантаженням.

Холтерівський монітор. Холтерівський монітор — це невеликий переносний пристрій, який записує безперервну ЕКГ, зазвичай протягом 24–48 годин.

Подійний моніторинг. Цей портативний пристрій схожий на холтерівський монітор, але записує лише в певний час протягом кількох хвилин за раз. Ви можете носити його довше, ніж монітор Холтера, зазвичай 30 днів. Зазвичай ви натискаєте кнопку, коли відчуваєте симптоми. Деякі пристрої автоматично записують при виявленні нерегулярного ритму.

ПОРАДА ЛІКАРЯ

Якщо ви відчуваєте погіршення стану свого здоров'я не потрібно зволікати та займатись самолікуванням.

Довіртесь професіоналам.

Хочете отримати консультацію кардіолога?

Залиште свій номер телефона. Ми Вам перетелефонуємо
Наталія Кошлань-Василишин

Лікар-кардіолог

Що ми очікуємо від запису електрокардіограми

Процедура запису ЕКГ не вимагає перебування в стаціонарі клініки, тому одразу ж можна повертатись до звичного життя.


Кардіолог проаналізує та обговорить з вами результат ЕКГ одразу ж на прийомі.


Результати ЕКГ можуть надати лікарю інформацію про:

Пульс. Зазвичай частоту серцевих скорочень можна виміряти тактильним способом на променевій артерії руки. ЕКГ допоможе, якщо ваш пульс важко промацати, він надто швидкий чи нерегулярний для точного підрахунку. ЕКГ може допомогти визначити незвично швидке серцебиття (тахікардія) або незвично повільне серцебиття (брадикардія).

Серцевий ритм. ЕКГ може виявити нерегулярне серцебиття (аритмії). Аритмія виникає, коли будь-який компонент електричної системи серця не працює належним чином.

Серцевий напад. ЕКГ може показати ознаки попереднього серцевого нападу або того, що відбувається зараз. Картини на ЕКГ можуть допомогти визначити, яка частина серця була пошкоджена, а також ступінь пошкодження.

Постачання серця кров'ю і киснем. Електрокардіограма, що проведена під час появи симптомів, може допомогти кардіологу визначити, чи біль у грудях викликаний зменшеним припливом крові до міокарда.

Змінюється структура серця. ЕКГ може надати підказки про збільшення серця, вади серця та інші серцеві проблеми.


Якщо результати виявлять проблеми з серцевим ритмом, вам може знадобитися інші методи дослідження, наприклад УЗД серця (ЕХО).

Інші інструментальні методи дослідження в кардіології
Стрий
Львів
Пн-Пт
9:00-20:00
Субота за записом
Неділя - вихідний
  • Facebook
  • Instagram
bottom of page