top of page
дата оновлення:  22/09/2022

Ангіопластика

 

З віком та внаслідок деяких захворювань на стінках артерій та вен утворюються склеротичні бляшки, що перешкоджають нормальному кровообігу. Звуження судин призводить до порушення функцій різних органів, а в деяких випадках може викликати і смерть. У сучасній медицині існує кілька нехірургічних методів вирішення таких проблем.

Один із них – балонна ангіопластика – малоінвазивна внутрішньосудинна операція, яка дозволяє відновити нормальну прохідність судин. Для повернення посудини колишньої форми в нього вводять спеціальний балон, який розправляють, у результаті видаляються бляшки, просвіт судини збільшується і кровотік нормалізується.

У нашій клініці проводиться балонна ангіопластика судин різного калібру та локалізації для лікування захворювань артерій нижніх кінцівок, коронарних, підключичних, сонних, хребетних артерій та інших. Сучасне оснащення дозволяє виконувати операції з мінімальним пошкодженням тканин, дозволяючи пацієнтам швидше повернутися до звичного способу життя.

%D0%B1%D0%B0%D0%BB%D0%BE%D0%BD%D0%BD%D0%
Показання до ангіопластики

Ендоваскулярні хірурги нашого Центру володіють різними методиками виконання ангіопластики та проводять успішні операції при наступних захворюваннях:

  • Ішемічна хвороба серця,

  • Інфаркт міокарда,

  • Стабільна або нестабільна стенокардія,

  • Закупорка сонної артерії,

  • Звуження ниркової артерії тощо.

Якщо дозволяє клінічна ситуація, балонна ангіопластика судин серця проводиться одразу після ангіографії – діагностичної процедури, що дозволяє виявити ураження судин.

1. Висока ефективність

Проведення процедури дає можливість відновити кровотік у судинах та уникнути розвитку серйозних серцево-судинних захворювань.

2. Безпечність

Балонна ангіопластика – це малоінвазивна операція, яка не вимагає відкритих розрізів та загальної анестезії.

 

3. Швидке відновлення

Операція триває трохи більше 2 годин, а період реабілітації становить 7–10 днів.

Підготовка до балонної ангіопластики

Незважаючи на те, що балонна дилатація судин – малоінвазивна та безпечна процедура, вона потребує особливої ​​підготовки. Обстеження, яке проходять усі пацієнти, дає можливість виявити протипоказання та знайти «слабкі» місця у судинному руслі.

Насамперед вам проведуть коронарографію – рентгеноскопічне дослідження судин. Якщо за результатами процедури лікар прийме рішення про проведення ангіопластики артерій, потрібно буде здати стандартні аналізи (сечі, крові – загальний, біохімічний, на резус-фактор та групу крові, інфекції, коагулограму).

 

Також наші пацієнти роблять ЕКГ, отримують консультацію анестезіолога, а за потреби – та інших фахівців.

Крім того, лікарю важливо отримати докладну інформацію про перенесені або наявні захворювання, які приймають медикаменти, наявну алергію і т.д. Наявність докладного анамнезу дає лікареві можливість розробити докладний план лікування та відновлення для кожного пацієнта.

Доступ через точковий прокол

Анестезія

місцева

Час операції -  60 - 90 -  хв.

Перебування в стаці-онарі до 2 діб

ПроведенняБалонної ангіопластики

Балонна ангіопластика

 

У нашому Центрі балонна дилатація проводиться ендоваскулярним хірургом та анестезіологом в операційній, оснащеній сучасним обладнанням. Місце проколу артерії обробляють антисептиком та вводять під шкіру місцевий знеболюючий препарат.

 

Згодом лікар вводить у судину катетер із балоном. Як тільки балон досягає місця стенозу, його під тиском надувають, у результаті склеротичні бляшки розправляються і вдавлюються в стінки судини. Після цього балон видаляють. Таким чином, відновлюється прохідність вени або артерії та нормалізується кровообіг. На місце проколу накладають пов'язку, що давить, щоб уникнути виникнення кровотечі.

Усі маніпуляції виконуються під рентгенологічним контролем, тобто лікар чітко бачить рух катетера судинним руслом і контролює весь перебіг ендоваскулярної операції ангіопластики сонної та інших артерій.

Тривалість черезшкірної балонної ангіопластики – від 60 хвилин до 90хвилин, при цьому пацієнти не мають жодних больових відчуттів.

 

Балонна ангіопластика зі стентуванням

 

Досвід ангіо- хірургів нашого Центру дозволяє проводити комбіновані операції. Залежно від місця знаходження та стану пошкодженої судини після черезшкірної ангіопластики лікар може провести додаткові маніпуляції щодо зміцнення його стінок – стентування.

 

Суть процедури – у встановленні особливого каркаса, який утримує стінки судини у нормальному положенні. Проведення коронарної балонної ангіопластики та стентування коронарних артерій робить лікування більш ефективним та дозволяє уникнути рецидивів стенозів.

Записатись на  консультацію лікаря? >>>

Операція з балонної ангіопластики

Після операції балонної ангіопластики кровотік по звуженому судини відновлюється, стан серця, мозку, нижніх кінцівок значно поліпшується. У пацієнта значно зменшуються або повністю зникають симптоми, пов'язані з недостатністю кровообігу: зникають болі, підвищується толерантність до фізичного навантаження. За дотримання рекомендацій лікаря ефект зберігається довгі роки.

Команда інтервенційних хірургів

Реабілітація після коронарографії

Протягом кількох годин після процедури пацієнту показаний суворий постільний режим. За позитивної динаміки вас випишуть вже наступного дня після втручання. У деяких випадках на госпіталізацію може знадобитися до 5 днів.

 

На протязі 7–10 діб варто утриматись від фізичних навантажень. Крім того, дотримуйтесь рекомендацій щодо харчування, прийому медикаментів, контролю тиску та кровотоку.

Балонна ангіопластика судин – ефективна процедура розширення просвітів судин, яка широко використовується при стенозах. На рахунку ендоваскулярних хірургів нашого Центру кілька тисяч подібних операцій, тому ви можете бути впевнені у безпеці всіх маніпуляцій. 

Ми пропонуємо комбінований підхід до лікування: операції ангіопластики зі стентуванням. Високий професіоналізм та коронарна ангіопластика за доступними цінами у нашій клініці.

bottom of page