top of page
дата оновлення:  24/10/2022
Головна ›  Ортопедія і травматологія> Ендопротезування суглобів

Ендопротезування суглобів

Ендопротезування суглобів – це сучасний метод лікування суглобів, заснований на заміні «рідного» органу протезом із високоякісного штучного матеріалу. За формою та функціями встановлюваний протез нічим не відрізняється від природного суглоба, тому після відновлювального періоду після операції кінцівка набуває повної рухливості.


Досвідчені лікарі Клініки Симбіотика вже багато років успішно виконують ендопротезування суглобів, застосовуючи передові технології та сучасні матеріали.

5.jpg
Переваги ендопротезування в Клініці СИМБІОТИКА

01

Висока ефективність


Ендопротезування – єдиний спосіб повернути пошкодженим суглобам втрачену рухливість

02

Безпека


Завдяки високій якості використовуваних матеріалів ендопротези добре приживаються.

03

Покращення якості життя


Після ендопротезування пацієнтів не турбують сильні болі в суглобі, а кінцівка знаходить колишню рухливість.

Особливості операцій з ендопротезування суглобів

 

Ендопротезування - це реальна можливість повністю відновити втрачені суглобом функції. Штучний орган розрахований серйозне фізичне навантаження: під час ходьби, бігу, плавання тощо.

 

Після операції суглоб набуває анатомічної рухливості. У деяких випадках, при вроджених захворюваннях або травмах у ранньому віці пацієнт взагалі може не здогадуватися про рухові можливості кінцівки і розуміє це тільки після ендопротезування.


Тим, хто давно страждає на болі в суглобах, установка протеза допомагає повністю позбутися больового синдрому. У свою чергу, відпадає необхідність приймання анальгетиків, ви зможете спокійно рухатися.

 

Крім того, фахівці клініки рекомендують провести ендопротезування суглоба, якщо:

  • вам важко виконувати прості дії, навіть ходити;

  • медикаментозне лікування виявилося неефективним або є протипоказання для його проведення;

  • захворювання виявлено на пізній стадії, коли інші методи лікування не дадуть результату.

Види протезів

Виробники протезів пропонують великий вибір штучних суглобів, виконаних із міцних біоінертних металевих сплавів, а також із кераміки та поліетилену. При використанні цих сучасних матеріалів ризик відторгнення протеза та розвитку ускладнень практично відсутній.


Залежно від того, як штучний суглоб фіксуватиметься, виділяють цементну, безцементну та комбіновану методику, а отже, і відповідні види протезів.


Також, лікар підбирає тип протеза залежно від техніки ендопротезування: повної чи часткової заміни суглоба.

 

Що ми лікуємо

 

Деякі захворювання суглобів на початкових стадіях успішно лікуються консервативним шляхом. Однак у ряді випадків ендопротезування стає єдиним способом повернення до повноцінного життя.

 

Фахівці клініки рекомендують операції у таких випадках:

  • Деформуючий артроз (коксартроз, гонартроз) різної етіології

  • Асептичний некроз головки стегнової кістки

  • Перелом шийки бедра

  • Перелом вертлужної западини

біль в суглобі.jpg

- 34 850 грн.

Спеціальна пропозиція

ендопротезування

Які операції ми проводимо

 

Досвідчені травматологи-ортопеди нашої клініки проводять операції із заміни деяких суглобів.

Найчастіше до нас звертаються пацієнти з приводу ендопротезування колінного та тазостегнового суглобів.

Підготовка до операції

Підготовчий період включає два етапи: підбір протеза і стандартне передопераційне обстеження.
Фахівці нашої клініки мають високу кваліфікацію та досвід, що дозволяє їм підбирати протез для кожного пацієнта з високою точністю. Вибір штучного суглоба залежить від багатьох факторів: ступеня тяжкості захворювання, стану здоров'я в цілому, віку, анатомічних та фізіологічних особливостей пацієнта.

 

Для оцінки необхідно провести такі процедури:

  • рентгенографію, за додатковим призначенням - МРТ та КТ;

  • лабораторні аналізи крові та сечі;

  • ЕКГ та флюорографію.

Крім того, ви обов'язково отримаєте консультації анестезіолога та кардіолога, а ваш лікар-травматолог докладно обговорить з вами підібраний варіант протеза і розповість про етапи операції.

Доступ через розріз

 

Анестезія- спінальна

Час операції - 

до 60 -  хв.

Перебування в стаці-онарі до 5-ти днів

Техніка проведення

 

У нашій клініці операції з ендопротезування суглобів проводяться з використанням спінальної анестезії.
У проекції суглоба хірург робить розріз шкіри та м'яких тканин для доступу до ураженого органу, через який і проводить усі маніпуляції. Лікар проводить ревізію тканин та оцінює стан суглоба. Усі уражені фрагменти кісток видаляються. Після цього хірург приступає безпосередньо до встановлення протеза. Деталі операції залежать від суглоба, що замінюється, і обсягу втручання (тотальна або часткова заміна). Завершальний етап – накладання швів, встановлення дренажу, накладання шини та асептичної пов'язки.

Записатись на  консультацію до лікаря? >>>

Реабілітація після ендопротезування суглоба

 

Незважаючи на складність операцій, відновлення після ендопротезування проходить швидко. При втручанні на нижніх кінцівках вже наступного дня ви зможете вставати та пересуватися за допомогою милиць. Такий режим рекомендований на строк до місяця – у цей період гояться тканини та формується суглобова капсула. Через 2-3 місяці після операції можна навантажувати кульшовий суглоб. Навантаження на колінний суглоб можливе в більш ранні терміни.


У будь-якому випадку, наші фахівці розробляють програму реабілітації індивідуально для кожного пацієнта. Вона включає комплекс лікувальної фізкультури, курси фізіотерапії та масажу, плавання. Завдяки цим заняттям зміцнюються м'язи, повертається рухливість суглоба. При виконанні вправ не слід поспішати, навантаження потрібно поступово збільшувати.


Як правило, вже через пів року наші пацієнти забувають про те, що мають штучний суглоб, і ведуть вільний і активний спосіб життя.

Статті

Відгук пані Наталі про ендопротезування кульшового суглоба у клініці СИМБІОТИКА.

 

Пані Наталя народилась із двостороннім вивихом, що призвело до тяжкого захворювання у дорослому віці.

Першу операцію вона робила в іншій приватній клініці. Коли дізналась про Симбіотику, порівняла умови та ціни одразу зважилась на операцію в нашій клініці.

Відгук пані Світлани з США про протезування колінного суглоба у Клініці СИМБІОТИКА.

Пані Світлана проживає у США, та розповідає про високу вартість протезування.

В Україну приїхала до родичів, та коли дізналась про Симбіотику, зважилась на консультацію та одразу прийняла рішення про протезування колінного суглоба в нашій клініці. За іронією долі, пацієнтці встановлено колінний суглоб відомої американської фірми Zimmer. 

Відгук пані Лесі про ендопротезування кульшового суглоба та важливість реабілітації

 

Пані Леся, після травми, отримала ускладнення, що призвело до необхідності радикального лікування суглоба. Пошуки відповідей та бажання лікуватися привели її до професора Адріана Філя.

Вона описує, що допомогло прийняти їй рішення оперуватись в клініці СИМБІОТИКА. Особливу увагу звертає на реабілітацію після протезування, прозору вартість операції та надання медичної послуги "під ключ".

bottom of page