top of page
дата оновлення:  22/09/2022

Холтерівський моніториг

Холтерівський монітор — це невеликий переносний пристрій, що призначений для тривалого запису серцевого ритму (24-48 год). Він використовується для виявлення або визначення ризику нерегулярного серцебиття (аритмії).


Холтерівський моніторинг проводять, якщо традиційна електрокардіограма (ЕКГ) не надає достатньо деталей про стан серця. Якщо нерегулярне серцебиття трапляється рідко, може знадобитися довгостроковий монітор, який називається реєстратором подій.

Записатись на  консультацію до лікаря? >>>

В чому полягає суть моніторингу ритму серця за допомогою холтера

Холтерівський монітор прикріпляється на тіло пацієнта. Ви повинні прийняти душ до відвідин лікаря. Монітор не можна знімати, і після початку моніторингу він повинен залишатися сухими.


Лікар прикріпить датчики (електроди) на грудях. Ці електроди записують серцебиття.


Дроти, прикріплені до електродів, підключаються до реєструючого пристрою холтерівського монітора. Пристрій має розмір приблизно як пачка цигарок.


Після встановлення холтерівського монітору, ви отримаєте інструкції щодо його носіння, та зможете повернутися до повсякденних життя.


На холтерівські монітори зазвичай не впливають інші електроприлади. Але деякі пристрої можуть переривати сигнал від електродів до холтерівського монітора.


Якщо у вас є холтерівський монітор, вам слід уникати наступного:

  • електробритви та зубні щітки

  • магніти

  • металошукачі

  • мікрохвильові печі


Кардіологи нашої Клініки кардіології та кардіохірургії опанували методикою холтерівського моніторингу ритму серця та успішно проводять його багато років. Ми маємо власну станцію розшифровки записів холтера і можемо проаналізувати найменші деталі ритму серця.

Для чого потрібне холтерівське моніторування

Холтерівський монітор зазвичай носять протягом 1-2 днів. Протягом цього часу пристрій записує всі удари серця.


Холтерівське моніторування є безболісним і неінвазивним. Датчики (електроди) і дроти заховуються під одягом. Холтер носиться на поясі або кріпиться на ремінці.

Не знімайте холтерівський монітор — його необхідно носити протягом усього періоду запису, навіть під час сну.


Вода може пошкодити холтерівський монітор. Не плавайте, не приймайте душ і ванну протягом усього часу, поки ви носите холтерівський монітор.


Під час носіння Холтера, ви можете виконувати більшість своїх справ, якщо лікар-кардіолог не вкаже вам інше. Вам можуть запропонувати записувати певні події вашої діяльності та будь-які симптоми, що трапились під час моніторування.


Особливо важливо звернути увагу, якщо і коли у вас є будь-який із наведених нижче симптомів:

  • тріпотіння або пропуск серцебиття

  • задишка

  • біль у грудях

  • запаморочення


Запишіть, якими видами діяльності ви займаєтесь і в який саме час.

ПОРАДА ЛІКАРЯ

Якщо ви відчуваєте погіршення стану свого здоров'я не потрібно зволікати та займатись самолікуванням.

Довіртесь професіоналам.

Хочете отримати консультацію кардіолога?

Залиште свій номер телефона. Ми Вам перетелефонуємо
Галина Кіт

Лікар-кардіолог, зав відділення кардіології

Результати холтерівського моніторування.

Після завершення періоду моніторингу ви повернути пристрій лікарю.


Лікар-кардіолог Клініки кардіолії та кадріохірургії розшифрує та перегляне результати моніторингу. Якщо ви вели записи симптомів і подій, що виникали під час моніторингу, то це дасть можливість порівняти дані монітора Холтера з вашими нотатками та більш точніше поставити діагноз.


Після розшифрування, що зазвичай займає декілька днів, лікар обговорить їх з вами. Інформація з холтерівського монітору може сказати лікарю, чи є у вас хвороба серця та чи діють або не діють будь-які серцеві ліки, які ви зараз приймаєте.


Якщо під час носіння монітора у вас не було порушень серцевого ритму, ваш лікар може порекомендувати реєстратор подій, яких можна носити довше, ніж стандартний холтерівський монітор. Реєстратори подій подібні до холтерівських моніторів і зазвичай вимагають натискання кнопки, коли ви відчуваєте симптоми.

Інші інструментальні методи дослідження в кардіології
Стрий
Львів
Пн-Пт
9:00-20:00
Субота за записом
Неділя - вихідний
  • Facebook
  • Instagram
bottom of page