top of page
дата оновлення:  22/09/2022

Добовий моніторинг артеріального тиску

Добовий моніторинг артеріального тиску (ДМАТ) передбачає вимірювання артеріального тиску через рівні проміжки часу протягом 24 годин, коли ви відпочиваєте, пересуваєтеся чи займаючись своєю звичайною повсякденною діяльністю. Це невеликий цифровий апарат артеріального тиску, який прикріплений до поясу навколо вашого тіла та з’єднаний з манжетою на передпліччі. Він досить малий, щоб ви могли займатися своїм повсякденним життям і навіть спати.

Записатись на  консультацію до лікаря? >>>

В чому полягає суть проведення добового моніторингу артеріального тиску

Вимірювання артеріального тиску лікарем традиційно відбувається лише під час перебування пацієнта в клініці. Ці показання можуть не відображати ваш звичайний артеріальний тиск, оскільки факт перебування в медичному закладі може викликати у вас стрес, що призведе до хибно підвищеного показника (страх перед «білим халатом»).


Рідкість таких вимірювань у клініці може не дати достатньої інформації про ваш артеріальний тиск, особливо якщо його було важко контролювати за допомогою ліків.


Моніторинг артеріального тиску в домашніх умовах часто корисний, але також обмежений тим, як часто ви його контролюєте, точністю домашніх апаратів для вимірювання артеріального тиску та помилками користувача.


24-годинний ДМАТ долає ці труднощі. Вимірюючи артеріальний тиск через регулярні проміжки часу протягом 24 годин, наш лікар зможе отримати чітку картину того, як змінюється ваш артеріальний тиск протягом дня.


Як проводиться тест?

На протязі 5-10 хвилин наш кардіолог налаштує обладнання та закріпить манжету на вашій руці, а сам пристрій на поясі. Апарат запрограмований на вимірювання артеріального тиску з регулярними інтервалами що 30 хвилин вдень, і з інтервалом в 1 годину вночі. Вам потрібно буде тримати монітор увімкненим протягом ночі. Ви можете покласти монітор під подушку або на ліжко під час сну.


Після закінчення 24 годин наш кардіолог зніме апарат і манжету та завантажить показання АТ для аналізу в спеціальну програму.


Весь ваш запис АТ буде переглянуто нашим лікарем, і підсумковий звіт про контроль вашого АТ буде надано та пояснено вам під час огляду.


Що потрібно робити під час 24-годинного моніторингу АТ?

Оскільки тест проводиться для того, щоб з’ясувати, який у вас нормальний кров’яний тиск, важливо продовжувати свій звичайний розпорядок дня і виконувати те, що ви робите зазвичай. Єдине, чого вам слід уникати протягом дня, це плавання та прийняття ванни чи душу.


Ви не повинні знімати ДМАТ протягом 24 годин.


Щоб реєстратор ДМАТ працював належним чином, важливо переконатися, що трубка до нього не перекручена та не зігнута. Крім того, безпосередньо перед тим, як апарат збирається зняти показання, він подасть звуковий сигнал.


Коли це станеться, ви повинні:

  • сядьте, якщо можливо

  • тримайте манжету на рівні серця

  • тримайте руку нерухомо


Вас також попросять вести щоденник про те, що ви робили безпосередньо перед зчитуванням, о котрій годині ви лягали спати та вставали, а також які та коли ви приймали ліки

Яка мета дослідження артеріального тиску протягом доби

На підставі даних ДМАТу, для того, щоб підібрати правильне лікування, наш лікар об’єктивно та науково оцінює наступні стани:


Гіпертонія «білого халата».Коли вимірювання АТ високі в кабінеті лікаря, але впадають у норму, якщо вимірювати вдома.


Недіагностована гіпертензія. Це відбувається, коли вимірювання АТ, проведені в кабінеті лікаря та вдома, перевищують 140 мм рт. ст. систолічний (верхній показник) і 90 мм рт. ст. діастолічний (нижній показник).


Резистентна гіпертензія. Коли кілька антигіпертензивних препаратів не здатні адекватно контролювати високий артеріальний тиск.


Маскована гіпертензія. Коли клінічні вимірювання АТ потрапляють у прийнятний діапазон, але середній артеріальний тиск фактично перевищує прийнятний діапазон.


Нічна гіпертензія. Коли денні вимірювання АТ знаходяться в ідеальному діапазоні, але в субоптимальному діапазоні вночі.


Гіпотензивні симптоми. Коли пацієнти відчувають такі симптоми, як запаморочення через надмірне зниження АТ за допомогою гіпертензивних препаратів


Кому буде корисний цей тест?

1. Пацієнти з гіпертонією «білого халата» (страхом перед лікарем)

Пацієнту якому помилково встановили діагноз а добовий моніторинг дає можливість уникнути непотрібного початку прийому антигіпертензивних препаратів і його можливих побічних ефектів.


2. Пацієнти з встановленою гіпертензією.

а) Щоб побачити, наскільки добре діють ваші ліки, щоб забезпечити плавний і оптимальний 24-годинний контроль АТ

б) Щоб перевірити, чи залишається високим ваш АТ вночі, коли ви спите. Якщо це так, ваші ліки, можливо, потрібно буде змінити або скорегувати.


3. Пацієнти з погано контрольованою або резистентною гіпертензією.

Особливо у пацієнтів, у яких розвиваються ускладнення гіпертонії (наприклад, серцева недостатність, серцевий напад, ниркова недостатність або інсульт), незважаючи на прийом антигіпертензивних препаратів.

ПОРАДА ЛІКАРЯ

Якщо ви відчуваєте погіршення стану свого здоров'я не потрібно зволікати та займатись самолікуванням.

Довіртесь професіоналам.

Хочете отримати консультацію кардіолога?

Залиште свій номер телефона. Ми Вам перетелефонуємо
Галина Кіт

Лікар-кардіолог, зав.відділення кардіології

Як лікар використовує цей тест для контролю мого АТ?

Нормальний профіль артеріального тиску

Це підтверджує, що у вас немає справжньої артеріальної гіпертензії, і вам не потрібно починати тривалий прийом антигіпертензивних препаратів.


Вперше діагностована гіпертонія

Залежно від тяжкості підвищення АТ, наявності інших серцево-судинних факторів ризику, таких як цукровий діабет, високий рівень холестерину, куріння та сімейний анамнез (спадковість) інсульту або серцевих захворювань, наш лікар допоможе вам змінити спосіб життя, щоб досягти хорошого та стабільного контролю АТ. Можуть знадобитися приймання ліків.


Стійкий/Нічний гіпертонічний профіль

Це підтверджує, що ваш тиск контролюється недостатньо оптимально, попри те, що ви приймаєте ліки, і ви ризикуєте розвинути довгострокові ускладнення гіпертонії, такі як серцева недостатність, інфаркт, інсульт, ниркова недостатність або сліпота. Визначивши період стрибків АТ протягом дня або ночі, наш лікар скоректує тип, дозу або час прийому ваших ліків для досягнення хорошого та стабільного контролю АТ.

Інші інструментальні методи дослідження в кардіології
Стрий
Львів
Пн-Пт
9:00-20:00
Субота за записом
Неділя - вихідний
  • Facebook
  • Instagram
bottom of page