top of page
дата оновлення:  22/09/2022

Добовий моніторинг артеріального тиску

Добовий моніторинг артеріального тиску (ДМАТ) передбачає вимірювання артеріального тиску через рівні проміжки часу протягом 24 годин, коли ви відпочиваєте, пересуваєтеся чи займаючись своєю звичайною повсякденною діяльністю. Це невеликий цифровий апарат артеріального тиску, який прикріплений до поясу навколо вашого тіла та з’єднаний з манжетою на передпліччі. Він досить малий, щоб ви могли займатися своїм повсякденним життям і навіть спати.

Записатись на  консультацію до лікаря? >>>

В чому полягає суть проведення добового моніторингу артеріального тиску

Вимірювання артеріального тиску лікарем традиційно відбувається лише під час перебування пацієнта в клініці. Ці показання можуть не відображати ваш звичайний артеріальний тиск, оскільки факт перебування в медичному закладі може викликати у вас стрес, що призведе до хибно підвищеного показника (страх перед «білим халатом»).


Рідкість таких вимірювань у клініці може не дати достатньої інформації про ваш артеріальний тиск, особливо якщо його було важко контролювати за допомогою ліків.


Моніторинг артеріального тиску в домашніх умовах часто корисний, але також обмежений тим, як часто ви його контролюєте, точністю домашніх апаратів для вимірювання артеріального тиску та помилками користувача.


24-годинний ДМАТ долає ці труднощі. Вимірюючи артеріальний тиск через регулярні проміжки часу протягом 24 годин, наш лікар зможе отримати чітку картину того, як змінюється ваш артеріальний тиск протягом дня.


Як проводиться тест?

На протязі 5-10 хвилин наш кардіолог налаштує обладнання та закріпить манжету на вашій руці, а сам пристрій на поясі. Апарат запрограмований на вимірювання артеріального тиску з регулярними інтервалами що 30 хвилин вдень, і з інтервалом в 1 годину вночі. Вам потрібно буде тримати монітор увімкненим протягом ночі. Ви можете покласти монітор під подушку або на ліжко під час сну.


Після закінчення 24 годин наш кардіолог зніме апарат і манжету та завантажить показання АТ для аналізу в спеціальну програму.


Весь ваш запис АТ буде переглянуто нашим лікарем, і підсумковий звіт про контроль вашого АТ буде надано та пояснено вам під час огляду.


Що потрібно робити під час 24-годинного моніторингу АТ?

Оскільки тест проводиться для того, щоб з’ясувати, який у вас нормальний кров’яний тиск, важливо продовжувати свій звичайний розпорядок дня і виконувати те, що ви робите зазвичай. Єдине, чого вам слід уникати протягом дня, це плавання та прийняття ванни чи душу.


Ви не повинні знімати ДМАТ протягом 24 годин.


Щоб реєстратор ДМАТ працював належним чином, важливо переконатися, що трубка до нього не перекручена та не зігнута. Крім того, безпосередньо перед тим, як апарат збирається зняти показання, він подасть звуковий сигнал.


Коли це станеться, ви повинні:

  • сядьте, якщо можливо

  • тримайте манжету на рівні серця

  • тримайте руку нерухомо


Вас також попросять вести щоденник про те, що ви робили безпосередньо перед зчитуванням, о котрій годині ви лягали спати та вставали, а також які та коли ви приймали ліки