top of page
дата оновлення:  01/10/2022

Ангіографія

 

Фахівці Центру судинної хірургії Клініки СИМБІОТИКА у своїй роботі застосовують сучасні та максимально ефективні методи діагностики різних захворювань судин.

 

Ангіографія – це ендоваскулярне обстеження, за допомогою якого лікар з'ясує стан ваших судин (від капілярів до артерій та вен), швидкість кровотоку, вроджені патології, наявність тромбів, пошкодження.

 

Метод діагностики ґрунтується на введенні в судини рентгеноконтрастного препарату та їх рентгенологічному обстеженні.


У нашій клініці можна зробити ангіографію судин різного калібру на сучасному устаткуванні, щоб отримати максимум інформації про стан артерій і вен, наявність у них тромбів, бляшок холестерину або звужень.

 

Досвідчені лікарі оцінять результати процедури, при необхідності доповнять її іншими дослідженнями та ухвалять рішення про подальшу тактику лікування.

FFR.jpg
Показання до ангіографії

Ангіографія – це «золотий стандарт» у діагностиці захворювань судин. Залежно від клінічної картини та скарг пацієнта лікарі Центру рекомендують рентгеноскопічне обстеження судин при підозрі на такі захворювання та патологічні стани:

  • атеросклероз коронарних артерій та судин головного мозку;

  • тромбоз судин верхніх та нижніх кінцівок;

  • тромбоемболія легеневої артерії;

  • ішемічна хвороба серця;

  • ішемічний чи геморагічний інсульт;

  • черепно-мозкові травми.

1. Швидкість та точність

Обстеження займає лише 20-30 хвилин.

 

Ангіографія вен та артерій дає можливість отримати об'єктивну картину про стан судин та обрати тактику лікування.

2. Висока ефективність

Ангіографія дозволяє досліджувати судинну систему будь-якого органу та за необхідності виконати хірургічні втручання, наприклад, ангіопластику або стентування.

 

3. Безпечність і мала травматичність

Процедура проводиться з використанням місцевих знеболювальних препаратів через невеликий розріз для введення катетера.

Види ангіографії


У Клініці Симбіотика ви можете пройти такі види ангіографії:

  • Церебральна ангіографія, під час якої досліджуються судини головного мозку;

  • Коронарна (коронарографія), спрямована на вивчення стану судин серця;

  • Периферична ангіографія або флебографія – обстеження венозної системи, яке застосовується для обстеження судин рук та ніг;

  • Ангіопульмонографія для дослідження судин легень;

  • Ниркова вивчення стану судин нирок;

  • Каваграфія для вивчення стану верхньої та нижньої порожнистої вени.

З іншого боку, залежно від попереднього діагнозу може бути проведено ангіографічне обстеження судин інших органів.
Дослідження проводяться на сучасній високотехнологічній ангіографічній системі Artis виробництва німецької компанії Siemens.

Підготовка до ангіографії

Для отримання достовірних результатів ангіографії та виключення ускладнень слід ретельно підготуватися до процедури.

 

На прийомі обов'язково розкажіть нашому лікарю про хронічні захворювання, алергію та медикаменти, які приймаються: можливо, якісь з них потрібно на якийсь час скасувати. За 2 тижні до обстеження слід виключити вживання алкоголю. Крім того, всі наші пацієнти складають аналізи сечі, крові (загальний, біохімічний, групу крові, резус-фактор, коагулограму), виконують ЕКГ.

Доступ через точковий прокол

Анестезія

місцева

Час операції -  20 - 30 -  хв.

Перебування в стаці-онарі до 1 доби

Проведення ангіграфії

Перед початком обстеження пацієнту роблять внутрішньом'язовий укол заспокійливого та антигістамінного препаратів. Ділянку шкіри, на якій проводитиметься ангіографія з контрастом, обробляють антисептиком та підшкірно вводять анестетик. Доступ до артерії здійснюється через невеликий прокол: у нього лікар вводить інтродьюсер – коротку порожню трубку. Через інтродьюсер в посудину вводиться катетер з контрастною речовиною. Як тільки препарат заповнить необхідні судини, лікар за допомогою ангіографа проводить рентгенологічну зйомку у кількох проекціях, щоб отримати максимально повну картину стану кровоносного русла.


Після закінчення ангіографії судин лікар витягує катетер та інтродьюсер і накладає тугу пов'язку для запобігання кровотечі. Залежно від обсягу діагностичного втручання процедура триває близько 20-30 хвилин.

Команда інтервенційних хірургів

Записатись на  консультацію лікаря? >>>

Реабілітація після ангіографії

Після проведення ангіографії ми рекомендуємо пацієнтам постільний режим протягом 6–10 годин для профілактики утворення тромбів. Як правило, людина залишається у стаціонарі до наступного дня. У цей час він перебуває під постійним наглядом медперсоналу. У перші години бажано випити щонайменше 1 літра чистої води. Протягом кількох днів після процедури слід уникати інтенсивних фізичних навантажень, підняття тяжкості тощо.


Ангіографія судин – це найточніший метод діагностики патологій. З його допомогою лікарі Центру  визначають не лише ступінь ураження, а й причини його виникнення, що дозволяє вибрати оптимальну тактику консервативного чи хірургічного лікування.


 При дослідженні судин лікарі використовують найсучасніше обладнання. Записуйтесь на прийом для проведення ангіографії до судинних хірургів за телефонами нашої клініки.

bottom of page