top of page
дата оновлення:  09/08/2022

Радіочастотна абляція вен

 

Радіочастотна абляція вен (РЧА) -

це нова методика лікування варикозного розширення вен, яка вже отримала визнання флебологів у всьому світі. Суть маніпуляції - у впливі струму високої частоти на внутрішні стінки ураженої судини, внаслідок чого просвіт судини закривається, а потім повністю розсмоктується. На відміну від застарілого відкритого методу видалення вен, ця мало травматична процедура проводиться амбулаторно під місцевою анестезією, без розрізів та накладання швів, і має чудовий естетичний результат.

РЧА.jpeg

Показання до радіочастотної коагуляції вен нижніх кінцівок

Лікарі Клініки Симбіотика мають значний досвід лікування вен за допомогою радіочастотної коагуляції варикозних вен та застосовують цю методику у тих клінічних випадках, коли вона буде максимально ефективною.

 

Операція РЧА на венах проводиться як самостійна процедура, так і в комплексі з іншими втручаннями, наприклад склеротерапією.

Переваги РЧА

1. Лікування варикозу за один день

Процедура проводиться амбулаторно, немає потреби госпіталізації до стаціонару.

2. Мала травматичність та безболісність

Радіочастотна абляція - інноваційний мало травматичний метод лікування варикозу, що проводиться під місцевою анестезією.

3. Чудовий естетичний результат

Процедура здійснюється через маленькі проколи - після проведеного лікування відсутні рубці та шрами

Підготовка до РЧА

РЧА вен – один із найбільш безпечних способів лікування варикозу, тому не потребує спеціальної підготовки.

 

Однак флеболог завжди проводить ультразвукове дуплексне сканування судин нижніх кінцівок, щоб отримати максимальну інформацію про стан вен. Крім того, як і перед будь-якою іншою процедурою в Медичному Центрі пацієнтам слід пройти стандартне обстеження, яке як правило включає:

 

  • ЕКГ

  • аналізи сечі та крові (загальний, на резус-фактор, інфекції, згортання);

  • консультацію терапевта

Завдяки такому комплексному обстеженню лікар може оцінити загальний стан пацієнта та виявити можливі протипоказання. 

 

За кілька днів до процедури необхідно провести епіляцію на ногах, а останнє приймання їжі повинно бути не пізніше ніж за 3-4 години до виконання РЧА.

Техніка виконання РЧА

Доступ через точкові проколи

Метод анестезії- місцева

Час операції - 60 хв на одній нозі

Час перебування в стаціонарі - до 3 год

Проведення радіочастотної абляції вен

У нашому центрі радіочастотна абляція вен нижніх кінцівок проводиться амбулаторно, у спеціальній операційній. Процедура не потребує загального знеболювання, найчастіше використовується місцева анестезія. Тривалість РЧА - до 60 хвилин на одній нозі.

Підготовка. Перш ніж приступити до процедури, лікар проводить УЗД судин у пацієнта, який перебуває в положенні стоячи і відзначає на шкірі місця, що вимагають радіочастотного впливу.

 

Виконання. Усі маніпуляції проводяться на операційному столі та під постійним контролем УЗ-доплерографії. Шкіра обробляється дезінфікуючим розчином і у вибраному місці виконується прокол вени. У нього лікар вводить одноразовий катетер і просуває його до місця початку абляції вен нижніх кінцівок. Після встановлення катетера вводиться анестезія і хірург приступає до процедури. Довжина нагрівального елемента катетера – 7 см, що дозволяє обробляти ділянки вени саме такої довжини. Лікар поступово витягує катетер, а оброблена ділянка вени начебто «склеюється». При проведенні РЧА прилад самостійно визначає потужність та тривалість дії, що виключає ймовірність лікарських помилок.

 

Після обробки необхідних ділянок вени катетер витягують, а на місце проколу накладають стерильну пов'язку. Після проведення РЧА на ногу обов'язково надягають компресійну панчоху. За 30 хвилин ми рекомендуємо пацієнтам ходьбу.

 

У нашому Центрі, крім ендовенозних методів, застосовуються й інші ефективні методики лікування варикозу та його ускладнень.

 

РЧА часто порівнюють з іншим термічним методом – лазерною коагуляцією судин (ЛКС). Механізм дії цих методів однаковий – за допомогою теплової енергії руйнується стінка варикозної вени, що призводить до усунення її просвіту та скупчення крові в ній. Порівняльні дослідження РЧА та ЛКС показали їхню однакову ефективність та безпеку. При цьому фахівці зазначають, що болючі відчуття та гематоми після РЧА виникають рідше і вони менш виражені.

 

Рішення у виборі методу операції приймає лікар, спираючись на наявні клінічні дані та стан пацієнта. Він може порекомендувати проведення склеротерапії або флебектомії, залежно від стадії та тяжкості захворювання.

Записатись на  консультацію флеболога? >>>

Реабілітація після радіочастотної абляції

У деяких випадках після РЧА можлива поява хворобливих відчуттів у ділянці обробленої судини, набряк навколо облітерованої вени. Через 2-3 дні ці симптоми зникнуть.

 

Для прискорення процесу відновлення ми рекомендуємо дотримуватись наступних правил:

  • протягом 7–14 днів носити компресійну білизну, причому перші 2 доби – не знімаючи;

  • здійснювати щоденні погулянки тривалістю 1,5-2 години;

  • уникати надмірних фізичних навантажень (занять фітнесом, у тренажерному залі, підняття важких речей, тривалого стояння тощо);

  • утриматися від прийому теплих ванн, відвідування лазні чи сауни, солярію.

Через 4–7 днів обов'язково відвідайте лікаря для огляду та проведення ультразвукового сканування вен.

Ми пропонуємо вигідні ціни на радіочастотну абляцію вен нижніх кінцівок.

 

Телефонуйте та записуйтесь на прийом: +3 (067) 888-3-000.

bottom of page