top of page

При розвитку атеросклерозу на внутрішній стінці судин утворюються і поступово збільшуються в розмірах бляшки, які звужують їх просвіт і значно ускладнюють кровообіг. Якщо процес закорковування в живильних артеріях верхніх і нижніх кінцівок досягає критичних відсотків, це може призвести до ампутації та навіть смерті.


Єдиним способом відновлення кровотоку є хірургічне втручання. Замість відкритої операції на судинах Клініка СИМБІОТИКА пропонує новий малоінвазивний метод відновлення прохідності уражених периферичних артерій — стентування (балонну ангіопластику).

дата оновлення:  22/09/2022

Стентування периферичних артерій

Переваги

01

Висока ефективність

Кровоток русла відновлюється повністю, імплантований стент виключає повторне звуження артерії.

02

Безболісність

Процедура здійснюється через прокол, є безкровною та безболісною за рахунок місцевої анестезії.

03

Швидке відновлення

На операцію зі стентування периферичних артерій потрібно близько 1 години, після чого пацієнт на добу перебуває під стаціонарним наглядом. Звичайний період повного відновлення – 7-10 днів.

Показання до балонної ангіопластики кінцівок

  • Звуження просвіту живильної артерії від 50% і більше, якщо симптоми порушення очевидні (болі в кінцівках, утворення трофічних виразок і т.д.).

  • За відсутності симптоматики показанням до стентування артерій є поріг 70% звуження.

  • Діабетичні ураження судин

  • Тромбоз глибоких вен та посттромбатичні прояви.


Клінічну картину та необхідність проведення операції зі стентування зрештою оцінює лікар, досвід якого є важливим фактором. Практичний стаж хірургів нашого Центру дозволяє їм це робити з великою точністю.

Стенти – що це таке?

Стент є надтонкою дротяною трубочкою з високотехнологічного медичного сплаву. Розправляючись вона служить розпіркою для артерії в проблемному місці. Особливе плетіння не дозволяє каркасу скластися, завдяки чому його встановлення якісний та довгостроковий ефект. При показаннях стент може бути оброблений лікарським засобом.
Підготовка до стентування периферичних артерій

Підготовчі заходи, попри малу травматичність процедури, необхідні для точного діагностування "слабких" місць судинного русла, виявлення протипоказань, оцінки ризиків та загального стану організму пацієнта. 


У першу чергу хворому призначається ангіографія, що є діагностикою стану судин за допомогою контрастного рентгену. Якщо за результатами обстеження лікар приймає рішення про необхідність ангіопластики, хворому пропонується здати звичайні аналізи:

  • ЕКГ;

  • стандартні аналізи крові (загальний, біохімія, на групу-резус, наявність інфекцій, показники згортання);

  • загальний аналіз сечі.


За особливих показань лікарем Центру хірургії може бути призначена консультація анестезіолога або іншого вузького фахівця.

Техніка проведення операції

Доступ через точковий прокол

Анастезія - місцева

Час операції - до 60 - хв.

Перебування в стаціонарі 1 день

Стентування

Втручання проводиться під місцевою анестезією досвідченим ангіохірургом. У шкірі робиться прокол, через який в артерію вводиться балонний катетер зі стентом. Хірург встановлює його у звуженому місці артерії, після чого подає на нього тиск. Надуваючись, балон розправляє каркас стента та розширює артерію до нормальних розмірів, вдавлюючи атеросклеротичну бляшку в стінки та відновлюючи кровотік. Потім балон здувається і видаляється, а сітчаста розпірка залишається в просвіті судини, щоб уникнути його звуження.


У місці введення катетера залишається невеликий (близько 2мм) прокол, на який накладається пов'язка, що давить.


Весь процес контролюється лікарем на моніторі. У Клініці Симбіотика використовується ангіографічна апаратура SIEMENS. Вона оснащена рентгенографічними трубками, які використовують унікальну техніку придушення шумів зображення без збільшення променевого навантаження пацієнта. Завдяки цьому хірург, що оперує, чітко бачить судинну структуру і до дрібних деталей контролює хід операції.


Результати

В результаті проведеного стентування периферична артерія повністю відновлює кровообіг, який у нормальному обсязі живить кінцівку. Операція має стійкий позитивний ефект із хорошими віддаленими перспективами.


Передові технології ангеопластичної хірургії довели свою доступність та високу ефективність. Вчасно проведена операція на периферичних артеріях у багатьох випадках рятує хворого від втрати кінцівки, а іноді і самого життя, повертаючи їй повноцінну якість, яка безцінна!

Команда ангіохірургів

Записатись на  консультацію до лікаря? >>>

Реабілітація

Після операції зі стентування артерій наші пацієнти зазвичай проводять у стаціонарі 1 день, це необхідно для повного лікарського післяопераційного контролю. Повертатися до звичайного життя можна через 7-10 днів після виписки.