top of page

Ендопротезування артеріальним аневризм стент-графтом - це сучасний хірургічний метод виключення патологічно розширених ділянок артерій із загального кровотоку.


На сьогодні це мінімально травматична альтернатива відкритої хірургічної операції, що значно знижує ризики ускладнень, терміни реабілітації та дає добрий відсоток сприятливого прогнозу на майбутнє.


дата оновлення:  22/09/2022

Ендопротезування аневризм артеріальним стент-графтом

Переваги

01

Хірургічне втручання проводить бригада висококваліфікованих хірургів, які мають великий клінічний досвід ендоваскулярних операцій при патологіях будь-якої складності.

02

Для встановлення використовуються сучасні моделі стент-графів європейських та американських виробників із сплавів найвищої якості. Їхні моделі та параметри підбираються строго індивідуально для кожного пацієнта.

03

Операційні оснащені спеціальним рентгенографічним обладнанням у поєднанні із сучасним мікрохірургічним інструментарієм.

Показання до ендопротезування аневризм артерій

Прямими показаннями до цього хірургічного втручання є:

  • Аневризма грудного чи черевного відділу аорти досить великого розміру, коли він небезпека розриву чи тромбозу перевищують операційні ризики.

  • Діагностика збільшення аневризми за результатами регулярних УЗД (контрольний показник – понад 0,5 см протягом року).

  • Емболія (перенесення аневризми тромбів, що утворюються в мішку, в артеріальне русло).

  • Супутній больовий синдром, який може бути ознакою загрозливого розриву.

Вибір операційного доступу та необхідність втручання в кожному випадку визначається лікарем клініки, виходячи з індивідуальної клінічної картини та стану здоров'я пацієнта в цілому. 


З розвитком та вдосконаленням ендоваскулярних технологій перевага все частіше надається закритим малотравматичним втручанням.

Що таке стент-графт?

Стент-графт являє собою тонку металеву сітку трубчастої форми, що саморозкривається, покриту з внутрішньої сторони герметичним полімером (графтом). Спеціальне внутрішнє покриття виключає його обростання бляшками холестеринів і розвиток на цьому тлі повторного звуження.


Імплантат встановлюється у просвіт судини у місці утворення аневризми та звужує русло кровотоку до нормальних розмірів. Установка його проводиться через невеликий шкірний прокол у стегнової вені для доступу до порожнини пошкодженої судини. Операція виконується за умов спеціальних гібридних операційних, обладнаних рентгенологічною мікрохірургічною апаратурою.


Передопераційна підготовка

Підготовка до операції включає:

  • Проходження електрокардіограми та консультація кардіолога щодо її результатів.

  • Рентгенологічне обстеження органів грудної клітки та черевної порожнини залежно від локації аневризми.

  • Лабораторна діагностика - аналіз сечі та ряд досліджень крові: загальний, на біохімічні показники (сечовина, креатинін), згортання (каогулограма), наявність інфекцій, група-резус.

  • Одразу після госпіталізації — консультативний огляд лікарем анестезіологом, який буде присутнім під час операції.


У разі потреби екстреного хірургічного втручання передопераційний комплекс досліджень проводиться у терміновому порядку. Госпіталізація та операція можуть бути проведені в день звернення (натще).

Техніка проведення операції

Доступ через точковий прокол

Анастезія - комбінована

Час операції - до 240 - хв.

Перебування в стаціонарі 2 дні