top of page

Емболізація аневризм артерій - операція, метою якої є закриття патологічно розширеної та небезпечно витонченої ділянки артерії (аневризми) та виключення його із загального кровотоку. Хірургічне втручання в Клініці Симбіотика проводиться ендоваскулярним методом, який на сьогодні є малотравматичним і високотехнологічним.


Суть операції полягає у заповненні мішка аневризми м'якими платиновими мікроспіралями, які сприяють утворенню згустку крові та поступово заростають тканинами. В результаті емболізації кров більше надходить в аневризму, і вона перестає збільшуватися у розмірах. Виключається ризик її розриву і великого крововиливу.

дата оновлення:  22/09/2022

Емболізація аневризм артерій

Переваги

01

Бригада висококваліфікованих ендоваскулярних, мають великий досвід виконання судинних операцій будь-якої складності.

02

Високоякісні витратні матеріали, швидка реабілітація завдяки малій операційній травмі, індивідуальні програми лікування, психологічний комфорт, лікування без болю та страху.

03

Час операції – 60-120 хв

Покази до операції

Прямими показаннями до емболізації аневризми артерій є наявність мішковидної аневризми з витонченням її стінок та загрозою розриву, особливо на тлі діагностованого атеросклерозу, артеріальної гіпертензії або наявністю патологічного зв'язку між венозним та артеріальними руслами.


Операція виконується, у тому числі на артеріях, розташованих у важкодоступних місцях, зокрема – усередині черепної коробки.


У будь-якому випадку, рішення щодо тактики лікування кожного пацієнта приймає лікар клініки після ретельного ангіографічного дослідження.


Протипоказанням до ендоваскулярного втручання є індивідуальна непереносність контрастної речовини.

Передопераційна підготовка

Перед хірургічним втручанням пацієнта проходить обстеження, яке починається з консультації судинного хірурга та отримання результатів ангіографії. Частина лабораторної діагностики включає загальний аналіз сечі та ряд досліджень крові - загальний і біохімічний аналіз, на наявність інфекційних патологічних груп, визначення групи та резус-фактора, показники згортання та інші. Також необхідно пройти електрокардіографію.


Пацієнт може бути госпіталізований у день операції. У стаціонарі його попередньо оглядає лікар-анестезіолог для вибору оптимально безпечної анестезії.


За наявності хронічних захворювань може знадобитися консультація вузьких фахівців цього напряму.

Техніка проведення операції

Доступ - прокол

Анестезія – місцева анестезія

Час операції – 60-120 хв

Час перебування у стаціонарі – 1-2 дні

Техніка проведення емболізації аневризм артерій

Ендоваскулярні операції не викликають сильного болю та проводяться під місцевою судинною анестезією. У деяких випадках може бути додатково проведена медикаментозна седація.


Протягом усього хірургічного втручання проводиться моніторинг стану оперованого, поряд знаходиться досвідчений анестезіолог.

Тривалість операції - 60-120 хв.


У кров'яне русло вводиться контрастна речовина для чіткої візуалізації процесу операції на екрані ангіографа.

У пахвинній ділянці робиться невеликий прокол, через який лікар вводить у стегнову артерію тонкий та гнучкий провідник-катетер, у порожнині якого розміщені спіралі платинового дроту, або дрібні латексні кульки. По ходу кров'яного русла катетер просувається до місця локалізації аневризми. Лікар спрямовує кінець провідника в аневризматичний мішок і випускає наповнювач. М'які тонкі платинові спіралі щільно заповнюють випнуте місце, повністю повторюючи його форму. У середньому при цьому потрібно 5-6 спіралей. Порожнина аневризми надійно пломбується та ізолюється від русла материнської судини. У короткі терміни в ній утворюється кров'яний згусток (тромб), що виключає можливість подальшого розтягування стін та їхнього розриву.


У разі, якщо аневризм має занадто широку шийку для утримання в ній наповнювача, лікар додатково встановлює на даній ділянці артерії стент - металевий каркас у вигляді сітчастої трубки, що виконує роль бар'єру.


Втручання завершується вилученням катетера тим же шляхом і накладенням тугої антисептичної пов'язки.


Результатом операції стає пломбування та повне виключення розтягнутої порожнини артерії з кровообігу та усунення загрози її можливого розриву.

Команда ангіохірургів

Записатись на  консультацію до лікаря? >>>

Реабілітація

Емболізація ендоваскулярним доступом - малоінвазивна операція, що не вимагає зняття швів, тривалої госпіталізації та домашнього постільного режиму. Через день-два пацієнт виписується додому, де йому наказується щадний режим на наступні кілька місяців, поки аневризм повністю не заросте і не буде остаточно ізольована. У цей період необхідно виключити авіаперельоти, відвідування саун та бань, а також інші підвищені фізичні навантаження.

Операція дає сприятливий прогноз у разі своєчасного звернення за кваліфікованою хірургічною допомогою.