top of page
дата оновлення:  22/09/2022

Протезування артерій нижніх кінцівок

Протезування артерій нижніх кінцівок є хірургічною методикою, у ході якої частина патологічно зміненої артерії замінюється на синтетичний протез. Із загального артеріального кровотоку виключається ділянка артерії, яка має протяжне та складне ураження, що не дозволяє відновити її прохідність іншими методами.


Нефункціональна частина судини висікається із заміною на імплантат. У цій якості можна використовувати як синтетичний протез, так і донорський біоматеріал.

Судинні хірурги Клініки СИМБІОТИКА виконують всі види протезування артерій, обираючи в кожному індивідуальному випадку оптимальну методику усунення небезпечної патології.

Записатись на  консультацію до лікаря? >>>

Покази до протезування артерій нижніх кінцівок

Операція виконується при значних ушкодженнях протяжних ділянок артерій – понад 50% закупорки діаметра артеріального ствола. Симптомами даної патології може стати біль у ногах у стані спокою та при ходьбі на короткі дистанції (менше 200 м), утворення трофічних виразок на ногах та пальцях.


Втручання також може бути визнане доцільним при аневризмі периферичних артерій ніг ​​та інших патологічних станах, за яких критично знижується швидкість кровотоку в зміненій ділянці, а медикаментозне лікування не дає ефекту.


Ця методика застосовується у випадках, коли ендоваскулярна операція з розширення судин визнана неефективною.


Протипоказанням до втручання є розвиток вологої гангрени кінцівки, ускладненої септичним станом.


Переваги протезування артерій нижніх кінцівок у Клініці СИМБІОТИКА

Висококваліфіковані спеціалісти. У нашому Центрі хірургії практикують досвідчені судинні хірурги, які володіють класичними та інноваційними технологіями для точної діагностики та ефективної хірургічної допомоги.


Операції будь-якої складності. Укомплектовані високоточним сучасним мікрохірургічним обладнанням операційні блоки, якісні імплантати та витратні матеріали найкращих світових виробників.


Персональний підхід до лікування, індивідуальні рішення, турбота про психологічний комфорт, швидку реабілітацію.

Техніка проведення операції із протезування артерій ніг

Передопераційна підготовка


Протезування артерій ніг ​​у Центрі хірургії передує повному діагностичному обстеженню пацієнта.

  • Ехокардіографія (ЕХОКГ) - це ультразвукове дослідження служить для оцінки діяльності серця, особливостей його будови, виявлення можливих тромбів у камерах.

  • ЕКГ та консультація кардіолога.

  • Лабораторна діагностика сечі (загальний аналіз) та крові (загальні та біохімічні параметри, сечовина, згортання, загальний білок, резус та група, електроліти, інфекційні групи).


Операція


Втручання здійснюється відкритим хірургічним доступом під загальним наркозом або СМА (спінальна анестезія). Рішення про оптимальний спосіб знеболювання приймається лікарем-анестезіологом, який оглядає пацієнта після вступу до стаціонару та входить до складу операційної бригади.

Час виконання операції – близько 90 хвилин.

Лікар робить розріз у проекції артерії, виділяє її та затискає вище і нижче ураженої ділянки. Після цього проводиться його резекція та заміна на синтетичний протез. Затискачі знімаються, і рана ушивається із встановленням дренажу.

Успішно проведена операція повною мірою відновлює кровообіг у ураженому артеріальному стовбурі.

ПОРАДА ЛІКАРЯ

Якщо ви відчуваєте ви відчуваєте погіршення стану свого здоров'я не потрібно зволікати та займатись самолікуванням. 

Серцево-судинні захворювання мають високий показник інвалідизації та смертності.

Довіртесь професіоналам.

Залиште свій номер телефона. Ми Вам перетелефонуємо
Тарас Рудик

Кардіохірург, медичний директор Клініка Симбіотика

Гиндич Павло_edited_edited.png
Період реабілітації

Термін госпіталізації після встановлення артеріального протезу у нижній кінцівці становить 7-10 днів. У цей період необхідно уникати значних фізичних навантажень, протягом місяця після операції рекомендовано препарати для зниження показника холестерину, протитромбну терапію, спеціальний лікувальний комплекс фізичних вправ та щоденну ходьб