top of page
ГоловнаСудинна хірургія › Флебологія › Склеротерапія   
дата оновлення:  09/08/2022

Склеротерапія вен

 

Склеротерапія вен  -

це сучасна безопераційна методика лікування варикозної хвороби нижніх кінцівок. Процедура дозволяє позбутися судинних «зірочок» і «сіточок» на ногах, а також варикозу на початкових стадіях за допомогою точкових ін'єкцій склерозанту. Склеротерапія дозволяє вибірково видаляти уражені варикозом вени, зберігаючи при цьому здорові ділянки судин.

 
Склеротерапія.jpeg

Показання до склеротерапії вен нижніх кінцівок

Судинні «сіточки» та «зірочки». Основним показанням до склеротерапії є ретикулярний варикоз, прояви якого зазвичай називають судинними «сіточками» та «зірочками». Це оптимальний спосіб лікування цієї судинної патології.

Варикоз на початковій стадії. Склеротерапія дає хороші результати при лікуванні початкових стадій варикозного розширення, коли нема потреби у проведенні хірургічної операції.

Період після оперативного лікування варикозу. Склеротерапія виконується як додатковий метод після оперативного лікування варикозної хвороби як після флебектомії, так і після ендовенозних втручань. Виконання склеротерапії посилює ефект оперативного лікування та є дуже важливим способом профілактики рецидиву захворювання, а також кращого естетичного ефекту.

Флебологи нашого Центру проводять лікування всіх видів судинних патологій нижніх кінцівок, як на початковій стадії (судинні «сіточки» та «зірочки»), так і при вираженому варикозі.

Переваги склеротерапії для лікування варикозу

1. Лікування варикозу за один день

Процедура проводиться амбулаторно, немає потреби госпіталізації до стаціонару.

2. Мала травматичність та безболісність

Склеротерапія  малотравматичний метод лікування варикозу і не потребує анестезії.

3. Чудовий естетичний результат

Процедура ін'єкційна - після проведеного лікування відсутні рубці та шрами

Підготовка до склеротерапії

Усі пацієнти Клініки Симбіотика перед склеротерапією вен проходять обстеження, яке включає УЗД вен нижніх кінцівок і лабораторні аналізи (загальний аналіз крові, аналізи на інфекційну групу).

 

Ультразвукове дуплексне сканування (УЗДС) один із найбільш точних методів діагностики стану судин. Він дозволяє визначити ступінь подовження та розширення вен, ділянки з витонченими стінками та «вузлами». За отриманою інформацією лікар визначає стадію розвитку захворювання та вибирає оптимальну тактику втручання.

 

Після процедури вам будуть потрібні спеціальні компресійні панчохи. Правильний вибір компресійного трикотажу має дуже важливе значення. Тому, при першому огляді флеболог рекомендує вам обрати компресійні панчохи.

 

За кілька днів до склеротерапії слід відмовитися від алкоголю, куріння та епіляції у місці втручання. Перед процедурою слід приймати гігієнічний душ. Необхідності особливого режиму харчування при цьому немає. За 2 години до відвідування клініки можна легко перекусити.

Техніка виконання склереотерапії

Ін'єкційна

методика

Анестезія - не потрібна

Час операції - 30 - 45 хвилин

Перебування в стаці-онарі не потрібне

Проведення склереотерапії

Компресійна склеротерапія варикозних вен нижніх кінцівок виконується амбулаторно, в умовах процедурного кабінету, госпіталізація пацієнта не потрібна.

 

Склеротерапія - це курсова процедура, включає кілька сеансів процедур. За одну процедуру, зазвичай, обробляються всі видимі вени ноги з урахуванням допустимої дози препарату - склерозанту.

 

Ін'єкції виконуються найтоншими голками та абсолютно безболісні. Іноді пацієнти відчувають легке печіння. Безпосередньо після кожної ін'єкції на вени накладаються пов'язки.

 

Після закінчення процедури на ноги надягають еластичні компресійні панчохи.

Записатись на  консультацію флеболога? >>>

Реабілітація

Після проведення склеротерапії компресійні панчохи слід носити цілодобово щонайменше 3 дні. Відразу після процедури пацієнту потрібна ходьба протягом 30 хвилин. Надалі потрібно здійснювати щоденні піші прогулянки тривалістю щонайменше 1 години. Після цілодобового носіння в перші 3 дні панчохи слід носити в денний час протягом 2-3 тижнів.

 

Після проведення склеротерапії можлива поява синців, ущільнень та пігментації по ходу вен – це явище – природним процесом і залежить від типу шкіри. Почервоніння та синці самостійно зникають протягом 1,5-2 місяці.

 

Оцінка результату та ефекту склерозуючого лікування проводиться не раніше ніж через місяць після процедури. У ряді випадків потрібні додаткові процедури для максимального лікувального та естетичного ефекту.

 

Телефонуйте та записуйтесь на прийом: +3 (067) 888-3-000.

 
bottom of page