top of page
дата оновлення:  09/08/2022

Ендовенозна лазерна коагуляція вен

 

Ендовенозна лазерна коагуляція вен (ЕЛКВ)-

це сучасний метод лікування вен з варикозною хворобою за допомогою лазера. Процедура ґрунтується на термічному впливі тепла на внутрішні стінки вени. В результаті вони склеюються, і кров перестає надходити в оброблену судину.

Лазерне лікування варикозу дозволяє позбутися захворювання швидко, без розрізів і шрамів.

лазерна коагуляція вен.jpeg

Показання до ендовенозної лазерної коагуляції.

Лікування варикозного розширення вен. Проведення операції лікування лазером при варикозі на ногах є ефективним, якщо венозні протоки розширені незначно, до 10 мм.

Лікування трофічних виразок гомілки. У цій ситуації використання лазерної коагуляції дозволяє уникнути ендоскопічного висічення судини або її відкритої перев'язки.

Лікування розширених вен великого діаметра у поєднанні з іншими хірургічними втручаннями. Найчастіше ЕЛКВ проводиться з елементами флебектомії. При цьому вдається забезпечити меншу травматичність, швидку реабілітацію та високий естетичний результат.

 

Флебологи нашої клініки мають значний досвід лікування варикозу з використанням ендовенозної лазерної коагуляції та застосовують цю методику як окремо, так і у поєднанні з іншими способами.

1. Лікування вен лазером за один день

Процедура проводиться амбулаторно, немає потреби госпіталізації до стаціонару.

2. Мала травматичність та безболісність

Ендовенозна лазерна коагуляція - інноваційний мало травматичний метод лікування варикозу, що проводиться під місцевою анестезією.

3. Чудовий естетичний результат

Процедура здійснюється через маленькі проколи - після проведеного лікування відсутні рубці та шрами

Підготовка до ендовенозної лазерної коагуляції варикозних вен

Для точної оцінки стану уражених варикозом вен у Клініці СИМБІОТИКА обов'язково проводиться ультразвукове дуплексне дослідження судин ніг. Крім того, пацієнтам необхідно пройти стандартну передопераційну підготовку, що включає:

 

  • лабораторні аналізи крові та сечі,

  • консультацію терапевта.

Якщо ви приймаєте антикоагулянти чи гормональні препарати, обов'язково повідомте про це лікаря. Швидше за все він попросить призупинити їх приймання за кілька днів до процедури.

 

У день проведення ЕЛКВ слід не їсти 4 години до процедури, і одягти вільний одяг, оскільки після втручання потрібно буде використовувати компресійну панчоху.

 

Грамотна підготовка та комплексне обстеження дозволяють отримати точну інформацію про стан пацієнта та розробити оптимальний план лікування варикозних вен лазером, який допоможе досягти максимально ефективного результату.

Доступ через точковий прокол

Анестезія

місцева

Час операції -  до 60 -  хв. на одній нозі

 

Перебування в стаці-онарі не потрібне

Проведення ендовенозної лазерної коагуляції варикозних вен

У нашій клініці процедура ендовенозної лазерної коагуляції варикозних вен нижніх кінцівок проводиться амбулаторно і триває до 60 хвилин на одній нозі. Як правило, використовується лише місцеве знеболювання.

 

Процедура проводиться під контролем ультразвукового сканування, що дозволяє уникнути помилок.

 

Підготовчий етап. Лікар робить на потрібній вені прокол і вводить тонкий катетер. Потім у нього вводиться лазерний провідник який доставляється до ділянки судини, звідки почнеться коагуляція. Помпою у вену нагнітається розчин місцевого анестетика, що забезпечує знеболювання та захист навколишніх тканин від дії лазерних променів.

 

Основний етап лікування. Лікар включає лазер і повільно виводить провідник із судини. В результаті вена «склеюється», а кров починає надходити у здорові судини.

 

Відразу після процедури пацієнту надягають компресійні панчохи, а через 30 хвилин рекомендують неспішну ходьбу протягом години.

 

ЕЛКВ вен нижніх кінцівок проводиться сучасним діодним лазером. Високий лікувальний ефект досягається завдяки тому, що в даному апараті використовується лазерне випромінювання середнього ІЧ-діапазону (1,56 мкм; 1,47 мкм).

 

Лазерне випромінювання впливає локально лише на стінки судин. Під час процедури не пошкоджуються нервові закінчення, не зачіпаються інші тканини, що дозволяє уникнути утворення гематом та забезпечує швидку реабілітацію після лікування.

 

Крім ендовенозних методів, застосовуються й інші ефективні методики лікування варикозу та його ускладнень.

 

Остаточне рішення у виборі методу операції приймає лікар, спираючись на наявні клінічні дані та стан пацієнта. Він може порекомендувати проведення склеротерапії або флебектомії, залежно від стадії та тяжкості захворювання.

Записатись на  консультацію флеболога? >>>

Реабілітація після лазерної коагуляції

Одна з переваг ендовенозної лазерної коагуляції варикозних вен – можливість вже наступного дня повернутися до звичного життя та роботи.

 

Для досягнення максимального ефекту процедури слід виконувати всі розпорядження лікаря-флеболога:

 

  • обов'язково носити компресійну білизну протягом 2 тижнів після ЕЛКВ, у тому числі перші 5 днів – цілодобово;

  • здійснювати щоденні – не менше 1,5–2 годин – піші прогулянки у спокійному темпі;

  • відмовитися від високих фізичних навантажень (підйому тягарів, бігу тощо), жінкам не носити взуття на високих підборах;

  • обмежити теплові процедури (відвідування сауни, солярію та ін.).

 

Через 3-4 дні після лазерної абляції вен потрібно прийти до флеболога для контрольного огляду та УЗД.

 

Дотримуючись цих нескладних вимог, ви значно прискорите процес відновлення, а ризик післяопераційних ускладнень буде мінімальним.

 

Ми пропонуємо вигідні ціни на ендовенозну лазерну коагуляцію вен нижніх кінцівок.

 

Телефонуйте та записуйтесь на прийом: +3 (067) 888-3-000.

bottom of page