top of page
ГоловнаОртопедія і травматологія › Протезування кульшового суглоба

Протезування (ендопротезування) кульшового суглоба

дата оновлення:  21/12/2021
Причини та потреби протезування кульшового суглоба.

 

Тазостегновий (кульшовий) суглоб - це зона зчленування між тазом і ногою, яка підтримує вагу тіла. Тазостегновий суглоб утворений з’єднанням округлої головки стегнової кістки та чашоподібної кульшової западини таза. Він утворює первинний зв’язок між кістками нижньої кінцівки та осьовим скелетом тулуба і тазу. Поверхня головки стегнової кістки та кульшової западини, де стикаються кістки, покрита гладкою тканиною, яка називається суглобовим хрящем. Хрящ разом з речовиною, яка називається синовіальною рідиною, не дає кісткам тертися одна об одну і не пошкоджуватися.

Кульшовий суглоб.png
Кульшовий суглоб 2.png

Основною причиною захворювання кульшового суглоба є зношування суглобового хряща: остеоартроз. 

 

Це зношування сприймається як біль, спочатку тільки при навантаженні на суглоб, потім все частіше і, нарешті, в стані спокою. 

 

Збільшення інтенсивності болю є повільним процесом, іноді протягом багатьох років, і може призвести до ригідності тазостегнового суглоба.

Є й інші види захворювань:

  • дегенеративні – вікові

  • травми – переломи або пошкодження м’язів і зв’язок

  • посттравматичні – аваскулярний некроз в результаті травми

 

Одним із наслідків будь-якого захворювання суглобів є біль . Біль у стегні обмежує вашу повсякденну діяльність, впливає на ваш настрій, ваше здоров’я і, безумовно, ваше загальне самопочуття . 

Прротезування кульш суглоб

Лікування.
 

Якщо не проводити лікування, наслідками можуть бути атрофічні зміни в м’язовій тканині, деформація суглобу, порушення осі хребта, зміна постави та вкорочення ноги, розвиток остеохондрозу і коксартрозу з протилежного боку, порушення роботи  імунної, серцево-судинної систем та кишково-шлункового тракту (через неконтрольоване приймання знеболювальних препаратів).

 

На ранніх стадіях хвороби проводиться консервативне лікування. Якщо воно не дає бажаного результату, то для усунення болю та відновлення рухових можливостей проводиться ендопротезування кульшового суглоба. 

Лікування кульшов суглоб
Ендопротез кульша 4.png

Протез кульшового суглоба - це штучний суглоб, що складається з стегнової кістки з головкою (сферою) і чашкою лунки (вертлюжної оболонки та вкладиша).

Ніжка кульшового суглоба виготовлена з металу (зазвичай це сплав титану або кобальту або нержавіюча сталь).

Голівка виготовляється з кераміки або металу. Чашка складається з 1 або 2 частин, залежно від протезу.  

За способом фіксації поділяються на цементні та безцементні.  

 

Цементна фіксація протезу здійснюється за допомогою медичного цементу, що застигаючи фіксує протез. Така фіксація рекомендована пацієнтам, у яких кістка втратила мінеральну щільність і не зможе прорости в імплант.

 

Безцементне протезування здійснюється за технологією  press-fit. Така методика передбачає щільну посадку імпланта, в результаті якої кісткові епітелії вростають в тіло імплантата. Таке протезування має свої переваги: (а) відсутність болю; (б) швидка реабілітація.

Кульшовий _edited.png

Операція тотального ендопротезування кульшового суглоба замінює пошкоджену кістку та хрящ суглоба поліетиленом (пластичний матеріал) або керамічними та металевими компонентами.

Хірург може отримати доступ до тазостегнового суглоба різними шляхами, дотримуючись «звичайного» хірургічного підходу або мінімально інвазивного хірургічного підходу (MIS). 

 

Справжня малоінвазивна хірургія характеризується збереженням м’язів і сухожиль, які зустрічаються під час операції на капсулі кульшового суглоба, і коротшим розрізом шкіри.

Що дасть тотальне ендопротезування кульшового суглоба?

  • Зменшення болю в стегнах. Біль швидко та різко зменшується і зазвичай усувається.

  • Відновлення рухливості. Ваше стегно буде функціонувати з меншими зусиллями, майже відновивши свою початкову рухливість.

  • Поліпшення якості життя. Ваша повсякденна діяльність і ваше соціальне життя більше не будуть обмежені болем із обмеженою рухливістю.

Що дасть протезування кульша

Спеціальна пропозиція:  -12 000,00 грн на протезування

Вартість ендопротезування кульшового суглоба.

Вартість тотального ендопротезування кульшового суглоба складається з вартості лікування/операції та вартості протезу.

 

Вартість лікування/операції з протезування є сталою в незалежності від виду та способу протезування та типу кульшового суглоба.  У вартість лікування включено всі витрати. Наприклад такі як витрати на операцію, оплата праці хірургів, анестезіологів, медичного та іншого персоналу, 5-ть днів перебування з повним медикаментозним та соціальним забезпеченням пацієнта, госпітальна реабілітація.

 

Вартість протезу кульшового суглоба залежить від виробника, матеріалу тощо. Це можуть бути різні складові частин протезу такі як: керамічна чи металева головка, керамічний, поліетеленовий чи металевий вкладиш. Пацієнт сам обирає протез в межах рекомендованих лікарем варіантів.

 

Під час прийняття рішення про проведення лікування з протезування кульшового суглоба Ви повинні зважити на наступні факти:

  • чи включає вартість лікування медикаменти для операції та стаціонарного лікування?

  • чи включає вартість лікування оплату праці хірурга, анестезіолога, медичних сестер, реабілітолога тощо?

  • чи входить в ціну лікування реабілітація та навчання з реабілітологом?

  • чи включено в ціну лікування перебування, харчування тощо в медичному закладі?

Про ціни на протезування та протези Ви можете дізнатись тут>>>

Про приклади розрахунку вартості лікування можна дізнатись тут>>>

З чого складається ціна лікування Ви можете дізнатись тут>>>

 
 
Вартість протезування кульша

Хочеш безкоштовну on line консультацію ортопеда? >>>

Підготовка до протезування.

Перед проведенням повної заміни кульшового суглоба ваш лікар призначить повне фізичне обстеження, щоб оцінити ваш стан і переконатися, що немає факторів, які можуть перешкодити вашій операції.

Лікар може попросити вас здати аналізи крові та сечі та, можливо, кардіограму перед операцією.

Якщо на стегні та гомілці є якісь інфекції або подразнення шкіри, зверніться до хірурга-ортопеда перед операцією: він або вона розповість вам, як найкраще підготувати шкіру до операції.

 

Перевірте зуби. Частота інфікування після ендопротезування тазостегнового суглоба дуже низька, але навіть інфекція, яка знаходиться далеко від тазостегнового суглоба, може поширитися через кровотік до нового стегна. Профілактика – найкращий спосіб уникнути ранніх проблем. Тому перед операцією по повній заміні тазостегнового суглоба вам слід звернутися до свого стоматолога, щоб він перевірив ваші зуби.

Операція.

Хірургічне втручання триватиме приблизно 1 години.


Цьому передуватиме передхірургічна підготовка, а потім – моніторинг у відділенні інтенсивної терапії.
 

Особливу увагу приділяють для зняття болю після операції. Не соромтеся подзвонити навіть посеред ночі, щоб отримати допомогу. Медсестри проводитимуть регулярні перевірки.

Реабілітація. 

Спеціалізований персонал з першого дня після операції піклується про ваше відновлення, визначаючи найбільш підходящу для вас програму реабілітації та супроводжуватиме вас у процесі поступового відновлення.

Реабілітацію можна починати в день операції за погодженням з лікарем. Ви можете перейти до вправ з навантаженням, якщо це допустимо, і можете припинити використання допоміжних пристроїв, коли ваш рівень комфорту покращиться. Хоча пацієнти можуть бути досить різноманітними, більшість припиняють використання допоміжних засобів протягом двох тижнів після операції.  

Уважно дотримуйтесь інструкцій хірурга-ортопеда, щоб звести до мінімуму будь-які потенційні ускладнення, які можуть вплинути на ваше відновлення та тривалість життя вашого імплантату. Однак ці ускладнення трапляються досить рідко, і деякі прості правила можуть різко знизити їх ймовірність.

Ведіть здоровий і активний спосіб життя.


У разі лихоманки, запалення горла або будь-якої інфекції повідомте лікаря, що у вас імплант кульшового суглоба.


Проходьте регулярні загальні огляди.


Якщо у вас є якісь занепокоєння щодо вашого нового стегна, не соромтеся звернутися до лікаря і, нарешті,


...насолоджуйтесь своїм новим стегнам!

 
 
 
Підготовка та операція кульш
Реабілітація кульш

Є запитання? 

Відповіді на найпоширеніші запитання тут >>>

bottom of page