top of page
дата оновлення:  09/08/2022

Варикозне розширення вен нижніх кінцівок

 
 

 

Загальна інформація

Варикоз – це розширення підшкірних вен (діаметром 3 мм і більше), при якому вени стають звивистими та утворюють варикозні вузли, що нагадують виноградні грона.

 

Протягом тривалого часу варикоз вен нижніх кінцівок може виявлятися іншими симптомами, крім косметичного дефекту. Разом з тим, прогресування варикозу може супроводжуватися іншими вено специфічними симптомами: хворобливими відчуттями в ногах, набряками стоп та гомілок, судомами в ликах.

 

На запущених стадіях захворювання можливе потемніння шкіри у нижній третині гомілки, виникнення тромбофлебіту та інших ускладнень.

Варикоз.jpeg

Почуття втоми та набряклості ніг, виникнення судинних зірочок – це можуть бути перші симптоми. Розвиток захворювання погіршить стан ваших вен та посилить неприємні відчуття. Для оцінки стану та призначення своєчасного лікування обов'язково проконсультуйтеся у лікаря-флеболога.

Причини розвитку варикозу

В основі варикозної хвороби лежить спадковий дефект сполучної тканини. Основним пусковим моментом хвороби є руйнування венозних клапанів з появою патологічного скидання крові з глибоких вен у поверхневі. Це призводить до підвищення венозного тиску в поверхневій венозній системі з подальшим розширенням та звивистістю підшкірних вен. Крім того, причинами виникнення варикозу у чоловіків та жінок є:

  • гормональний дисбаланс (вагітність, прийом гормональних препаратів тощо);

  • тривалі статичні та теплові навантаження (малорухливий спосіб життя та роботи; часте відвідування лазні, сауни тощо);

  • зайва вага;

  • захворювання шлунково-кишкового тракту, серця, судин.

Симптоми варикозного розширення вен на ногах

  • Почуття тяжкості, печіння, набряклості ніг, судом у ликах (синдром неспокійних ніг);

  • Хронічна венозна недостатність, що проявляється ущільненням, посиніння шкіри гомілок, утворенням виразок.

Крім того, варикоз вен може протікати без симптомів та не мати клінічних проявів.

Записатись на  консультацію флеболога? >>>

Діагностика варикозу

Для визначення ступеня варикозного захворювання вен та виключення інших патологій необхідно пройти низку обстежень:

 

Зовнішній огляд та пальпація кінцівок, за допомогою яких лікар визначає види та локалізацію варикозу;

  • Ультразвукове дуплексне сканування вен нижніх кінцівок;

  • Здати клініко-лабораторні аналізи для оцінки загального стану пацієнта та ризику тромбозів.

Лікування варикозу на ногах

В цей час застосовуються сучасні методи оперативного лікування варикозного розширення вен ніг. Вид хірургічного втручання (флебектомія або ендовенозні маніпуляції) визначається на основі діагностичних даних та стадії захворювання, з індивідуальним підходом у кожному конкретному випадку.

 

Під час операцій з видалення варикозу на ногах особлива увага приділяється естетичній стороні питання, тому розрізи, що виконуються, мінімальні та не залишають шрамів. Флебологи роблять усе необхідне ефективного усунення симптомів. При цьому відсутня потреба тривалого реабілітаційного періоду. Після операції з видалення варикозу рекомендується носити компресійний трикотаж.

Операції при варикозному розширенні вен

В нашій клініці використовуються найпередовіші методи лікування варикозної хвороби відповідно до світових стандартів. Основним напрямом роботи є активне використання безопераційних технологій лікування варикозу, таких як склеротерапія та ендовенозні втручання, як термічні (РЧА/ЕЛКВ), так і нетермічні (біоклей).

 

Безопераційні технології лікування варикозу перетворилися на новий «золотий стандарт» лікування варикозу, що дозволяє ефективно усунути патологію в амбулаторних умовах під місцевою анестезією. Роль відкритої операції, а саме комбінованої флебектомії у лікуванні варикозної хвороби значно звузилася, вона практично не застосовується.

 

Залежно від клінічного випадку фахівці виконують такі види операцій та маніпуляцій:

 
bottom of page