top of page
ГоловнаОртопедія і травматологія › Протезування колінного суглоба

Протезування (ендопротезування) колінного суглоба

дата оновлення:  21/12/2021
Колінний суглоб
Причини та потреби протезування коліна
Причини та потреби протезування колінного суглоба.

 

Колінний суглоб складається з трьох кісток: стегнової (стегнової), гомілки (гомілкової кістки) і колінної чашечки (колінної чашечки). Коли ви згинаєте або випрямляєте ногу, стегнова кістка повертається на гомілку, а наколінник проходить уздовж кінця стегнової кістки. Рух ніг здійснюється за допомогою м’язів стегна, найбільшою з яких є чотириголовий м’яз, розташований в передній частині стегна.

Кістки стегна і гомілки з’єднані між собою зв’язками, які надають стабільність колінному суглобу. Поверхня колінної чашечки, стегнової кістки та гомілки, де стикаються кістки, покрита гладкою тканиною, яка називається суглобовим хрящем. Хрящ разом з речовиною, яка називається синовіальною рідиною, не дає кісткам тертися одна об одну.

коліно анатомія.png
коліно артроз.png

Проблеми з колінами дуже поширені, і вони зустрічаються у людей різного віку.

 

Існують різні види захворювань: 

  • дегенеративна вікова, 

  • запальна 

  • травматична, пов'язана з переломом, розривом м'язів або зв'язок 

  • посттравматична як некроз кістки

 

У випадках артрозу хрящ руйнується, а кістки починають тертися один об одного.

Наслідком цього є біль у суглобах, яка посилюється з кожним днем ​​і обмежує рухи. Заміна колінного суглоба є поширеним методом лікування важкого артрозу. 

Проблеми з колінами можуть заважати багатьом речам, від занять спортом до простого вставання зі стільця та ходьби.  Це може мати великий вплив на ваше життя.
 

Успішна заміна колінного суглоба може призвести до значного полегшення болю та покращення функції колінного суглоба.

Компоненти протезу колінного суглоба.

Протезування колінного суглоба проводиться штучними протезами, що виготовляються з різних матеріалів (титану, танталу, кераміки, комбіновані тощо). Тотальний ендопротез складається з трьох компонентів: стегнового, гомілкового та вкладиша.

коліно ендопротез 2.png
коліно ендопротез 2.png
Компоненти коліна
Види операцій на коліно

Види операцій з ендопротезування колінного суглоба.​

І. Часткове протезування колінного суглоба

Часткове протезування – це заміна частини колінного з’єднання (внутрішнього або зовнішнього виростка) протезом.
 
Часткове протезування застосовується, як правило, після перенесеної травми. В окремих випадках таке протезування застосовується при лікуванні наслідків артрозу, якщо інші частини колінного суглоба зберегли свою анатомію і функцію.

ІІ. Повне ендопротезування колінного суглоба.

Таке протезування передбачає заміну всіх елементів суглоба. Показаннями до такої операції є повна фізична нездатність коліна виконувати свої функції. Таке протезування показане через: гонартроз (ураження колінного суглоба, яке відбувається внаслідок руйнування колінного хряща та подальших змін його структури); важку травму; ускладнення ревматичних захворювань (ревматоїдний артрит та ін.); наслідки інфекційних процесів. 

Повна заміна колінного суглоба проводиться також при злоякісних пухлинах. Операція проводиться з дотриманням всіх правил онкологічної хірургії із застосуванням заходів, що запобігають поширенню злоякісної пухлини.

ІІІ. Ревізійне ендопротезування колінного суглоба.

Ревізійне ендопротезування колінного суглоба проводять при необхідності заміни компонента або всього протеза. Така необхідність виникає через поломку чи зношеність протеза.
 
Складнішим випадком ревізійного ендопротезування є септичне ендопротезування. Воно проводиться у випадку інфекційних ускладнень та складається з двох етапів: (1) видалення протезу, очищення рани та встановлення тимчасового протеза; (2) через декілька місяців, якщо інфекція повністю подолана, встановлюють постійний протез.

Хочеш безкоштовну on line консультацію ортопеда? >>>

коліно ендопротез 3.png
Показання до ендопротезування колінного суглоба.

Операція тотального ендопротезування колінного суглоба має на меті заміну кістки та хряща, пошкодженого артрозом суглоба, пластиковими та металевими компонентами. Поверхні кісток стегна та гомілки замінюються високостійкими металевими компонентами, які називаються стегновим компонентом та базовою пластиною великогомілкової кістки.

Між стегновим компонентом і базовою пластиною великогомілкової кістки імплантується пластикова вставка. Він замінює функцію хряща, дозволяючи кісткам стегна та гомілки ковзати один на одного. Усі матеріали, які використовуються для тотального протезування колінного суглоба, мають високу біосумісність.

Протипоказання до ендопротезування.

  • гнійна інфекція

  • серцево-судинні захворювання у стадії суб- і декомпенсації

  • декомпенсовані захворювання органів дихання

  • ендокринні захворювання в стадії декомпенсації

  • печінково-ниркова недостатність

 

У Клініці Симбіотика перед операцією пацієнти всебічно обстежуються, проводиться ехокардіографія серця, ЕКГ, консультація кардіолога,ультразвукове дослідження вен нижніх кінцівок.

Вартість ендопротезування колінного суглоба.

Вартість операції з протезування колінного суглоба містить в собі дві складові: вартість операції з протезування та вартість протезу колінного суглоба.

 

Вартість операції з протезування є незмінною і не залежить від виду та типу суглобу що обере пацієнт. У вартість операції включено всі необхідні витрати на проведення операції, заробітна плата хірургів, анестезіологів, медичного та іншого персоналу, 5-ть днів перебування з повним медикаментозним та соціальним забезпеченням пацієнта, заняття з реабілітологом.

 

Вартість протезу колінного суглоба залежить від виробника, матеріалу тощо. Сам вид та тип суглобу пацієнт обирає самостійно в межах рекомендацій лікаря.

 

Приймаючи рішення про проведення протезування колінного суглоба в тій чи іншій клініці, Ви повинні зважити на наступні факти:

  • чи включено в ціну лікування витрати на медикаментозне забезпечення операції та післяопераційного періоду?

  • чи включено в ціну лікування заробітна плата хірурга, лікуюючого лікаря, анестезіолога, медичних сестер, реабілітолога тощо?

  • чи включено в ціну лікування заняття з реабілітологом на ранньому, госпітальному періоді?

  • чи включено в ціну лікування перебування, харчування тощо в медичному закладі?

 

В нашому медичному закладі Ви отримуєте повну інформацію про витрати до початку лікування, що залишатиметься незмінною в незалежності від складності основного лікування.

 
 
Показання та протипоказання до ендопротезування
Вартість ендопротезування колінного суглобу
Відгук пані Світлани з США про протезування колінного суглоба у Клініці СИМБІОТИКА.

Пані Світлана проживає у США, та розповідає про високу вартість протезування.

В Україну приїхала до родичів, та коли дізналась про Симбіотику, зважилась на консультацію та одразу прийняла рішення про протезування колінного суглоба в нашій клініці. За іронією долі, пацієнтці встановлено колінний суглоб відомої американської фірми Zimmer. 

Підготовка операції коліно
Реабілітація коліно
Підготовка до протезування.

Попередньо необхідно виконати загальний аналіз крові розширений, цукор крові, біохімічний аналіз крові з цукром та протеїнограмою, аналіз сечі, електрокардіограму. Після первинної консультації лікар додатково призначить Вам інструментальні обстеження (УЗД, рентген, МРТ, КТ)

 

Перед ендопротезуванням узгоджується схема вживання ліків, які ви приймаєте за супутніми захворюваннями. Препарати, що розріджують кров, можна вживати лише за рекомендацією лікарів.

Підбір протеза.

В клініці Симбіотика використовуються імпланти провідних виробників США та Європи з доказаним найвищим ступенем приживлення, безпеки та надійності у світі. Вибір протезу чи протеза суглоба залежить від багатьох факторів  - маса тіла, характер рухової активності, супутні захворювання суглобів та/або хребта, що підвищують навантаження на протез, стан кісткової тканини тощо. Лікар надасть повну інформацію та свої рекомендації. Вибір протеза відбувається спільно, з врахуванням інтересів пацієнта та медичних показів. 

Процедура та тривалість.

Хірургічна операція з ендопротезування триває від 45 до 90 хв. У складних випадках, коли необхідно проводити пластику дефекту, операція може тривати до 4-х годин.

Операція проводиться під місцевим чи загальним знеболенням, що додатково узгоджується з пацієнтом.

Реабілітація. 

Вже за декілька годин після операції з протезування, в рідких випадках на другий день, з пацієнтом починає працювати фахівець з фізичної реабілітації.

Вставати з ліжка необхідно вже наступного дня. Фахівець з фізичної реабілітації розробить для Вас індивідуальний план фізичних вправ та навантажень для поступового відновлення фізичної активності.

Важливо розуміти, що сам пацієнт є основним "гравцем" на етапі фізичної реабілітації. Найкращий імплант не буде нічого вартий, якщо пацієнт не буде виконувати рекомендації фахівця з фізичної реабілітації. У Симбіотиці протезованого пацієнта навчать, вставати, ходити, сідати та присідати, лежати.

Ендопротезування у Симбіотиці дає можливість покращити свої фізичні можливості та зберегти якість життя. Сам рівень функціональних можливостей, який Ви зможете досягнути, залежить від виконання Вами рекомендацій реабілітолога. 

 
 

Є запитання? 

Відповіді на найпоширеніші запитання тут >>>

bottom of page