top of page

Операція з остеосинтезу – це один із методів лікування переломів, заснований на поєднанні фрагментів кісток за допомогою спеціальних фіксуючих елементів.
Мета такого втручання – створити сприятливі умови для анатомічно правильного зрощення кісткових тканин. Вибір фіксатора залежить від місця перелому та тяжкості травми.
Травматологи Клініки Симбіотика успішно проводять остеосинтез при переломах плеча, передпліччя, кисті, стопи, стегна, кісток тазу, а також кульшових, ліктьових, гомілковостопних суглобів та ін.

дата оновлення:  27/10/2022

Остеосинтез кісток

Переваги проведення в Клініці Симбіотика

01

Професіоналізм спеціалістів


Операції виконують висококваліфіковані лікарі з великим досвідом проведення остеосинтезу різного рівня складності

02

Мінімальна травматичність


Можливість застосування малоінвазивних технологій – фіксатори встановлюються через проколи чи міні-розрізи.

03

Сучасні технології


Використання фіксаторів із сучасних матеріалів, у тому числі біорозчинних, які не вимагають зняття після зрощення кісток

Які операції ми проводимо

У нашій клініці проводяться такі види остеосинтезу:

  • остеосинтез стегна;

  • остеосинтез гомілки;

  • остеосинтез грудини;

  • остеосинтез ключиці;

  • остеосинтез ліктьового відростка;

  • остеосинтез надколінка;

  • остеосинтез плеча;

  • остеосинтез плеснових кісток;

  • остеосинтез передпліччя;

  • остеосинтез п'ясткових кісток;

  • остеосинтез кістки п'яти.


Показання до остеосинтезу

Остеосинтез показаний при таких переломах суглобів та кісток, коли неможливо надійно зафіксувати уламки кісток гіпсовою пов'язкою. У нашому Центрі операцію проводять:

  • При всіх видах переломів, що супроводжуються усуненням уламків

  • При внутрішньосуглобових переломах

  • При нестабільних переломах

  • При неправильному зрощенні кісток або незрощенні перелому, при хибному суглобі

  • При усуненні фіксаторів після вже проведеного остеосинтезу


Необхідність проведення остеосинтезу лікар оцінює індивідуально кожному за пацієнта, спираючись на результати обстеження.


Підготовка до операції

Пацієнти Центру, які мають остеосинтез у стаціонарних умовах, проходять стандартне передопераційне обстеження, яке включає:

блок аналізів крові (загальний, біохімічний, на інфекції, групу крові та резус-фактор, коагулограма) та сечі;

проведення ЕКГ та флюорографії;

консультації анестезіолога та терапевта;

проведення рентгенографії чи томографії місця перелому

Техніка проведення операції

Доступ через 

в залежності від виду втручання

Анестезія

в залежності від виду втручання

Тривалість операції

в залежності від виду втручання

Перебування в стаціонарі

в залежності від виду втручання

Остеосинтез кісток

Вибір техніки проведення операції залежить від місця та характеру травми, зміщення кісток, стану їхньої поверхні та інших факторів. Досвідчені травматологи клініки вибирають оптимальний спосіб остеосинтезу індивідуально для кожного пацієнта, спираючись на дані рентгенографічного або томографічного обстеження.


Види остеосинтезу

Зовнішній остеосинтез. При такій методиці ділянка перелому не оголюється, а як фіксатори найчастіше використовуються спиці в поєднанні з апаратом зовнішньої фіксації, які встановлюються перпендикулярно зламаним кісткам (апарат Ілізарова та ін.).

Занурювальний остеосинтез. За такої методики фіксатори вводяться безпосередньо в область перелому, які тип лікар підбирає виходячи з характеру травми.

Накістковий остеосинтез. В цьому випадку як фіксатори найчастіше використовують (анатомічні) пластини, які кріпляться до зовнішньої сторони кістки.

Внутрішньокістковий остеосинтез (інтрамедулярний). За такої методики фіксуючі елементи вводяться в кістково-мозковий канал.


Залежно від складності та локалізації травми травматологи клініки проводять операції з використанням закритого та відкритого доступу. У першому випадку втручання виконується через проколи або невеликі розрізи під постійним рентген-контролем. Переваги такого втручання – у його мало інвазивності та швидкій реабілітації пацієнтів. При відкритому способі доступ до місця перелому здійснюється через розріз шкіри та м'яких тканин, а зіставлення уламків та введення фіксаторів проводиться за допомогою хірургічних інструментів.


Наші травматологи досконало володіють усіма методиками остеосинтезу та успішно застосовують свій досвід при проведенні операцій.


Видалення фіксуючих конструкцій

Крім установки спиць, штифтів та пластин фахівці нашого Центру виконують та видалення фіксуючих конструкцій після закінчення лікування та повного зрощення перелому. Видалення фіксаторів може знадобитися і раніше у разі ускладнень різного характеру. Рішення про видалення фіксуючих конструкцій приймає лікар травматолог-ортопед після вивчення історії лікування та ретельного огляду пацієнта.

Записатись на  консультацію до лікаря? >>>

Реабілітація після хірургічного лікування

Залежно від складності травми операції проводять в амбулаторних чи стаціонарних умовах. Після амбулаторного лікування ви зможете вирушити додому за кілька годин після втручання. При виконанні складної операції потрібно стаціонарне спостереження протягом 1-3 діб.


Усім пацієнтам, які перенесли остеосинтез, потрібна реабілітація від 3 до 6 місяців. Для зміцнення суглобового, м'язового та зв'язкового апарату лікар підбере для вас комплекс лікувальної гімнастики, масажу, фізіопроцедур. Динаміка зрощення перелому контролюється щомісяця за допомогою рентгенографії.


Після успішного зрощення уламків проводиться ще одна операція, спрямована на зняття фіксуючих елементів.

bottom of page