top of page
ГоловнаОтоларингологія › Септопластика
 
дата оновлення:  30/08/2022

Септопластика

Септопластика – це операція з усунення викривлення перегородки носа, під час якої виконується корекція хрящових та кісткових тканин перегородки всередині носа.

 

Операція виконується за медичними показаннями. Якщо утруднення носового дихання пов'язане з несприятливими варіантами форми зовнішнього носа, лікар-оториноларинголог може також виконати корекцію форм зовнішнього носа (риносептопластику).

 

Викривлення може виникнути внаслідок травм носа, у тому числі родових, перенесеного рахіту, спадкової схильності, особливостей зростання кісток черепа.

ЛОР8_edited.png

Показання до септопластики

Як таке викривлення носової перегородки не є безумовним

показанням до проведення хірургічного лікування. Однак, деформація перегородки носа викликає неприємні симптоми і призводить до цілого ряду захворювань:

  • Утруднене носове дихання

  • Хропіння

  • Часті гострі та хронічні захворювання ЛОР-органів (гайморит, етмоїдит та ін.)

Якщо вам знайомі ці симптоми, і лікарі виявили у вас викривлення перегородки носа, не відмовляйтеся від операції – її своєчасне проведення позбавить багатьох проблем. Фахівці Центру малотравматичної хірургії  виконують операції, використовуючи сучасні малотравматичні методи.

Переваги септопластики

1.Висококваліфі-ковані спеціалісти

Фахівці Центру мають солідний досвід виконання подібних операцій та постійно підвищують свою кваліфікацію

2.Відмінний косметичний ефект

Завдяки застосуванню мікрохірургічних технологій і сучасних матеріалів після операції не залишиться видимих шрамів

3.Короткий реабілітаційний період

Чес перебування в стаціонарі 1-2 дні

Підготовка до операції

Рішення щодо проведення операції приймає отоларинголог на підставі огляду носової порожнини та вивчення результатів комп'ютерної томографії або рентгенографії придаткових пазух носа.


Крім того, пацієнти Центру обов'язково проходять комплексне передопераційне обстеження. Воно включає загальні аналізи крові та сечі, коагулограму, аналіз крові на антитіла до вірусів гепатитів, ВІЛ, RW, можлива за показаннями  рентгенографія органів грудної клітини, консультація анестезіолога, стоматолога, терапевта, проведення ЕКГ.

 

Проведення такого обстеження дозволяє оцінити стан здоров'я пацієнта, підібрати оптимальний варіант анестезії, виявити протипоказання до операції.

Техніка проведення процедури

Мікрохірургічна методика

Анестезія - загальний  наркоз

Час операції -   30 - 90 хвилин

Перебування в стаці-онарі - 1-2 дні.

Мікрохірургічна та ендоскопічна септопластика.


У Центрі малотравматичної хірургії  операції на перегородці носа виконуються із застосуванням хірургічних методик, що щадять, – мікрохірургічної та ендоскопічної септопластики.

 

За таких способів доступ до перегородки здійснюється зсередини – з боку слизової оболонки носа. Завдяки цьому у пацієнта не залишається видимих ​​рубців на носі, а шов на слизовій оболонці не завдає ніякого дискомфорту.


Кожен етап операції лікар контролює за допомогою ендоскопа, візуальний контроль дозволяє проводити всі маніпуляції з ювелірною точністю, не торкаючись навколишніх тканин. Виконавши розріз, хірург виконує корекцію структур перегородки носа, які заважають нормальному диханню. Після закінчення операції накладаються розсмоктуються шви, що не вимагають зняття.


Після операції для виключення ризику носової кровотечі в порожнину носа встановлюються спеціальні носові тампони. У Центрі малотравматичної хірургії для цього використовують тампони “Merocel” американської фірми Medtronic, ми можемо запропонувати варіанти тампонів як з дихальними отворами, так і без них. Крім того, такі тампони не присихають до слизової оболонки, а значить, ви не відчуєте дискомфорту під час їх вилучення.


Залежно від ступеня викривлення перегородки носа операція триває 20-90 хвилин і проводиться із застосуванням комбінованого ендотрахеального наркозу.


У Центрі малотравматичної хірургії Клініки Симбіотика мікрохірургічну та ендоскопічну септопластику виконують фахівці, які досконало володіють цією технікою, тому ви сміливо можете довірити їм своє здоров'я.
Остаточне рішення у виборі методу операції приймає лікар, спираючись на наявні клінічні дані та стан пацієнта.

Записатись на  консультацію ЛОРа? >>>

Реабілітація після септопластики

Після операції тампони залишаються у носових ходах протягом 1-2 діб. Цей час ми рекомендуємо провести у нашому комфортабельному стаціонарі під наглядом лікарів. Нормальне носове дихання відновлюється на 5-7 день. Протягом 10-14 днів необхідно обмежити фізичні навантаження, теплові процедури, активне видування з носа.

 

Також слід суворо дотримуватися рекомендацій лікаря і регулярно проводити туалет носа. На повне відновлення потрібно близько 1 місяця.

 

Телефонуйте та записуйтесь на прийом: +3 (067) 888-3-000.

bottom of page