Про захворювання
Лікуванням захворювання займається кардіолог. Хірургічне лікування проводить кардіохірург.
Аневризм є аномальне розширення або мішковидне випинання судини, при якому його діаметр збільшується у два і більше рази. Розтягнуті судинні стінки при цьому критично стоншуються з загрозою розриву та внутрішнього крововиливу.
Розширення судини часто протікає безсимптомно, тому людина може не підозрювати про наявність у неї аневризми, навіть якщо вона має великі розміри. Тому дуже важливо своєчасно виявити патологію та розпочати її лікування.
Види аневризм
Аневризма може бути вродженою або набутою і сформуватися в будь-якій посудині людського тіла, але в 80% випадків діагностується аневризм аорти. Також патологія може вражати артерії головного мозку, черевної порожнини (вісцеральні), селезінки, сонні та базилярні (екстрацеребральні), підключичні та периферичні, що утворюються в судинах ніг, паху, шиї та інших частин тіла. Після перенесених інфарктів та інших тяжких серцевих захворювань нерідко формуються аневризми серця. Найрідше діагностуються аневризми вен.
Більш ніж у половини пацієнтів патологія рецидивує або набуває множинної форми.
Фахівці також кваліфікують аневризми за формою (дифузійні та мішковидні), клінічною течією (неускладнені, загрозливі, розшаровують), а також справжні та помилкові (травматичні, утворені через дефект у стінці судини).