top of page

Репозиція кісток – хірургічна операція, спрямовану зіставлення уламків зламаної кістки. При закритій репозиції усунення кісткових уламків ліквідують без оголення місця перелому. Відкрита репозиція передбачає виділення та зіставлення уламків через хірургічний доступ.

Лікарі Клініки Симбіотика успішно проводять репозицію кісток відкритим та закритим способом. Досвідчені травматологи-ортопеди досконало володіють сучасними методиками проведення операцій, що сприяє високій ефективності хірургічного лікування.

дата оновлення:  27/10/2022

Закрита та відкрита репозиція кісток

Переваги проведення в Клініці Симбіотика

01

Найкращі лікарі


У нашому Центрі працюють фахівці з величезним практичним досвідом, які регулярно вдосконалюють свої навички з урахуванням кращих клінік Європи та США.

02


Передове обладнання


Клініка має у своєму розпорядженні високотехнологічні пристрої для проведення малотравматичних втручань.


03

Комфортні умови


Після операції пацієнт перебуває у комфортабельній палаті стаціонару під цілодобовим наглядом медичного персоналу.

Показання до операції

У нашому Центрі операції з репозиції уламків кістки проводять в екстреному порядку, невдовзі після звернення хворого по допомогу. Показанням щодо втручання є переломи кісток зі зміщенням їх фрагментів. Спосіб проведення репозиції залежить від типу травми та визначається в індивідуальному порядку.


Підготовка

Закрита репозиція проводиться в амбулаторному порядку та не потребує спеціальної підготовки. Відкрита репозиція має на увазі хірургічне втручання, перед яким необхідно пройти:

  • Лабораторне тестування – клінічний та біохімічний аналізи крові, тест на групу та резус-фактор, аналіз сечі, коагулограма, аналізи на ВІЛ, сифіліс, гепатити В та С.

  • Апаратне обстеження – проведення ЕКГ, флюорографії, УЗД вен нижніх кінцівок, оцінку функції зовнішнього дихання.

  • Консультації терапевта, анестезіолога, травматолога-ортопеда.


Усі підготовчі заходи спрямовані на виявлення у пацієнта можливих протипоказань до втручання та забезпечення високої безпеки.

Техніка проведення операції

Доступ через 

в залежності від методики

Анестезія

в залежності від методики

Тривалість операції

в залежності від методики

Перебування в стаціонарі

до 5-ти діб

Закрита репозиція проводиться під місцевою анестезією. Лікар зіставляє кісткові уламки мануальними прийомами. Шляхом витягування та проти витяжки між уламками досягається діастаз, що забезпечує сприятливі умови для повернення фрагментів у фізіологічне становище. Для швидшого зіставлення застосовується пальцевий тиск. Щоб зафіксувати отримані результати, попередити повторні зсуви уламків та сприяти правильному зрощенню перелому, пацієнту накладають гіпсову пов'язку.


Відкриту репозицію проводять під ендотрахеальною або спинномозковою анестезією. Лікар розрізає шкіру та м'які тканини, щоб сформувати доступ до пошкодженої області кістки. Хірург виділяє та зіставляє кісткові уламки, надійно їх фіксує пластиною зі спицями, штифтами або іншими пристроями. Місце доступу пошарово ушивається, накладаються асептичні пов'язки. Іноді перелом додатково фіксують лонгетою. Час проведення репозиції залежить від місця та складності травми, а також від особливостей отримання доступу до пошкодженої кістки.


Результат операції

Результатами маніпуляцій по репозиції кісток є відновлення анатомії пошкоджених кісток, правильне зрощення переломів з відновленням функцій травмованої кінцівки.

Записатись на  консультацію до лікаря? >>>

Реабілітація

Стаціонарне спостереження триває до 5 діб, що залежить від складності перелому та стану самого пацієнта. Під час стаціонарного спостереження після операції пацієнт одержує консервативну терапію (знеболювальні препарати, антибіотики). Можливе застосування методів апаратної діагностики з метою контролю за положенням уламків.


Після ручної репозиції пацієнтам накладають гіпсову пов'язку. У перші кілька днів важливо надавати пошкодженій кінцівці високе положення (шляхом підкладання подушок), щоб уникнути вираженого набряку під гіпсом. Будь-які навантаження на пошкоджену частину тіла допускаються виключно після повного зрощення перелому (що констатується за результатами рентгенографії, КТ чи МРТ).


Якщо раптом зазнали серйозної травми, звертайтеся до Клініки Симбіотика. Наші спеціалісти в екстреному порядку проводять госпіталізацію за показаннями у день звернення та надають весь спектр необхідних медичних послуг. У нас не треба чекати в черзі та терпіти біль!