top of page

Артроскопічна пластика зв'язок – це операція, яка виконується під ендоскопічним контролем та спрямована на відновлення цілісності зв'язок суглоба. З власних тканин пацієнта формується аутотрансплантант, з якого відтворюється нова зв'язка.

Артроскопічну пластику зв'язок успішно проводять травматологи-ортопеди Клініки Симбіотика. Наші фахівці використовують сучасне обладнання та передові методики оперування, які дозволяють досягати найкращих результатів у лікуванні.

дата оновлення:  17/10/2022

Артроскопічна пластика зв'язок

Операція артроскопічної пластики зв'язок у Клініці Симбіотика

01

Хороша естетика та швидке відновлення

На шкірі створюються лише невеликі проколи замість об'ємних розрізів. Період реабілітації після артроскопії проходить у 2 рази швидше, ніж після відкритої операції.

02

Результативність

Застосування високотехнологічного обладнання у поєднанні з високою кваліфікацією травматологів-ортопедів дозволяють досягти найкращих результатів. А використання власних тканин для пластики гарантує їхню гарну приживаність.

03

Безпека

Відеоендоскопічне стеження за ходом операції дозволяє проводити її з ювелірною точністю та виключає ризик травмування поряд розташованих зв'язок.

Які операції проводять у Клініці Симбіотика

Кваліфіковані травматологи успішно виконують пластичні операції на зв'язках будь-якої локалізації з використанням сучасного артроскопічного обладнання. У нашому Центрі проводяться такі види малоінвазивного хірургічного відновлення цілісності зв'язок:

  • Артроскопічна пластика внутрішньої бічної зв'язки коліна.

  • Артроскопічна пластика зв'язок колінного суглоба (передньої хрестоподібної зв'язки).

Показання до проведення

Основним показанням до атроскопічної пластики є ушкодження зв'язок суглоба травматичного походження:

  • повний розрив;

  • частковий розрив із пошкодженням понад 50% товщини.


Подібні травми призводять до нестабільності колінного суглоба. Щоб відновити функціональність, виконується хірургічне лікування.


У деяких випадках проведення операції потрібно відкласти. Тимчасовими протипоказаннями є загострення хронічних патологій в організмі, гнійні процеси у зоні втручання, нещодавно перенесений інфаркт чи інсульт, виражений остеопороз чи трофічні виразки.

Підготовка до операції

Перед операцією пацієнт проходить детальне обстеження, що дозволяє ретельно спланувати перебіг ендоскопічного втручання, визначити загальний рівень здоров'я та уникнути розвитку ускладнень. Враховуючи різноманітність методик пластичних операцій, конкретний спосіб відновлення зв'язки хірург підбирає персоніфіковано, орієнтуючись на побажання пацієнта та особливості клінічного випадку.


Програма передопераційної діагностики включає наступні етапи:

  • Обстеження з приводу основної патології – рентгенографія колінного суглоба у 2 проекціях, ультразвукове та магнітно-резонансне сканування.

  • Лабораторний загальноклінічний етап – загальний аналіз крові з тромбоцитами, аналіз сечі, визначення групової та резус-приналежності, оцінка згортання крові, розгорнутий біохімічний аналіз, дослідження на носійство ВІЛ, сифіліс, гепатитів В і С.

  • Інструментальний загальноклінічний етап – електрокардіографія.


За наявності супутньої патології можуть знадобитися додаткові обстеження та консультації профільних фахівців, про що проінформує лікар.

Техніка проведення операції

Доступ - через порожнину колінного суглоба

Метод анестезії – на розсуд анестезіолога

Тривалість операції – 90-120 хвилин

Час перебування у стаціонарі - 2 - 3 дні

Артроскопічна пластика зв'язок

Артроскопічне втручання проводиться під спінальною, провідниковою чи загальною анестезією. Вигляд знеболювання підбирає анестезіолог індивідуально з урахуванням ризиків пацієнта.


Операція складається з кількох етапів:

  • Введення артроскопа в порожнину колінного суглоба та огляд її зсередини.

  • Видалення змінених тканин та пошкоджених структур зв'язування.

  • Підготовка місця імплантації фрагмента зв'язки.

  • Формування аутотрансплантату зі зв'язок гомілки та його обробка для пересадки. Іноді можуть використовуватися синтетичні трансплантати.

  • Введення зв'язки в порожнину колінного суглоба через проколи в великогомілкової та стегнових кістках.

  • Пластичне відновлення зв'язки колінного суглоба з фіксацією спеціальними імплантанами.

  • Зашивання рани та накладання асептичної пов'язки.


Середня тривалість операції становить 1,5 – 2 години.


Результат операції

Артроскопічна пластика зв'язок дозволяє відновити стабільність та біомеханіку колінного суглоба. Пацієнт має можливість вести активне повноцінне життя, повертаючи собі свободу рухів.

Записатись на  консультацію до лікаря? >>>

Реабілітація після хірургічного лікування

У стаціонарі пацієнт перебуває від 2 до 3 днів.

У стаціонарі пацієнт перебуває близько 2 діб. Щоб створити умови для гладкого перебігу післяопераційного періоду та сприяти правильному відновленню тканин суглоба, рекомендується:

  • протягом 1-3 діб тримати ногу у підвищеному стані – допомагає швидше впоратися з набряком;

  • обмежити фізичне навантаження в перші дні після лікувальної артроскопії (ходьба на милицях з частковим навантаженням на прооперовану ногу, яка в цей час перебуває в ортезі);

  • з 3-ї доби показано фізіолікування, лікувальна фізкультура та масаж м'язів нижньої кінцівки.


Шви знімають через 1-2 тижні після хірургічного втручання.

Повне навантаження на ногу дозволяється через 3 тижні після операції. Однак протягом 2 місяців слід продовжувати відновне лікування, спрямоване на розробку суглоба, що щадить. Заняття спортом дозволено через 8 тижнів після пластики зв'язок.


У найближчому та віддаленому післяопераційному періоді слід виключити фактори ризику, які можуть порушувати інтеграцію нової зв'язки до старої. Для цього рекомендується:

  • відмова від куріння та вживання алкоголю;

  • виключення раннього навантаження на кінцівку;

  • відмова від занять контактними видами спорту без попередньої підготовки;

  • компенсація цукрового діабету;

  • профілактика та лікування остеопорозу та супутніх захворювань, що впливають на стан опорно-рухового апарату.


Артроскопічна операція дозволить відновити обсяг рухів у колінному суглобі та розпочати повноцінне життя.

bottom of page