top of page
ГоловнаОтоларингологія › Тонзилектомія
 
дата оновлення:  30/08/2022

Поліпотомія - видалення поліпів у носі

 

Поліпотомія - це операція з видалення поліпів слизової оболонки носової порожнини.

 

Поліпи можуть утворюватися як у порожнині носа, так і в носових пазухах. Як правило, консервативне лікування виявляється неефективним і рано чи пізно пацієнтам потрібне хірургічне втручання.

 

Оперуючі оториноларингологи Центру малоінвазивної хірургії Клініки Симбіотика успішно проводять поліпотомію, застосовуючи сучасні малотравматичні методики.

ЛОР10_edited.png

Показання до проведення операції з видалення поліпів у носі

  • Наявність одиничних поліпів, розташованих у порожнині носа (за відсутності поліпів у приносових пазухах)

Фахівці Центру рекомендують операцію за наявності поліпів та серйозних труднощів носового дихання, порушеннях нюху, хронічних захворюваннях верхніх та нижніх дихальних шляхів.

Переваги поліпотомії
 
 

1.Професіоналізм лікарів

ЛОР-хірурги центру володіють великим досвідом поліпотомії та постійно підвищують свою кваліфікацію

2.Малотравма-тичні мікрохірургічні методики

Гарантують точність усіх маніпуляцій, мінімальні пошкодження та швидке відновлення.

3.Індивідуальний підхід

Підбір методики виконання операції та виду анестезії індивідуально для кожного пацієнта.

Підготовка до поліпотомії

Видалення поліпів у носі – нескладна хірургічна процедура, проте вона також потребує обов'язкової передопераційної підготовки.

 

Проведення комплексного обстеження дає нашим фахівцям можливість максимально точно оцінити стан здоров'я пацієнта, виявити протипоказання до операції та підібрати тип знеболювання. Стандартна передопераційна підготовка в нашому Центрі включає:

  • консультації оториноларинголога, анестезіолога, стоматолога та терапевта з видачею висновку щодо можливості проведення операції;

  • проведення КТ носових пазух, рентгенографії органів грудної клітки (за необхідності);

  • виконання комплексу лабораторних аналізів сечі та крові, у тому числі на інфекції, згортання, групу крові та ін.

Техніка проведення процедури

Доступ - через носові проходи

Анестезія - загальний  наркоз

Час операції -   10 - 30 хвилин

Перебування в стаці-онарі - 1 день

Ендоскопічна поліпотомія. Видалення поліпів за допомогою сучасного ендоскопічного обладнання – один із найбільш безпечних та ефективних способів поліпотомії.

 

Процедура проводиться з використанням місцевого або загального знеболювання – залежно від об'єктивної ситуації та переваг пацієнта. Хірург вводить у порожнину носа міні-відеокамеру та мікрохірургічний інструмент, за допомогою якого видаляє поліп.

Використання мікрохірургічного обладнання дозволяє повністю контролювати хід операції та значно знизити ризик пошкодження навколишніх тканин. Крім того, у хірурга є можливість відразу коагулювати судини, що кровоточать.

Шейверна поліпотомія. У деяких випадках ЛОР-хірурги Центру виконують шейверну поліпотомію. Використання особливого інструменту – шейвера – дозволяє видалити поліп, подрібнити тканини та відсмоктувати їх із порожнини носа. Цей спосіб максимально безпечний і забезпечує коротший реабілітаційний період.

ЛОР-хірурги Центру – висококваліфіковані фахівці, які мають значний досвід виконання класичних та мікрохірургічних операцій з видалення поліпів. Завдяки їхньому професіоналізму ви через кілька днів позбавитеся неприємних відчуттів, пов'язаних із закладеністю носа.

Записатись на  консультацію ЛОРа? >>>

Реабілітація після поліпотомії

Ендоскопічна поліпотомія проводиться амбулаторно, тому при нормальному перебігу післяопераційного періоду через кілька годин після операції ви зможете вирушити додому.

 

Після традиційного видалення поліпів необхідно провести у стаціонарі 1-2 дні. Після виписки на 2 тижні виключіть теплові процедури (приймання гарячих ванн, відвідування сауни, солярію), важкі фізичні навантаження, переохолодження, вживання алкоголю.

 

Обов'язково дотримуйтесь рекомендацій лікаря щодо догляду за порожниною носа. Як правило, нормальне носове дихання відновлюється через кілька днів після втручання, а нюх – протягом місяця.


Проведення поліпотомії у Центрі малотравматичної хірургії Клініки СИМБІОТИКА – це сучасні методики, професіоналізм лікарів та доступні ціни.

 

Телефонуйте та записуйтесь на прийом: +3 (067) 888-3-000.

bottom of page