top of page

Артроскопічна стабілізація колінного суглоба - це малоінвазивна методика відновлення функцій суглоба, яка передбачає відтворення анатомії передньої хрестоподібної зв'язки.

У Клініці Симбіотика операцію проводять досвідчені травматологи-ортопеди. Відділення має у своєму розпорядженні сучасне ендоскопічне та мікрохірургічне обладнання, яке дозволяє хірургам проводити маніпуляції з максимальною точністю.

дата оновлення:  17/10/2022

Артроскопічна стабілізація суглоба

Операція артроскопічна стабілізація суглоба у Клініці Симбіотика

01

Оптимальний результат лікування

Наші лікарі супроводжують пацієнта від першого візиту до повного закінчення лікування, що забезпечує якнайшвидше повернення повноцінної фізичної активності.

02

Безпека

Зв'язку реконструюють із застосуванням власних тканин пацієнта, що унеможливлює відторгнення трансплантату.

03

Гарний косметичний ефект

Усі маніпуляції виконують через невеликі проколи, тому після операції пацієнт не має рубців.


 

Показання до проведення операції

Показаннями для операції є:

  • порушення цілісності зв'язки;

  • свіжі та застарілі травми хрестоподібної зв'язки.


Передня хрестоподібна зв'язка фіксує гомілку і захищає від руху вперед та всередину. Суглобовий елемент стабілізує суглоб, що забезпечує широкі функціональні можливості.


Ушкодження передньої хрестоподібної зв'язки є однією з найпоширеніших травм коліна. Розриви та розтягнення виникають в результаті прямого (удари) або непрямого впливу на зчленування або гомілку. Високий ризик пошкодження зв'язки виникає при рухах, що крутять, на одній нозі – коли стегно зміщується вбік, а стопа залишається на місці, а також при стрибках, різких рухах нижніми кінцівками (наприклад, ривок на початку бігу).


Втручання не проводять за наявності гнійно-запальних змін у ділянці коліна, а також у період загострення хронічних захворювань.

Підготовка до операції

Передопераційне обстеження дозволяє виявити протипоказання до хірургічного лікування, а також супутні захворювання, здатні вплинути на результат операції.


Підготовка до артроскопічної стабілізації суглоба включає 3 етапи:

  • Лабораторне обстеження. Проводять комплексні аналізи крові та сечі, у деяких випадках може знадобитися аналіз синовіальної рідини із суглоба.

  • Інструментальне обстеження. Виконують рентгенографію та УЗД суглоба, а також ЕКГ. За потреби призначають УЗД внутрішніх органів.

  • Консультації лікарів. Перед операцією пацієнта оглядає анестезіолог та підбирає оптимальний метод знеболювання. Візити до інших фахівців знадобляться при виявленні супутнього захворювання.