top of page
дата оновлення:  30/08/2022

Аденотомія - видалення аденоїдів.

 

Аденотомія

- це операція з видалення патологічно зміненої або збільшеної носоглоткової мигдалини - аденоїдів.

 

Найчастіше збільшені аденоїди зустрічаються у дітей 3-7 років, проте останнім часом із цією проблемою стикаються й дорослі.

 

Одна з причин – рецидив через не повністю віддалену лімфоїдну тканину. Сучасні методи обстеження носоглотки дозволяють точно встановити діагноз і зрозуміти, що саме патологічно змінені аденоїди є причиною проблем зі здоров'ям.

ЛОР7.jpeg

Показання до аденотомії

  • Часті затяжні риніти

  • Часті середні отити

  • Тривале зниження слуху

  • Переважне дихання через рот

  • Синдром обструктивного апное

Операція рекомендується якщо зміни носоглоткових мигдаликів супроводжується постійним порушенням носового дихання, хропінням, апное сну, зниженням слуху, частими захворюваннями ЛОР-органів та верхніх дихальних шляхів.

Переваги аденотомії для лікуівання аденоїдів в Центрі малоінвазивної хірургії Клініки СИМБІОТИКА

1.Висококваліфі-ковані спеціалісти

Фахівці Центру мають солідний досвід виконання подібних операцій та постійно підвищують свою кваліфікацію

2.Мікрохірургічні малотравматичні методики

Повний контроль над ходом операції, мінімальна крововтрата, швидке відновлення

3.Індивідуальний підхід

Ми індивідуально підходимо до кожного пацієнта, обираючи тактику проведення операції та вид анестезії.

Підготовка до операції

Як і будь-якому хірургічному втручанню, видаленню аденоїдів передує комплексна передопераційна підготовка. У нашому Центрі є все необхідне для ретельного обстеження пацієнтів.


Для того, щоб визначити стан носоглоткових мигдаликів, ми виконуємо ендоскопічне обстеження, рентгенографію носа та при носових пазух.


Крім того, необхідно пройти ряд загальних досліджень: здати загальний аналіз крові та сечі, кров на біохімію, згортання та антитіла до вірусів гепатиту, ВІЛ, RW, зробити ЕКГ та  оцінити функцію зовнішнього дихання.

 

Такий комплексний підхід дає нашим лікарям можливість максимально точно оцінити стан пацієнта загалом та носоглоткової мигдалини, зокрема, визначити тип хірургічного втручання та виявити можливі протипоказання.

Техніка проведення процедури

Доступ - ендорскопічний

Ендотрахіальний наркоз

Час операції -  до 30 хвилин

Перебування в стаці-онарі - денне.

Ендоскопічна аденотомія це малотравматична методика, якою досконало володіють наші хірурги. Операція аденотомії проводиться під ендотрахеальним наркозом.


Для видалення гіпертрофованої лімфоїдної тканини використовується шейвер - спеціальний мікроінструмент, який дозволяє відсікати і відразу видаляти тканини з носоглотки за допомогою вбудованого вакуумного відсмоктування.

Під час ендоскопії всі етапи операції проходять під візуальним контролем лікаря, зображення виводиться на монітор із сильним збільшенням. Це дає можливість повністю прибрати всю гіпертрофовану лімфоїдну тканину, що дозволяє уникнути рецидиву захворювання та повторного розростання аденоїдів.

 

Мікрохірургічне видалення аденоїдів під наркозом відбувається практично безкровно. Додатково лікар використовує радіохвильову коагуляцію судин для обробки ложа віддаленої мигдалини та профілактики появи кровоточивості у післяопераційному періоді. Час операції – 5-30 хвилин.


Шейверна аденотомія – надійний та високотехнологічний спосіб видалення аденоїдів, після якого мінімальний ризик розвитку ускладнень та рецидивів, скорочено відновлювальний період.

Остаточне рішення у виборі методу операції приймає лікар, спираючись на наявні клінічні дані та стан пацієнта. Він може порекомендувати проведення склеротерапії або флебектомії, залежно від стадії та тяжкості захворювання.

Записатись на  консультацію ЛОРа? >>>

Реабілітація після аденотомії

Аденотомія - малотравматична операція, тому відновлювальний період після неї мінімальний. Ми рекомендуємо пацієнтам залишитись у стаціонарі під наглядом лікарів протягом 6 годин. Вільне носове дихання можливе вже в день операції, однак у наступні 5-7 днів може спостерігатися спотворення голосу через післяопераційний набряк.
 

Для успішного відновлення слід дотримуватись рекомендацій лікаря: на два тижні обмежте важкі фізичні навантаження, не приймайте теплові процедури, в холодну пору року уникайте скупчення великої кількості людей, щоб не заразитися ГРВІ чи ГРЗ, а влітку – сонце і задушливих приміщень.

 

Важливе й особливе харчування: тепла, не груба, добре подрібнена їжа, не гарячі та холодні напої. Через 10-14 днів ви відчуєте значні покращення і згодом забудете про проблеми зі здоров'ям, пов'язані зі збільшеними аденоїдами.

 

Телефонуйте та записуйтесь на прийом: +3 (067) 888-3-000.

bottom of page