top of page
ГоловнаОтоларингологія › Реносептопластика
 
 
дата оновлення:  30/08/2022

Функціональна риносептопластика

Функціональна риносептопластика – це хірургічна операція, спрямована на відновлення нормальної анатомії та функцій структур носа.

Фахівці Центру малоінвазивної хірургії Клініки СИМБІОТИКА мають великий досвід проведення риносептопластики.

 

Лікарі приділяють увагу не тільки реконструкції внутрішньоносових структур для корекції порушень дихання, але також дбають про косметичний ефект.

Функціональна ресинопластика.png
Покази до проведення реносептопластики

Функціональна риносептопластика показана при порушеннях нормальної анатомії внутрішньоносових структур, що супроводжуються такими симптомами:

  • утруднене дихання;

  • закладеність носових ходів;

  • сухість слизових;

  • зниження нюху;

  • часті носові кровотечі;

  • головні болі;

  • порушення з боку органів слуху.

Скривлена ​​перегородка носа підвищує ймовірність розвитку синуситів – запалення пара назальних пазух. Часто такі ускладнення стають хронічними. Тому щоб позбутися від гаймориту/фронтиту і т.д. рекомендовано корекцію форми перегородки.


Поєднання функціональної з естетичною ринопластикою рекомендують при деформаціях зовнішнього носа, вираженому викривленні спинки або кінчика, а також у випадках, коли пацієнт незадоволений формою носа та бажає скоригувати її відповідно до своїх естетичних уподобань.

Функціональна реносептопластика в Клініці Симбіотика
 
 

1.Досвідчені фахівці

Операції проводять оториноларингологи з великим стажем, які регулярно підвищують свою кваліфікацію та освоюють передові методики хірургічного лікування

2.Сучасне обладнання

Хірургічні втручання проводять із застосуванням ендоскопічного та мікрохірургічного обладнання з метою підвищення ефективності та безпеки лікування

3.Комплексний підхід

Функціональну риносептопластику можна поєднувати з естетичною ринопластикою, що дозволяє миттєво провести корекцію функціональних порушень та косметичних дефектів.

Підготовка до операції

Перед операцією проводиться передопераційне обстеження з метою оцінки загального рівня здоров'я та локального статусу. Це дозволяє виконати риносептопластику на сприятливому фоні.


Діагностика включає 3 етапи:

 

  • Лабораторний етап – аналіз сечі, загальний аналіз крові, біохімічний аналіз крові, визначення групи та резус-фактора, коагулограма, скринінг на шпитальні інфекції.

  • Інструментальне обстеження включає електрокардіографію, і навіть комп'ютерну томографію придаткових синусів носа. Для докладного дослідження м'яких тканин проводять магнітно-резонансну томографію носа та навколоносових структур.

  • Консультативний етап (за призначенням). Терапевт оцінює результати обстеження та видає висновок про відсутність протипоказань до втручання. Анестезіолог підбирає оптимальний метод знеболювання. Якщо пацієнт має супутні захворювання, потрібні консультації профільних фахівців.

Техніка проведення процедури

Доступ - ендоскопічний/відкритий

Анестезія - ендотрохіальний наркоз

Час операції -  40 - 90 хвилин

Перебування в стаці-онарі - 1- 2 дні

Функціональну та естетичну ринопластику проводять під ендотрахеальним наркозом. На першому етапі втручання коригують анатомію внутрішньоносових структур. Зазвичай для цього використовують ендоскопічне обладнання, яке дозволяє виявити найменші дефекти перегородки або раковин і усунути їх щадним способом.

 

Після функціонального етапу приступають до естетичної ринопластики. Форму носа коригують відкритим чи закритим способом. Методику підбирають у персональному порядку на етапі планування втручання.
Спільне проведення таких операцій бригадою, що складається з лікаря-оториноларинголога та пластичного хірурга, дозволяє отримати максимальний ефект як з боку носового дихання, так і з естетичного боку.


Види оперативних втручань
Відкриту ринопластику проводять усунення серйозних естетичних дефектів. В цьому випадку розрізи роблять на зовнішній поверхні носа та накладають косметичні шви.
Закрита ринопластика має на увазі корекцію дефектів через невеликі розрізи на внутрішній поверхні носових структур. Після операції залишається видимих ​​рубців.


Результат операції
Функціональна риносептопластика дозволяє усунути викривлення носової перегородки, зокрема розташовані глибоко всередині порожнини носа. В результаті нормалізується носове дихання, постачання організму киснем та відновлюються функції придаткових пазух носа.


Застосування методів оперування, що щадять, дозволяє скоротити терміни реабілітаційного періоду і знизити ризик ускладнень.

Записатись на  консультацію ЛОРа? >>>

Реабілітація 

У післяопераційному періоді проводиться медикаментозне лікування. Після виписки потрібно дотримуватися домашнього режиму, уникати надмірних фізичних навантажень та приймання теплових процедур.


Період відновлення триває 4-6 тижнів. Результати втручання оцінюють після повного загоєння тканин.

Телефонуйте та записуйтесь на прийом: +3 (067) 888-3-000.

bottom of page