top of page

Надколінок (колінна чашка) - це округла кістка, розташована вперед від колінного суглоба. Вона знаходиться всередині великого сухожилля і запобігає зміщенню великогомілкової та стегнових кісток один щодо одного. При падіннях або прямих ударах в ділянку коліна цілісність надколінка може порушуватися. При складних переломах рекомендується хірургічне лікування ушкодження.

У Клініці Симбіотика проводиться остеосинтез надколінка за Вебером – операція, під час якої цілісність кістки відновлюється за допомогою спеціальних спиць та дроту. Втручання виконується лише після ретельного обстеження пацієнта, аналізу скарг та виявлення можливих обмежень.

дата оновлення:  27/10/2022

Остеосинтез надколінка

Переваги проведення в Клініці Симбіотика

01

Кваліфікований персонал


Операцію проводять хірурги з величезним досвідом роботи. Вони регулярно вдосконалюють свої знання та навички, щоб діяти з максимальною обережністю.

02

Повноцінна реабілітація


У ході одужання пацієнту призначається лікувальна гімнастика, фізіопроцедури, масаж максимально повного відновлення функції колінного суглоба.

03

Комфорт та зручність


Ви можете пройти всю необхідну підготовку, включно з аналізами безпосередньо в клініці, а наші палати обладнані всім необхідним для комфортного перебування.

Показання

Остеосинтез надколінка показаний у випадках, якщо консервативна терапія явно неефективна:

 • при переломах, що супроводжуються порушенням цілісності шкірних покривів (відкритих);

 • при відриві верхнього чи нижнього полюса надколінка;

 • при поздовжньому переломі зі зміщенням;

 • при поперечному переломі;

 • при багатоуламкових ушкодженнях;

 • при руйнуванні кістки кілька великих фрагментів.


Підготовка

Передопераційна підготовка включає набір досліджень, необхідний для оцінки пошкодження надколінка, а також стану організму пацієнта, пошук можливих обмежень та протипоказань до оперативного втручання. До списку обов'язкових процедур входять консультації терапевта, хірурга та анестезіолога, а також:

 • рентген, УЗД, КТ, МРТ колінного суглоба;

 • аналізи крові, сечі (загальні, біохімія, коагулограма);

 • тести на групу крові;

 • скринінг на ВІЛ, сифіліс та гепатит;

 • ЕКГ;


Якщо стан пацієнта потребує додаткового обстеження, необхідні процедури також включаються до списку.


Техніка проведення операції

Доступ через 

через розріз

Анестезія

загальний наркоз

Тривалість операції

30 - 60 хвилин

Перебування в стаціонарі

1-3 дня

Остеосинтез надколінка за Вебером проводиться під наркозом. Лікар розсікає шкіру над колінним суглобом, виділяє фрагменти кістки та вручну під візуальним контролем зіставляє уламки (виконує репозицію).


Потім через весь надколінок під прямим кутом один щодо одного вводяться дві металеві спиці, які фіксуються дротом. Таким чином, всі уламки виявляються надійно закріплені в правильному положенні. Рана ушивається, за потреби ставиться дренаж. Коліно фіксується ортезом або гіпсовою пов'язкою.


Остеосинтез надколінка дозволяє якісно зафіксувати кісткові фрагменти та запобігти їх повторному зміщенню. Це дозволяє скоротити терміни іммобілізації ноги після травми та уникнути проблем, пов'язаних із тривалим перебуванням у нерухомому положенні (контрактури, гіпотрофія м'язів тощо).

Записатись на  консультацію до лікаря? >>>