top of page

Остеосинтез стегна – це хірургічна операція, спрямована на відновлення цілісності стегнової кістки при її переломах, зокрема у зоні шийки. Втручання дозволяє надійно зафіксувати уламки та запобігти їх подальшому зміщенню. Це дає можливість уникнути тривалого перебування пацієнта у лежачому положенні та якнайшвидше збільшити його фізичну активність.

У нашій клініці для остеосинтезу стегна використовуються різні види фіксаторів: пластини, штифти або гвинти. Операція здійснюється відкритим чи закритим способом.

дата оновлення:  27/10/2022

Остеосинтез стегна

Переваги проведення в Клініці Симбіотика

01

Професіоналізм спеціалістів


Операції виконують висококваліфіковані лікарі з великим досвідом проведення остеосинтезу різного рівня складності

02

Мінімальна травматичність


Можливість застосування малоінвазивних технологій – фіксатори встановлюються через проколи чи міні-розрізи.

03

Сучасні технології


Використання фіксаторів із сучасних матеріалів, у тому числі біорозчинних, які не вимагають зняття після зрощення кісток

Показання до остеосинтезу стегна

Остеосинтез стегнової кістки необхідний за різних видів переломів. Прямими показаннями до оперативного втручання є:

  • внутрішньосуглобові переломи шийки стегнової кістки;

  • переломи, що супроводжуються усуненням кісткових уламків;

  • наявність двох або більше уламків кістки;

  • вертикальний тип ушкодження;

  • комбінована травма, наприклад, що супроводжується вивихом кульшового суглоба;

  • неправильне зрощення кісткових уламків при консервативному лікуванні;

  • формування хибного суглоба.


Підготовка

Перед операцією пацієнт прямує на комплексну діагностику. Вона необхідна для добору методу остеосинтезу, оцінки операційних та післяопераційних ризиків та профілактики розвитку ускладнень. Обстеження включають:

  • рентгенографію потерпілого стегна у кількох проєкціях, КТ або МРТ за недостатньої інформативності рентгенівських знімків;

  • лабораторну діагностику: загальні аналізи крові та сечі, біохімію крові, коагулограму, тести на групу крові, сифіліс, гепатити, ВІЛ;

  • ЕКГ;

  • консультацію хірурга, реаніматолога, терапевта


У разі потреби список обстежень може бути збільшений. Наприклад, пацієнти з цукровим діабетом обов'язково прямують на консультацію до ендокринолога.


Техніка проведення операції

Доступ через 

через розріз

Анестезія

загальний наркоз

Тривалість операції

30 - 60 хвилин

Перебування в стаціонарі

3-5 днів

Операція проводиться під наркозом. Хірург робить розріз в області перелому, виділяє всі уламки кістки та ставить їх у правильне положення. Це може бути зроблено закритим способом (всередині рани) або відкритим (уламки виводяться за межі рани для максимально точного зіставлення).


Потім провадиться фіксація частин кістки. Залежно від ситуації, хірурги можуть використовувати різні види фіксаторів та різні способи їх встановлення: екстрамедулярне (з зовнішнього боку кістки) та інтрамедулярне (всередині кісткового каналу). Наприкінці втручання виконується пошарове ушивання рани.


При необхідності ставиться дренаж та проводиться іммобілізація кінцівки.

Альтернатива цій методиці - установка апарату Ілізарова (зовнішній остеосинтез). У цьому випадку фіксуючі спиці вводяться в кістку безпосередньо через шкіру та з'єднуються спеціальними кільцями.


Після остеосинтезу стегнової кістки пацієнт повертається до звичного життя набагато швидше, ніж при консервативному лікуванні перелому. Це дозволяє обійтися без тривалої іммобілізації та пов'язаних із цим проблем. Надалі металеві фіксатори забезпечують додаткову підтримку кістки. Це особливо важливо при переломах шийки, оскільки в цій галузі кровопостачання тканин є мінімальним, і процеси відновлення йдуть дуже повільно.

Записатись на  консультацію до лікаря? >>>