top of page

Передпліччя складається з двох кісток: променевої та ліктьової. Їхні переломи є однією з найчастіших травм, оскільки при падінні людина нерідко виставляє руку вперед, прагнучи захистити обличчя. У більшості випадків ушкодження кісток лікується консервативним шляхом. Гіпсової лонгети цілком достатньо, щоб фіксувати уламки. Складні травми потребують допомоги хірурга.

У Клініці Симбіотика виконуються різні види остеосинтезу кісток передпліччя: спицями, пластинами, а також за допомогою установки апарата Ілізарова (зовнішній остеосинтез). Вибір методу лікування залежить від типу та складності перелому, а також стану пацієнта.

дата оновлення:  27/10/2022

Остеосинтез передпліччя

Переваги проведення в Клініці Симбіотика

01

Індивідуальний вибір методу остеосинтезу


Лікарі обстежують пацієнта і підбирають оптимальний метод фіксації кісткових уламків, щоб досягти ефекту з мінімальним ушкодженням тканин.

02

Кваліфіковані спеціалісти


Персонал клініки має необхідну кваліфікацію та багатий досвід проведення навіть складних оперативних втручань.

03

Комплексна реабілітація


У період відновлення пацієнту призначаються лікувальна гімнастика, масаж та фізіотерапія, а його стан регулярно контролюється лікарями.

Показання

Остеосинтез кісток передпліччя проводиться у тих випадках, коли консервативне лікування виявилося неефективним: при формуванні хибного суглоба або уповільненому зрощенні уламків, а також при їх повторному зміщенні. Крім того, показанням до операції є:

  • складні осколкові переломи;

  • значне усунення кісткових уламків;

  • ризик пошкодження м'яких тканин, судин та нервів;

  • попадання м'яких тканин між уламками (інтерпозиція);

  • внутрішньосуглобові травми;

  • неефективність закритої репозиції уламків.


Підготовка

Перед проведенням втручання пацієнт проходить передопераційне обстеження. Воно необхідне для остаточного вибору методики остеосинтезу, і навіть оцінки стану організму, загалом.

Мінімальний комплекс процедур включає:

  • рентгенографію передпліччя, КТ або МРТ за недостатньої ефективності рентгену;

  • консультації хірурга, терапевта, анестезіолога;

  • базові лабораторні аналізи крові та сечі, тести на інфекції та згортання крові;

  • ЕКГ;


За потреби лікарі можуть призначити додаткове обстеження.

Техніка проведення операції

Доступ через 

через розріз

Анестезія

загальний наркоз

Тривалість операції

30 - 60 хвилин

Перебування в стаціонарі

1-3 дня

Остеосинтез може виконуватись відкритим або закритим способом. У першому випадку лікар робить великий розріз, повністю оголює пошкоджені кістки, ставить уламки на місце і фіксує їх за допомогою металевих конструкцій. У другому самі маніпуляції виконуються через невеликі розрізи. Подібний тип втручання можливий не завжди, оскільки він підвищує ризик пошкодження нервів, судин та м'яких тканин. Після ушивання рани на руку накладається гіпсова пов'язка.


Найбільш популярним видом хірургічного лікування переломів передпліччя є хірургічний остеосинтез. У цьому випадку після репозиції уламків у кістки через шкіру вводяться спиці. Вони фіксуються зовнішніми скобами або кільцями, які дають можливість за необхідності збільшувати чи зменшувати тиск. Додаткова іммобілізація у цьому випадку не потрібна.


Остеосинтез передпліччя дає можливість відновити цілісність кістки навіть при складних переломах, впоратися із застарілими травмами та наслідками неправильного лікування. При цьому знижується ризик повторного усунення уламків, пошкодження сухожиль, судин або нервів цієї ділянки.

Записатись на  консультацію до лікаря? >>>

Реабілітація

Пацієнт перебуває у клініці 1-3 дні залежно від складності операції, та був виписується додому. У перші тижні необхідно:

  • дотримуватись рекомендацій лікаря щодо прийому лікарських препаратів;

  • уникати перегріву;

  • не допускати забруднення рани;

  • регулярно виконувати перев'язки;

  • обмежити фізичне навантаження.


Після зняття гіпсу пацієнту призначається лікувальна фізкультура з поступово наростаючим навантаженням, масаж, фізіопроцедури. Вони дозволяють уникнути контрактур та ослаблення м'язів.

bottom of page