top of page

Остеосинтез ключиці – це хірургічна операція, спрямована на відновлення цілісності кістки при переломі. У більшості випадків для цього використовуються спеціальні металеві пластини, що надійно фіксують уламки. Процедура значно скорочує термін відновлення рухливості кінцівки.

У Клініці Симбіотика остеосинтез ключиці проводять досвідчені лікарі. Після ретельного обстеження пацієнта вони підбирають оптимальний варіант виконання втручання та контролюють стан пацієнта аж до повного зрощення уламків.

дата оновлення:  27/10/2022

Остеосинтез ключиці

Переваги проведення в Клініці Симбіотика

01

Сучасне діагностичне та лікувальне обладнання


Центр хірургії оснащений відповідно до сучасних стандартів, що дозволяє проводити діагностику в найкоротші терміни та виконувати складні хірургічні втручання.

02

Досвідчений персонал


Лікарі та медичні сестри клініки регулярно проходять курси підвищення кваліфікації, оновлюють та вдосконалюють свої навички.

03

Повноцінне відновлення


У період реабілітації пацієнта регулярно оглядає фахівець, при необхідності призначаються фізіопроцедури, масаж та лікувальна гімнастика для якнайшвидшого відновлення.

Показання до проведення операції

Остеосинтез ключиці показаний у випадках, коли консервативне лікування травми є недоцільним:

  • при відкритих переломах;

  • при здавленні чи порушенні цілісності судин чи нервів;

  • при ризику ушкодження шкіри гострими кістковими уламками;

  • при вертикальному розташуванні уламків та ризику пошкодження судин та/або нервів;

  • при попаданні м'яких тканин між кістковими фрагментами.


Якщо травма відбулася давно, лікарі ухвалюють рішення про хірургічне втручання при уповільненому або неправильному зрощенні уламків, а також при підозрі на формування хибного суглоба.


Підготовка

Передопераційна підготовка необхідна для уточнення характеру перелому, і навіть оцінки стану здоров'я пацієнта, загалом. Обстеження включають:

  • рентген, КТ чи МРТ ключиці;

  • консультації травматолога, терапевта, анестезіолога;

  • аналізи крові (загальний, біохімічний, коагулограма, тести на групу та резус-фактор, на інфекції);

  • загальний аналіз сечі;

  • ЕКГ;

Техніка проведення операції

Доступ через 

через розріз

Анестезія

загальний наркоз

Тривалість операції

30 - 60 хвилин

Перебування в стаціонарі

1-2 дня

Остеосинтез ключиці виконується під наркозом. У результаті втручання стан пацієнта контролюється лікарем-анестезіологом. Лікар розсікає шкіру в області перелому, ставить уламки у правильне положення і скріплює їх за допомогою пластин, спиць або гвинтів. За потреби проводиться ушивання пошкоджених судин чи нервів. Після завершення втручання на шкіру накладаються шви, рука фіксується пов'язкою.


Хірургічний остеосинтез ключиці дає можливість міцно з'єднати уламки кістки та зафіксувати їх. Через війну термін відновлення рухливості кінцівки значно скорочується.

Записатись на  консультацію до лікаря? >>>