top of page

Остеосинтез кістки п'яти – це операція з відновлення її цілісності при складних переломах. Втручання необхідне міцної фіксації уламків і попередження їх повторного усунення. У Клініці Симбіотика остеосинтез кістки п'яти виконується за допомогою гвинтів, пластин або спиць в залежності від типу перелому. Ми вибираємо саме той варіант втручання, що підійде конкретному пацієнтові.

дата оновлення:  27/10/2022

Остеосинтез кістки п'яти

Переваги проведення в Клініці Симбіотика

01

Усі необхідні діагностичні процедури


Ви можете пройти повне передопераційне обстеження від лабораторної діагностики до рентгену.

02

Вмілі лікарі


Остеосинтез проводять кваліфіковані хірурги з великим досвідом роботи зі складними переломами.

03

Комфорт та зручність


Діагностика, лікування та післяопераційне спостереження проходять у максимально комфортних умовах, щоб Ви менше нервували.

Показання до остеосинтезу кістки п'яти

Остеосинтез кістки п'яти показаний у випадках, коли консервативне лікування виявилося неефективним: при уповільненому зрощенні перелому, а також при відсутності консолідації. Крім того, операція проводиться, якщо провести репозицію та зафіксувати уламки без допомоги металоконструкцій спочатку неможливо:

  • при складних осколкових переломах;

  • при інтерпозиції м'яких тканин (попадання їх між уламками);

  • при сильному зміщенні уламків тощо.


У кожному випадку рішення щодо необхідності проведення остеосинтезу приймається в індивідуальному порядку після обстеження.


Підготовка

Передопераційна підготовка включає такі обстеження:

  • консультації хірурга-травматолога, терапевта, анестезіолога;

  • рентген, КТ чи МРТ стопи;

  • лабораторну діагностику: загальний та біохімічний аналізи крові, дослідження згортання, проби на ВІЛ, гепатити, сифіліс, групу крові, загальний аналіз сечі;

  • рентген або флюорографію грудної клітки;

  • ЕКГ.


Якщо пацієнт страждає на хронічні захворювання, може бути проведена розширена діагностика.

Техніка проведення операції

Доступ через 

через розріз

Анестезія

загальний наркоз

Тривалість операції

30 - 60 хвилин

Перебування в стаціонарі

1-3 дня

Остеосинтез дозволяє пацієнту швидше повернутися у форму, а також відновити функцію кінцівок після застарілих переломів. Завдяки фіксації людина раніше починає виконувати лікувальну гімнастику, а отже, уникає сильної атрофії м'язів та контрактури суглобів.


Остеосинтез дозволяє пацієнту швидше повернутися у форму, а також відновити функцію кінцівок після застарілих переломів. Завдяки фіксації людина раніше починає виконувати лікувальну гімнастику, а отже, уникає сильної атрофії м'язів та контрактури суглобів.

Записатись на  консультацію до лікаря? >>>

Реабілітація

Перші 1-3 дні пацієнт перебуває у клініці під медичним наглядом. Якщо загоєння тканин йде нормально, його виписують додому, давши докладні рекомендації щодо приймання препаратів та догляду за післяопераційною раною. До зняття швів забороняються будь-які теплові процедури (гарячі ванни, відвідування лазні або сауни), купання у відкритих чи громадських водоймах, фізичне навантаження.


Через 2 тижні знімаються шви, а через 4-6 тижнів – гіпсова пов'язка. Після цього людина починає відвідувати заняття ЛФК, фізіопроцедури та сеанси масажу. Повноцінна опора на ногу можлива лише після повного зрощення уламків – через 4-6 місяців. До цього часу необхідно користуватися милицями.

bottom of page