top of page
ГоловнаОтоларингологія › Тонзилектомія
 
дата оновлення:  30/08/2022

Фронтотомія

 

Фронтотомія.

Остеома – це доброякісна кісткова пухлина округлої форми. Найчастіше уражаються лобові пазухи, переважно з одного боку.

 

Збільшуючись, остеоми можуть деформувати кістки, стискаючи навколишні структури, або перекривати співустя синуса, провокуючи ускладнення запального характеру.

Фахівці Центру хірургії «СМ-Клініка» мають великий досвід у діагностиці та лікуванні параназальних остеом.

 

У своїй роботі наші хірурги керуються міжнародними протоколами, застосовують передові наукові розробки та сучасне обладнання експертного рівня.

ЛОР11_edited.png

Показання до операції

Чи не кожна остеома підлягає хірургічному видаленню. Враховуючи, що захворювання повільно прогресує, відсутність симптоматики за пухлиною можна спостерігати якийсь час.


Операцію проводять лише за наявності показань, до яких відносять:

  • деформація кісткового відділу черепа та прилеглих структур;

  • великі розміри новоутворення, коли більше половини обсягу пазухи зайнято пухлиною;

  • неодноразове розвиток фронтиту;

  • наявність клінічних проявів, які порушують соціальну активність людини (утруднення носового дихання, біль голови, зорові симптоми).

Операцію тимчасово не проводять за наявності гострих інфекційних захворювань та у разі загострення хронічних патологій.

Хірургічне лікування остеотоми лобової пазухи
 

Персоніфікований підхід

Операції планують в індивідуальному порядку з урахуванням особливостей розташування, напрямки росту пухлини та стану навколишніх тканин

2.Малоінвазивні методики

Лікарі Центру проводять оперування малотравматичними способами, що забезпечує прицільний вплив на новоутворення без ризику пошкодження здорових тканин

3.Швидка та комфортна реабілітація

Застосування ендоскопічних методів хірургічного втручання забезпечує комфортний перебіг післяопераційного періоду та допомагає тканинам швидше загоїтись

Підготовка до видалення остеотоми

Перед операцією пацієнт проходить комплексне обстеження. Діагностика допомагає об'єктивно оцінити стан здоров'я, виключити наявність протипоказань та убезпечити хворого від можливих інтра- та післяопераційних ускладнень.

 

Обстеження включає кілька етапів:

  • лабораторний. Дає інформацію про загальний стан організму пацієнта. Для цього проводять загальний та біохімічний аналізи крові, скринінг на інфекції, коагулограму, дослідження сечі, визначення групи крові резус-фактору.

  • інструментальний. За наслідками комп'ютерної томографії складають план хірургічного втручання. Для оцінки роботи серця проводять електрокардіографію. Якщо є потреба, перевіряють роботу інших внутрішніх органів.

  • консультативний. Допуск до операції видає ЛОР. Спосіб знеболювання підбирає лікар-анестезіолог.

Техніка проведення процедури

Доступ - через  порожнину носа

Анестезія - загальний  наркоз

Час операції -   30 -  хвилин

Перебування в стаці-онарі - 1-3 дні

На сьогодні видалення остеом лобової пазухи проводять переважно ендоскопічним методом під ендотрахеальним наркозом.

Для кращої візуалізації зони інтересу слизову носа обробляють судинозвужувальними препаратами. Вводять ендоскоп спочатку в носові ходи та уважно оглядають носові раковини та спів устя лобової пазухи. Потім розширюють отвір, після чого ендоскоп проникає в лобовий синус. Патологічне утворення видаляється під візуальним контролем, при цьому зображення на монітор виводиться у збільшеному розмірі.

 

Видалений матеріал відправляють на гістологічне дослідження.

 

Для запобігання кровотечі порожнину носа тампонують.

У тих випадках, коли остеома досягає великих розмірів, з технічних причин ендоскопічна операція не може бути проведена. Для радикального видалення пухлини виконують остеопластичну фронтотомію зовнішнім доступом. Відкрита методика може поєднуватися з ендоскопічною.

 

Результат операції

Ендоскопічна фронтотомія дозволяє радикально видалити пухлину, відновити дренаж лобової пазухи та попередити часте рецидивування синуситу.

Великий досвід лікарів та технологічне оснащення Центру малотравматичної хірургії «СМ-Клініка» дозволяють позбавитися пухлини без розрізів, що сприяє гладкому перебігу післяопераційного періоду.

Записатись на  консультацію ЛОРа? >>>

Реабілітація після хірургічного втручання

Стаціонарне спостереження триває 1-3 доби.

Тампони з носових ходів зазвичай видаляють наступного дня після операції. У післяопераційному періоді проводиться антибіотикопрофілактика та за показаннями знеболювання. Важливо регулярно проводити гігієнічну обробку порожнини носа.

Носове дихання нормалізується зазвичай через тиждень після операції. Загальний період відновлення продовжується в середньому 1 місяць. У цей час не можна наражати себе на важкі фізичні навантаження, займатися спортом, вживати алкоголь, проводити теплові процедури.

 

Телефонуйте та записуйтесь на прийом: +3 (067) 888-3-000.

bottom of page