top of page
дата оновлення:  24/10/2022
Головна Ортопедія і травматологія > Захворювання опорно-рухового апарату
 

Деформація Тейлора

Загальна інформація

Деформація Тейлора – це патологічний стан, у якому відбувається відхилення мізинця стопи всередину, у бік інших пальців.

Через це у його основи формується кістковий наріст («кісточка»), яка є малоприємним естетичним дефектом і викликає дискомфорт при ходьбі.

Найпоширеніші причини деформації Тейлора: надмірна маса тіла, носіння вузького взуття та спадковий фактор.

Види патології

Загальноприйнятої класифікації деформації Тейлора немає.

Хірурги оцінюють ступінь патології за кутом відхилення мізинця від нормального становища.

Це дозволяє визначитися із тактикою лікування.


Симптоми

Патологія Тейлора добре видно при звичайному огляді. Характерним симптомом є відхилення мізинця всередину та утворення кісткового виступу біля його основи.

У міру прогресування стану пацієнт може подавати скарги на:

  • біль у стопі при тривалій ходьбі;

  • проблеми з підбором взуття;

  • почервоніння та болючість шкіри в області виступу;

  • ниючі болі в стопі.


У деяких випадках стан може ускладнитися запаленням суглоба, що з'єднує фалангу мізинця з кісткою плюсни. У цьому випадку болючі відчуття стають більш вираженими.


Діагностика

Діагностикою захворювання займається лікар ортопед. Звичайного огляду достатньо виявлення характерних ознак деформації Тейлора, проте для уточнення ступеня відхилення призначається рентген стопи.


Він також допомагає оцінити стан суглоба, виключити артроз та інші захворювання, які можуть призвести до його деформації.

За наявності супутнього запального процесу можуть використовуватись додаткові методи діагностики: загальний та біохімічний аналіз крові, УЗД тощо.

Операції при деформації Тейлора

Ортези та лікувальна гімнастика ефективні лише на початкових етапах формування патології. В інших випадках позбавити пацієнта від дискомфорту та естетичного дефекту може лише хірургічне втручання. При відносно невеликому відхиленні проводиться шліфування головки плеснової кістки через невеликий прокол шкіри.


Виражена деформація є показанням до проведення остеотомії 5 плюсневої кістки. Під час операції хірург робить невеликий розріз на бічній поверхні стопи, розсікає кістку та фіксує її у правильному положенні спеціальним гвинтом.

Експертна думка лікаря

Деформація Тейлора називається також "деформація кравця". Спочатку ця патологія частіше розвивалася у кравців, змушених довгі години сидіти, схрестивши ноги, що підвищувало навантаження на зовнішній край стопи. Захворювання зустрічається набагато рідше, ніж відхилення одного пальця (hallux valgus), але за рівнем дискомфорту майже не поступається йому.

Олександр Волков

Лікар ортопед-травматолог

Залиште свій номер телефона. Ми Вам перетелефонуємо
Реабілітація

Хірургічне лікування деформації Тейлора проводиться у режимі одного дня.

Пацієнт приходить на операцію вранці і йде за кілька годин після неї.

Відновлення тканин займає близько 4 тижнів, протягом яких людина носить спеціальне взуття, що розвантажує оперовану ділянку.

Після закінчення цього терміну всі обмеження знімаються.

Пн-Пт
9:00-20:00
Субота за записом
Неділя - вихідний
  • Facebook
  • Instagram
bottom of page