УЗД клубових артерій

850
грн
Записатись на прийом
УЗД клубових артерій

Що таке УЗД клубових артерій?

УЗД клубових артерій - це неінвазивне ультразвукове дослідження судин, яке дозволяє оцінити стан загальних, внутрішніх і зовнішніх клубових артерій, а також характер кровотоку в них. Метод застосовується для раннього виявлення судинних порушень у зоні малого таза та нижніх кінцівок і є важливим етапом діагностики захворювань артеріальної системи.

‍Вартість УЗД клубових артерій

Ми дотримуємося принципу прозорого ціноутворення, тому ціна фіксується на початку діагностики. Всі наші ціни за посиланням.

УЗД клубових артерій
850
грн
УЗД скринінг атеросклерозу (сонні артерії + хребцеві артерії + підключичні артерії + черевна аорта + клубові артерії)
1350
грн
Записатись на консультацію
arrow

Симптоми, що можуть свідчити про проблеми з клубовими артеріями

Порушення кровотоку в клубових артеріях часто розвиваються поступово й на ранніх етапах можуть залишатися малопомітними. Однак існує низка симптомів, які повинні насторожити та стати приводом для звернення до лікаря і проведення УЗД клубових артерій.

1. Біль та дискомфорт у нижніх кінцівках

Одним із найтиповіших проявів є біль, пов’язаний з фізичним навантаженням:

  • біль у стегнах, сідницях або литках під час ходьби;
  • відчуття тяжкості або печіння в ногах;
  • біль, який зменшується або зникає після короткого відпочинку.

Такий симптом часто вказує на зниження артеріального кровопостачання та може бути ознакою ішемії нижніх кінцівок.

2. Відчуття холоду та оніміння

Недостатній кровообіг призводить до порушення живлення тканин, що може проявлятися:

  • постійним або періодичним відчуттям холоду в ногах;
  • онімінням пальців, стоп або стегон;
  • поколюванням, зниженням чутливості шкіри.

Ці симптоми нерідко посилюються в холодну пору року або під час тривалого перебування в одному положенні.

3. Зміни з боку шкіри та м’яких тканин

Проблеми з клубовими артеріями можуть відображатися і на зовнішньому вигляді нижніх кінцівок:

  • блідість або синюшність шкіри;
  • сухість, лущення, повільне загоєння дрібних ушкоджень;
  • випадіння волосся на ногах;
  • зниження температури шкіри на дотик.

Такі зміни свідчать про хронічне порушення кровопостачання тканин.

4. Слабкість і швидка втомлюваність ніг

Пацієнти часто відзначають:

  • зниження витривалості при ходьбі;
  • відчуття слабкості в ногах без очевидної причини;
  • потребу частіше зупинятися під час звичних фізичних навантажень.

Ці прояви можуть суттєво обмежувати повсякденну активність і погіршувати якість життя.

5. Зниження або відсутність пульсації на артеріях

У більш виражених випадках лікар під час огляду може виявити:

  • ослаблену або відсутню пульсацію на артеріях стегна чи пахової ділянки;
  • асиметрію пульсу між правою та лівою ногою.

Це є важливою клінічною ознакою значного порушення прохідності судин.

6. Симптоми з боку органів малого таза

Оскільки клубові артерії беруть участь у кровопостачанні органів малого таза, можливі й непрямі прояви:

  • еректильна дисфункція судинного походження у чоловіків;
  • дискомфорт або біль у ділянці тазу під час навантаження;
  • відчуття тиску або тяжкості в нижній частині живота.

Такі симптоми часто потребують комплексного судинного обстеження.

Коли варто звернутись на УЗД клубових артерій

Рекомендуємо пройти ультразвукове обстеження (доплерографію), якщо:

  • з'являється біль у сідницях, стегнах або попереку під час ходьби;
  • турбує відчуття оніміння, слабкості або холоду в ділянці стегон, паху та обох нижніх кінцівок;
  • розвивається стійка еректильна дисфункція у чоловіків, яка виникла без очевидних урологічних чи психологічних причин, особливо якщо вона поєднується з болем у ногах при ходьбі;
  • номітні трофічні зміни шкіри на стегнах чи гомілках (блідість, випадіння волосся, уповільнене загоєння подряпин) або атрофія (гіпотрофія) м'язів ніг;
  • наявні серйозні фактори ризику: діагностований атеросклероз інших локалізацій (судин серця, шиї, нирок), багаторічний стаж куріння, цукровий діабет, стійка артеріальна гіпертензія чи високий рівень холестерину;
  • необхідний контроль після операцій.

УЗД клубових артерій дозволяє безпечно та безболісно оцінити прохідність судин, виявити атеросклеротичні бляшки, аневризми (розширення) чи тромби, оцінити швидкість кровотоку та вчасно попередити розвиток критичної ішемії тканин і загрозу гангрени.

Підготовка до УЗД клубових артерій

Правильна підготовка до УЗД клубових артерій має важливе значення для точності та інформативності дослідження. Оскільки судини розташовані глибоко та частково перекриваються кишківником, дотримання рекомендацій дозволяє отримати чітке зображення і коректно оцінити кровотік.

Харчування перед обстеженням: за 1–2 дні до УЗД виключіть продукти, що викликають гази (бобові, капусту, випічку, газовані напої), та обмежте молочне й солодощі. Надлишок газів у кишківнику значно ускладнює візуалізацію клубових артерій та знижує якість діагностики.

Прийом їжі в день УЗД: процедура проводиться натщесерце, тому останній прийом їжі має бути за 6–8 годин до обстеження, а в день візиту дозволено лише кілька ковтків води. Якщо УЗД призначено на другу половину дня, за погодженням з лікарем можливий легкий сніданок.

Медикаментозна підготовка: не скасовуйте постійні ліки самостійно, особливо серцеві чи гіпотензивні, але обов'язково повідомте про них лікаря. За схильності до здуття фахівець може заздалегідь призначити ферментні або вітрогінні засоби для підвищення точності результатів.

Що взяти з собою на обстеження? Візьміть із собою результати попередніх УЗД, виписки та аналізи, що стосуються судинних патологій. Ці документи необхідні лікарю, щоб оцінити стан артерій у динаміці та зробити точний висновок.

Інші рекомендації перед процедурою

Для коректного проведення УЗД клубових артерій також важливо:

  • утриматися від куріння за 2–3 години до обстеження, оскільки нікотин впливає на тонус судин;
  • не вживати алкоголь напередодні процедури;
  • уникати інтенсивних фізичних навантажень у день дослідження;
  • одягнути зручний одяг, який легко відкриває доступ до ділянки живота та паху.

Чому важливо дотримуватися підготовки

Навіть незначне недотримання рекомендацій може знизити якість візуалізації судин і ускладнити інтерпретацію результатів. Правильна підготовка до УЗД клубових артерій:

  • підвищує точність діагностики;
  • скорочує тривалість процедури;
  • зменшує ймовірність повторного обстеження.

Дотримання простих правил допомагає отримати максимально інформативний результат уже з першого візиту.

icon

КОНСУЛЬТАЦІЯ ТА УЗД У ЛЬВОВІ

Лікарі ультразвукової діагностики проводять комплексне обстеження, що включає детальне вивчення анамнезу, високоточне сканування органів та систем, а також надання результатів безпосередньо під час візиту.Ми використовуємо сучасне обладнання експертного класу, що гарантує максимальну точність діагностики, вашу безпеку та комфорт під час процедури.

doctor
Данилюк Михайло
Лікар УЗД
Лікар УЗД клініки Симбіотика

Поверніться до руху без ускладнень

Остеосинтез — це метод фіксації кісток за допомогою металевих конструкцій, який забезпечує надійне зрощення після переломів. Сучасні технології дозволяють мінімізувати травматичність і прискорити відновлення.

Запишіться на консультацію — дізнайтесь, який варіант лікування підходить саме вам.

Як проходить УЗД клубових артерій

Обстеження проводиться в режимі реального часу й дозволяє лікарю оцінити анатомію судин, стан їхніх стінок та характеристики кровотоку. Процедура добре переноситься, не викликає дискомфорту і не потребує відновного періоду після завершення.

Як відбувається обстеження

Під час УЗД клубових артерій пацієнт розміщується на кушетці у положенні лежачи на спині. У деяких випадках лікар може попросити змінити положення тіла або затримати дихання на кілька секунд.

Етапи процедури включають:

  • нанесення спеціального гелю на шкіру в ділянці дослідження;
  • встановлення ультразвукового датчика над проекцією судин;
  • послідовне сканування загальних, внутрішніх та зовнішніх клубових артерій;
  • оцінку кровотоку за допомогою доплерівського режиму.

Лікар аналізує зображення на екрані апарата в режимі реального часу, фіксуючи всі значущі параметри.

Скільки часу триває УЗД клубових артерій

Тривалість обстеження залежить від клінічної задачі та індивідуальних анатомічних особливостей пацієнта. У середньому процедура займає:

  • від 20 до 30 хвилин при стандартному обстеженні
  • до 40 хвилин при детальній оцінці або складній анатомії судин

Після завершення дослідження пацієнт одразу може повертатися до звичного ритму життя.

Що показує УЗД клубових артерій

Метод поєднує стандартне ультразвукове сканування та доплерографію, завдяки чому лікар бачить не лише будову артерій, а й функціональні порушення.

УЗ діагностика показує:

  • стан та прохідність клубових артерій;
  • звуження та перекриття судин;
  • атеросклеротичні зміни;
  • швидкість та характер кровотоку;
  • тромбози та емболії;
  • аневризми та судинні деформації.

Контроль після лікування та операцій

УЗД клубових артерій активно використовується для:

  • оцінки результатів медикаментозного лікування;
  • контролю стану судин після стентування або хірургічних втручань;
  • раннього виявлення повторних звужень або ускладнень.

Метод дозволяє безпечно й регулярно відстежувати стан судин у динаміці.

Команда УЗД спеціалістів
Записатись на консультацію

Переваги ультразвукової діагностики у Львові

Ультразвукова діагностика (УЗД) - один із найпоширеніших методів візуальної медичної діагностики, який активно використовується у Львові як у профілактичних чек-апах, так і при діагностиці захворювань.

Основними перевагами є:

  • безпечність і неінвазивність;
  • можливість виявити захворювання на ранніх стадіях;
  • контроль ефективності лікування;
  • доступність для пацієнтів будь-якого віку.

Чому варто обрати клініку Симбіотика

Ультразвукова діагностика в нашому медичному центрі - це швидке, безпечне та максимально точне дослідження вашого організму.

  • Сканери експертного класу. Ми проводимо обстеження на ультрасучасних апаратах із надвисокою роздільною здатністю. Це дозволяє лікарям помітити найменші зміни в тканинах та патології (наприклад, початкові стадії килових воріт чи мікроновоутворення) на ранніх стадіях.
  • Миттєвий результат. Детальний офіційний висновок та знімки ви отримуєте на руки одразу після завершення процедури (протягом 10 хвилин).
  • Максимальний комфорт та делікатність. Жодного дискомфорту. Наші лікарі УЗД проводять огляд дбайливо, уважно і одразу коментують та пояснюють вам те, що бачать на екрані.
  • Готове рішення проблеми. Якщо під час УЗД виявляється патологія, що потребує лікування, вам не потрібно самостійно шукати лікаря. Ми одразу можемо скоординувати вас із профільними спеціалістами або хірургами «Симбіотики» для складання плану лікування.

Де зробити УЗД у Львові?

Медичний центр «Симбіотика»

Графік роботи:

Пн - Пт

09:00 - 20:00

Субота

09:00 - 15:00

Неділя

Вихідний

A red heart on a black background.A red heart on a black background.The vitrup of the human body in a circle.
Симбіоз твого здоровʼя
запишись на консультацію до експерта symbiotyka
Онлайн запис
+38 098 527 38 53
A black and white photo of the word symbookyok.
Привіт! 🖐🏻
Виникли питання? Зв’яжіться з нами зручнуим способом