top of page
ГоловнаОтоларингологія › Репозиція кісток носа
 
дата оновлення:  30/08/2022

Репозиція кісток носа

 

Репозиція кісток носа - це хірургічна процедура відновлення зміщених або зламаних в результаті травми кісток. Після процедури відновлюється як зовнішній вигляд, а й нормальна робота всіх функцій носа.

 

У нашому Центрі малотравматичної хірургії репозицію кісток носа проводять кваліфіковані лікарі-отоларингологи.

ЛОР11_edited.png

Показання до операції

  • відкриті переломи носа

  • закриті переломи носа

  • переломи носа зі зміщенням

Ефект від процедури буде лише у тому випадку, якщо від травми до репозиції пройшло не більше 14 діб. Оптимальний час для операції – через кілька годин або на 5-6 день після перелому.

Хірургічне лікування 
 

1. Висока кваліфікація лікарів

Досвідчені ЛОР-хірурги виконують репозицію за всіх видів переломів носа

2.Ефективне лікування

При своєчасному проведенні репозиції немає потреби у наступних пластичних операціях

3.Швидке відновлення

Репозиція кісток носа не потребує знаходження у стаціонарі. Повне відновлення – за 2 тижні

Підготовка до операції

Вправлення кісток носа – амбулаторна процедура, проте вона потребує ретельної підготовки. Для того, щоб точно визначити характер ушкоджень, тип перелому, виявити інші порушення роблять рентген носа, а при необхідності – КТ або МРТ також може бути призначена консультація невролога.


Риноскопія та ендоскопічне дослідження порожнини носа допоможе виявити розриви слизової оболонки носа. Пацієнтам з переломом носа обов'язково потрібна консультація анестезіолога для вибору оптимальних препаратів для анестезії. Також, необхідно здати всі лабораторні аналізи крові та сечі

Техніка проведення процедури

Доступ - в залежності від методики

Анестезія - місцеве знеболення

Час операції -   30 -  хвилин

Перебування в стаці-онарі - не потрібне

ЛОР-хірурги нашого Центру практикують пальцевий, інструментальний та змішаний вид репозиції. Вибір конкретної методики здійснюється індивідуально, залежно від характеру перелому.


Пальцева репозиція зазвичай проводиться при закритих переломах зі зміщенням убік. Лікар великим пальцем однієї чи обох рук тисне місце викривлення до характерного клацання, у якому кістки повертаються місце. Пальцевий метод використовують при відкритих переломах. У цьому випадку хірург спочатку відновлює кістки, прагнучи зберегти навіть дрібні уламки, а потім ушиває рану, якщо вона не запалена і не забруднена.


При западанні спинки носа та зміщенні кісткових уламків наші хірурги виконують інструментальну репозицію з використанням елеватора Волкова. Інструмент вводять у носову порожнину і з його допомогою піднімають уламки, повертаючи їх на місце.


При поєднаних травмах лікарі Центру проводять пальце-інструментальну репозицію. Відразу після процедури хірург робить передню тампонаду носа для зупинки кровотечі та кращої фіксації кісткових уламків. При переломах, що супроводжуються уламками, на ніс накладають лонгету з гіпсу та фіксують її пластиром.
Як правило, всі маніпуляції проводяться з використанням місцевого знеболення.

Записатись на  консультацію ЛОРа? >>>

Реабілітація після хірургічного втручання

Протягом перших двох днів після операції вас можуть турбувати неприємні болючі відчуття, для усунення яких лікар призначить знеболювальні препарати. Через 3-4 дні необхідно відвідати Центр для видалення тампонів з носа. Якщо накладався гіпс, його знімають через 1-2 тижні після операції.


Протягом усього періоду відновлення (близько 14 днів) необхідно повністю виключити навантаження на ніс: не носити окуляри, не чіпати носа зовні та всередині. Крім того, обмежують фізичні навантаження та теплові процедури, оскільки вони здатні спровокувати носову кровотечу.

 

Телефонуйте та записуйтесь на прийом: +3 (067) 888-3-000.

bottom of page