top of page
ГоловнаОтоларингологія › Перфорації носової перегородки
дата оновлення:  30/08/2022

Пластичне закриття перфорацій носової перегородки

Пластика перфорації носової перегородки - це хірургічна операція, у процесі якої отвір у перегородці носа закривають власними тканинами пацієнта.
Корекція дефектів перегородки вважається однією з найскладніших хірургічних проблем.

 

Отоларингологи Центру малоінвазивної хірургії Клініки СИМБІОТИКА відрізняються великою практикою успішного лікування пацієнтів з перфораціями центральної носової пластини.

 

Операції проводять за новітніми методиками, перевіреними у процесі клінічних досліджень. Застосування високотехнологічного обладнання забезпечує мінімальну травматизацію анатомічних структур носа, що підвищує шанси на успішне лікування.

ЛОР11_edited.png

Показання до операції

Перфорації носової перегородки виникають після травм чи ускладнень інфекційних захворювань. Подібний стан супроводжується зміною характеристик потоку повітря, що несприятливо впливає на стан здоров'я пацієнта та якість його життя.

 

Показаннями щодо пластичної операції на перегородці є:

 

  • великі дефекти, що призводять до турбулентності потоку повітря;

  • порушення носового дихання;

  • прогресуючі атрофічні зміни слизової оболонки;

  • збільшення дефекту і натомість атрофічного риніту.

Операцію не проводять пацієнтам із системними інфекційними захворюваннями, а також у період загострення хронічних патологій.

Хірургічне лікування 
 

1. Персональний підхід до лікування

Операцію планують після повного обстеження пацієнта з урахуванням загального стану здоров'я та причин появи дефекту

2.Мінімальний ризик ускладнень

Закриття перфорації аутотрансплантатом дозволяє знизити ризик некротизації тканин та подальшого розширення площі дефекту.

3.Супровід до одужання

Пацієнта веде той самий отоларинголог від моменту первинного звернення і до повної післяопераційної реабілітації

Підготовка до операції

Результат хірургічного втручання залежить від загального стану здоров'я пацієнта. Щоб переконатися у відсутності протипоказань і тим самим знизити ризик розвитку ускладнень, кожен пацієнт проходить трьох етапне передопераційне обстеження:

  • Лабораторна діагностика. Призначають аналізи крові (загальноклінічний, біохімічний, визначення групи та резус-фактора, коагулограма), сечі, скринінг на інфекції.

  • Інструментальна діагностика Проводять комп'ютерну томографію та/або МРТ при носових пазух.

  • Консультації інших лікарів. Зазвичай потрібен висновок терапевта про відсутність протипоказань до операції. Якщо пацієнт має хронічні захворювання, організовуються консультації профільних фахівців. Перед операцією огляд проводить анестезіолог.

Техніка проведення процедури

Доступ - через порожнину носа

Анестезія - загальне  знеболення 

Час операції -   30 -  хвилин

Перебування в стаці-онарі - 1 доба

Для знеболювання застосовують ендотрахеальний наркоз. Усі маніпуляції проводять під візуальним контролем за допомогою оптичної ендоскопічної системи Striker. Після обробки операційного поля краю дефекту освіжають механічним шляхом.
Підготовлені клапті ретельно укладають в область перфорації, а краї ушивають.
На завершення операції встановлюють сплінти (тонкі силіконові пластини, які підтримують перегородку і захищають слизові).
Методику пластичного закриття перфорації вибирають з урахуванням розмірів дефекту. Невеликі отвори закривають місцевими клаптями, які формують зі слизової порожнини носа. 
Великі дефекти (понад 25 мм) закривають тканинами, взятими з вушної раковини або скроневої фасції.

 

Результат операції
Пластика дефектів носової перегородки дозволяє відновити цілісність центральної пластини, нормалізувати повітряний потік при вдиху, зупинити атрофічні зміни слизової оболонки, ліквідувати свистячі звуки. Візуальний контроль забезпечує неперевершену точність дій хірурга.


Незначне пошкодження здорових тканин сприяє зменшенню термінів та більш комфортному перебігу реабілітаційного періоду.

Записатись на  консультацію ЛОРа? >>>

Реабілітація після хірургічного втручання

У процесі стаціонарного спостереження пацієнт отримує медикаментозну терапію. Рекомендовано гігієнічну обробку порожнини носа сольовими розчинами. На етапі реабілітації можуть застосовуватися протизапальні та ранозагоювальні мазі.


Період відновлення триває від 3 до 8 тижнів, що залежить від обсягу та складності втручання. Протягом 2-3 тижнів важливо дотримуватися домашнього режиму, відмовитися від фізичних навантажень, теплових процедур, вживання алкоголю.


Сплінти залишаються у порожнині носа до 2-х тижнів. Їх видалення проводить лікар-отоларинголог.

Телефонуйте та записуйтесь на прийом: +3 (067) 888-3-000.

bottom of page