top of page
ГоловнаОтоларингологія › Носові кровотечі
 
дата оновлення:  30/08/2022

Лікування носових кровотеч

 

Лікування носових кровотеч

Носові кровотечі виникають більш ніж у 60% людей, причому кожному п'ятому в такому випадку потрібна негайна медична допомога.

 

За місцем виникнення кровотеча може бути передньою і задньою, а за обсягом крововтрати – незначною, легкою, середньою, важкою і масивною. У ЛОР-відділенні нашого Центру малоінвазивної хірургії носові кровотечі лікують за допомогою класичних та сучасних методів.

ЛОР11_edited.png

Показання до операції

  • Гострі носові кровотечі з різним ступенем втрати крові

  • Передні носові кровотечі

  • Задні носові кровотечі

  • Рецидивні носові кровотечі

У Центрі проводять лікування як гострих, так і рецидивуючих носових кровотеч/

Хірургічне лікування 
 

1. Висока кваліфікація лікарів

Досвідчені фахівці успішно лікують різні види носових кровотеч

2.Використання різних методик

Ми застосовуємо перевірені та сучасні способи зупинки та лікування носових кровотеч

3.Ефективність лікування

Використання нових методик дозволяє звести до мінімуму можливість виникнення рецидиву

Підготовка до операції

Комплекс процедур залежить від стану пацієнта, характеру кровотечі та використовуваної методики. Під час проведення передньої чи задньої тампонади носа підготовка не потрібна.

Якщо необхідно лікування рецидивуючої кровотечі потрібно буде пройти комплексну передопераційну підготовку. Пацієнти здають аналізи крові та сечі, виконують ЕКГ та рентгенографію легень, проходять консультацію анестезіолога та терапевта.

Завдяки такому комплексному підходу ми можемо оцінити стан здоров'я, виявити протипоказання до хірургічного втручання, виявити причини патології. 

Техніка проведення процедури

Доступ - через порожнину носа

Анестезія - місцеве або загальне  знеболення 

Час операції -   30 -  хвилин

Перебування в стаці-онарі - не потрібне

Вибір методики лікування залежить від характеру кровотечі. У ЛОР-відділенні Центру виконують такі процедури.
Тампонад носа. Проводиться при рясній крововтраті та в залежності від локалізації кровотечі може бути передньою або задньою. При передній тампонаді носову порожнину знеболюють розчином антисептика і в ніздрю вводять марлевий тампон, просочений кровоспинним препаратом. Тампон видаляють через 1-2 дні, а у складних випадках залишають до 7 днів.
Задню тампонаду виконують при сильних кровотечах із задніх відділів носової порожнини. Довгий тампон вводять в ніс, потім носоглотку, глотку і через рот витягують назовні за допомогою гумового катетера. Задня тампонада може бути доповнена передньою. Тампон також залишають на 1–2 дні, а за потреби – на більш тривалий термін.
Радіохвильова коагуляція судини, що кровоточить. Застосовується для лікування частих носових кровотеч та проводиться під ендотрахеальним наркозом. За допомогою спеціального обладнання лікар виявляє судину, що кровоточить, і «припікає» її апаратом. Під впливом радіохвиль стінки судини злипаються, кровотечі припиняються.


Якщо причиною кровотечі була судинна пухлина, то її також видаляють, а основу припікають, щоб уникнути подальшого зростання та рецидиву кровотеч.

Записатись на  консультацію ЛОРа? >>>

Реабілітація після хірургічного втручання

Усі процедури проводяться амбулаторно, госпіталізація потрібна лише в екстрених випадках. У призначений день необхідно відвідати лікаря для видалення тампона та огляду порожнини носа. Як правило, після процедур пацієнтам призначають курс антибактеріальної терапії.

 

Лікування носових кровотеч у нашому Центрі малотравматичної хірургії – це ефективні методики, кваліфіковані лікарі та доступні ціни на процедури.

Телефонуйте та записуйтесь на прийом: +3 (067) 888-3-000.

bottom of page