top of page
ГоловнаОтоларингологія › Корекція носового клапана
 
дата оновлення:  30/08/2022

Корекція внутрішнього носового клапана

Хірургічна корекція внутрішнього носового клапана – це комплекс заходів, спрямованих на усунення звуження або спадання внутрішнього назального клапана, що забезпечує носове дихання.


Фахівці Центру малотравматичної хірургії Клініки Симбіотика успішно проводять операції на клапанному апараті носа. У клініці застосовують високотехнологічне обладнання та передові методики хірургічного лікування.

 

Хірурги віддають перевагу малоінвазивним технікам проведення втручань, що суттєво скорочує терміни відновлення та дозволяє уникнути інтра- та післяопераційних ускладнень.

ЛОР10_edited.png
Покази до корекції внутрішнього носового клапана

Внутрішній носовий клапан - це найбільш вузьке місце назальної порожнини, розташоване перед нижніми раковинами на рівні хрящів, що виступають з боків носа.

 

Хірургічну корекцію проводять у таких ситуаціях:

  • вроджені порушення будови порожнини носа;

  • звуження клапана внаслідок травм;

  • стійкі порушення носового дихання внаслідок деформації клапана;

  • рецидиви синуситу на фоні клапанної дисфункції

Втручання не проводять пацієнтам із гострими інфекційними чи запальними захворюваннями, а також під час загострення хронічних патологій.

Переваги корекції в Клініці Симбіотика
 
 

1.Персоніфіко-ваний підхід

Методику проведення операції вибирають в індивідуальному порядку відповідно до поширеності та типу дефекту клапанного апарату

2.Ефективність

 

Хірургічне лікування дозволяє відновити прохідність дихальних шляхів та нормалізувати акт вдиху-видиху через ніс.

3.Індивідуальний підхід

Стаціонарне спостереження триває трохи більше 2 днів. Через місяць пацієнт може повернутись до звичного способу життя

Підготовка до операції

Передопераційна підготовка спрямована на оцінку стану пацієнта та виявлення можливих протипоказань до втручання. Повноцінне обстеження дозволяє забезпечити пацієнту безпеку та звести до мінімуму ризик ускладнень.


Підготовка до втручання на клапанах носа включає:

 

  • Лабораторний етап – проводять аналізи крові, сечі, скринінг на інфекції, визначають групу крові та резус-фактор пацієнта.


  • Інструментальний етап. За допомогою комп'ютерної томографії досліджують навколоносові пазухи. Роботу серця оцінюють електрокадіографічно, за необхідності проводять УЗД внутрішніх органів.

  • Консультативний. Для вибору методу анестезії пацієнт проходить консультацію анестезіолога. Відсутність протипоказань до втручання підтверджується висновком терапевта.

Техніка проведення процедури

Доступ - ендоскопічний

Анестезія - ендотрохіальний наркоз

Час операції -  40 - 90 хвилин

Перебування в стаці-онарі - 1 день

Зазвичай операції на клапанах носа проводять у день госпіталізації під ендотрахеальним наркозом.

 

Втручання триває 40-90 хвилин. Застосовуються різні методи корекції клапана залежно від виду та поширеності дефекту.Перевагу віддають щадним методикам, які дозволяють зберегти цілісність та функції анатомічно повноцінних структур носової порожнини.


З метою корекції функцій клапанів носа найчастіше проводять такі хірургічні операції:

  • Корекція форми кінчика носа. Кінчик носа зміщують так, щоб зменшити ступінь його виступу. Це дозволяє розширити ніздрі та відновити прохідність повітроносних шляхів.

  • Коригування положення медіальних ніжок хрящів носа.

Зазвичай проводять ендоскопічні операції із застосуванням мікрохірургічного інструментарію. Це дозволяє забезпечити добрий косметичний ефект втручання.


Результат операції.


Хірургічне лікування дозволяє нормалізувати носове дихання та покращити якість життя пацієнта. Малоінвазивні методики проведення операцій суттєво знижують больовий синдром у післяопераційному періоді, завдяки чому відновлення відбувається найбільш комфортно. Досвідчені фахівці Центру малотравматичної хірургії ретельно стежать за станом пацієнта до одужання.

Записатись на  консультацію ЛОРа? >>>

Реабілітація 

Період реабілітації триває 2-4 тижні, що визначається видом та обсягами втручання. До повного відновлення пацієнт 2-3 рази відвідує лікаря-отоларинголога з метою контролю за процесом одужання.


Протягом реабілітаційного періоду рекомендують утриматись від фізичних навантажень, теплових процедур, вживання алкоголю.

Телефонуйте та записуйтесь на прийом: +3 (067) 888-3-000.

bottom of page