top of page
ГоловнаОртопедія і травматологія › Застосування гіалуронової кислоти

Хондропротекторна терапія в ортопедії - застосування препарату гіалуронової кислоти внутрішньосуглобово.

дата оновлення:  15/02/2024
Зміст статті.

- причини та потреби застосування хондропротекторної терапії;

- застосування гіалуронової кислоти в терапії;

- призначення до застосування гіалуронової кислоти;

- виконання ін'єкції, застереження та результати.

Протягом останнього часу за допомогою до ортопеда - травматолога все частіше звертаються зі скаргами на біль в ділянці суглобів, який триває протягом тривалого часу та створює дискомфорт і погіршення якості життя. Найчастіше це пов’язано з порушенням функції синовіальної рідини та розвитком артрозу суглобів.

Синовіальна рідина – це рідина, яка знаходиться всередині суглоба та виконує такі функції, як так зване «внутрішньосуглобове мастило», зменшує тертя суглобових поверхонь та уповільнює їх зношування, бере участь у підтримці нормального співвідношення суглобових поверхонь, підвищує їх рухливість,  служить додатковим амортизатором. При остеоартрозі відзначають дефіцит і якісні зміни гіалуронової кислоти у складі синовіальної рідини та хряща.

Сучасна медицина  має багато методів лікування даної патології. Однією з яких є комплексна хондропротекторна (спрямована на відновлення та уповільнення зношування суглобового хряща) терапія, яка застосовується на ранніх стадіях остеоартрозу та допомагає зменшити страждання пацієнта та відтерміновує або взагалі забирає потребу в  оперативному лікуванні остеоартрозу.

Хочеш безкоштовну on line консультацію ортопеда? >>>

Однією зі складових хондропротекторної терапії є ведення препаратів  гіалуронової кислоти внутрішньосуглобово, що забезпечує як механічний ефект так званого змащування та покращення функції синовіальної рідини, так і біологічний ефект. Внаслідок всмоктування гіалуронової кислоти синовіальною оболонкою, стимулюється вироблення власної гіалуронової кислоти, що забезпечує більш тривалий ефект.

 

Такий метод лікування має ряд переваг перед системним застосуванням лікарських засобів: місцева дія препарату, зменшення побічних впливів на організм зокрема на шлунково-кишковий тракт.

Після введення гіалуронової кислоти внутрішньосуглобово, якість та функція синовіальної рідини покращується, завдяки чому зменшується біль та збільшується об’єм рухів в суглобах, уповільнюється прогресування остеоартрозу, покращується ковзання суглобових поверхонь, зменшується потреба в знеболювальних та протизапальних препаратах. Пацієнти які звернулись за допомогою на початкових стадіях захворювання відчувають тривалий позитивний ефект.

gialuronova-kislota-koleno.jpeg

Препарати гіалуронової кислоти можна вводити практично у всі суглоби людини на різних стадіях захворювання. Лікар ортопед - травматолог  після детального обстеження пацієнта визначає чи потрібно йому цей метод лікування та підбирає дозу та концентрацію препарату, яка буде оптимальною для того чи іншого випадку.

Існують різні види гіалуронової кислоти, що вимагають від одного до п’яти введень препарату на курс лікування.

В нашій клініці ми використовуємо високоякісні, добре очищені  препарати гіалуронової кислоти, які вимагають введення тільки один раз на курс >>>

Слід розуміти, що хондропротекторна терапія застосовується комплексно, та підбирається кожному  пацієнту індивідуально, відповідно до клінічного перебігу захворювання. Зазвичай, препарати гіалуронової кислоти не призначаюся як єдиний метод терапії дегенеративних захворювань суглобів. Але, застосовуючи їх в комплексі хондропротекторної терапії, ми досягаємо максимальної користі для пацієнта. Препарат вводиться та концентрується тільки в порожнині ушкодженого суглоба, що надзвичайно важко досягнути застосовуючи системні хондропротекторні засоби.

Процедуру ін'єкції повинен проводити ортопед-травматолог відповідної кваліфікації, з дотриманням усіх правил асептики та антисептики, що можливо тільки в межах медичного закладу. Після ін’єкції, пацієнту рекомендується обмежити фізичні навантаження на декілька днів.

bottom of page