top of page
ГоловнаСудинна хірургія › Флебологія › Флебектомія    
дата оновлення:  09/08/2022

Флебектомія

 

 

Флебектомія

 це хірургічне видалення варикозно-розширеної вени.

 

Незважаючи на появу нових малоінвазивних технологій з лікування варикозу, бувають ситуації, коли флебектомія розглядається як єдиний можливий метод лікування. Крім того, флебектомія проводиться як екстрена операція при життєзагрозних станах - наприклад, при кровотечі з уражених варикозом вен.

 

Флебектомія – перевірена роками, чудово відпрацьована операція. Сучасні методи проведення цієї операції дозволяють досягати потрібного результату, мінімально травмуючи тканини.

 
Флебектомія.jpeg

Внаслідок операції вена повністю ліквідується, і розвиток варикозу на прооперованій ділянці вже неможливий. Відповідно, усуваються болючі відчуття, набряки, тяжкість у ногах, візуальні дефекти, а також ризики таких ускладнень варикозу, як тромбози вен, трофічні порушення шкіри та кровотечі.

Показання до флебектомії

Флебектомія проводиться екстрено при життєво загрожуючих станах – наприклад, при гострому висхідному тромбофлебіті, кровотечах з уражених варикозом вен.

 

Планова флебектомія призначається у таких випадках

 • відмова пацієнта від ендовенозних втручань

 • рецидив варикозної хвороби після ендовенозних втручань;

 • технічна неможливість виконання ендовенозних втручань (перенесений тромбофлебіт, неможливість проведення катетера з підшкірних вен з огляду на їх звивистість).

Протипоказання для планової флебектомії:

 • вік старший за 75 (відносне протипоказання);

 • наявність хронічних захворювань на стадії декомпенсації;

 • наявність гострих захворювань;

 • облітеруючі захворювання нижніх кінцівок;

 • вагітність;

 • обмежена рухливість.

Підготовка до флебектомії

Для того, щоб поставити точний діагноз і відповідно до нього вибрати тактику операції, необхідно провести ретельне обстеження пацієнта. Перед проведенням флебектомії великої підшкірної вени чи інших вен у ми обов'язково виконуємо ультразвукове дуплексне сканування судин на ногах. Також лікар рекомендує обов'язкове носіння компресійної білизни до дня процедури.

 

Крім того, проводиться стандартна передопераційна підготовка, яка включає:

 • виконання ЕКГ ;

 • виконання аналізів сечі та крові (загальний, біохімічний, на згортання, інфекції, групу крові та резус-фактор);

 • консультацію терапевта та анестезіолога.

Проведення такого комплексного обстеження дозволяє отримати інформацію про стан здоров'я пацієнта та оцінити можливість проведення операції у найкоротші терміни.

 

Безпосередньо перед операцією проводиться депіляція кінцівки.

Техніка виконання флебектомії

Доступ через точковий прокол

Анестезія - сіпнальна 

Час операції -  до 60 -  хвилин

Перебування в стаці-онарі до 1 доби

Флебологами нашої клініки проводять малотравматичні операції з хірургічного лікування варикозного розширення вен із застосуванням сучасних технологій. Хірурги приділяють особливу увагу естетичній стороні питання, тому розрізи, що виконуються, мінімальні і не залишають шрамів.

 

Суть операції – у видаленні варикозних вен та усуненні патологічного зворотного струму крові, нормалізації венозного кровообігу. Втручання проводиться із застосуванням спинномозкової анестезії та триває 1–3 години.

 

Як правило, комбінована флебектомія включає наступні етапи.

Кросектомія. Хірург виконує міні-розріз, до 3 см, розріз у ділянці паху для доступу до ураженої варикозом поверхневої вені у місці її з'єднання з глибокою веною. В результаті операції проводиться відсікання та перев'язка поверхневої вени. Кросектомія може бути самостійною операцією при лікуванні висхідного тромбофлебіту.

Стріппінг З внутрішньої сторони кісточки або верхньої частини гомілки виконується другий розріз довжиною не більше 1,5 см. З нього оголюється ділянка поверхневої вени, в яку вводиться металевий зонд Бебкока. Потім зонд просувають просвітом вени і витягають його разом з варикозною веною.

Мініфлебектомія. Малоінвазивний метод видалення варикозних приток вен. Процедури виконуються не через розрізи, а через маленькі проколи, які не потрібно ушивати.

 

Записатись на  консультацію флеболога? >>>

Реабілітація

Пацієнти нашого Центру можуть залишити клініку за добу після втручання. У перші години після процедури рекомендується обмежене навантаження на ноги, щоб уникнути кровоточивості з проколів.

 

Програми реабілітації розробляються індивідуально кожному пацієнту.

 

Після флебектомії вен нижніх кінцівок необхідно цілодобово носити компресійну білизну щонайменше протягом 3 днів. Потім допускається лише денне носіння.

 

Пацієнтам призначають комплекс спеціальних пропозицій, курс масажу, водні процедури, медикаментозні препарати.

 

Для закріплення ефекту через 4-6 тижнів рекомендується проведення склеротерапії.

Телефонуйте та записуйтесь на прийом: +3 (067) 888-3-000.

 
bottom of page