top of page
Головна КардіохірургіяВидалення міксоми серця

Міксома серця

дата оновлення:  30/04/2021
Тарас Рудик.jpg

Тарас Рудик

кардіохірург

Зміст статті:

Що таке міксома

Що таке міксома серця?

 

Міксома передсердя – це доброякісна пухлина, що може порушити роботу мітрального клапана серця або заблокувати його спричинивши смерть.

Єдиним способом лікування такого захворювання є хірургічне видалення міксоми передсердя.

У Клініці Симбіотика операцію на серці з видалення міксоми передсердя, яка у переважній більшості випадків локалізується у лівому передсерді (одній з камер серця), проводять за технікою операції на мітральному клапані серця.

 

Сама ж міксома, найчастіше, кріпиться "ніжкою" у лівому передсерді та розташовується поруч з мітральним клапаном.

міксома.png
Особливості операції міксома

Особливості операції по видаленню міксоми лівого передсердя.

Міксома має желеподібну, не стабільну структуру яка легко може пошкодитись та розпастись на дрібні шматочки. Такі шматочки пухлини небезпечні тим, що можуть "загубитись" в кровоносному руслі та згодом спричинити інсульт.

Розмір та розташування пухлини є визначальною для вибору методу та тактики операції на серці: класичної чи мініінвазивної.

При виборі методу та тактики операції на серці з видалення міксоми передсердя важливим є не тільки повністю забрати пухлину без її пошкодження та розпаду на частини, а й ретельна обробка місця кріплення "ніжки", щоб не було рецидиву (повторного росту пухлини).

Досвідчені кардіохірурги Клініки Симбіотика провели сотні таких операцій і мають великий досвід, що підтверджується багаторічними спостереженнями за результатами операцій на серці з видалення міксом.

Якщо ми передбачаємо великі ризики пошкодити пухлину або структуру мітрального клапана серця, тоді операція на серці проводиться класичним способом. Якщо ж міксома є невеликою – робимо операцію малоінвазивно, без розрізу грудини.

В обох тактиках виконання операції на серці з видалення міксоми передсердя з метою додаткової візуалізації етапів виконання операції під час їх виконання використовується трансезофагальне (через стравохідне) ЕхоКГ серця. Така візуалізація здійснюється за допомогою сучасного 4D датчики та дає можливість побачити серце в реальному часі (on line) зі сторони стравоходу пацієнта.

  • 15-ть років стажу роботи кардіохірургом
  • лікар - кардіохірург вищої категорії
  • понад 1500 успішно проведених операцій на серці
  • володіє методикою мініінвазивної хірургії серця
  • дійсний член Європейської асоціації кардіохірургії
Тарас Рудик
Кардіохірург, медичний директор ТОВ "Клініка СИМБІОТИКА"
%D1%82%D0%B0%D1%80%D0%B0%D1%81_edited.pn
Що ми очікуємо міксома

Що ми очікуємо від операції з видалення міксоми серця?

Покращення якості життя після операції настає через те, що усувається фізична перешкода для нормальної роботи мітрального клапана. Пухлина не дає клапану виконувати свою функцію, через що найчастіше виникає задишка.

У «задавлених випадках» міксома може заблокувати роботу мітрального клапана під час скорочення серця, заблокувавши його, та спричинити раптову смерть. В таких випадках операції з приводу видалення міксоми лівого передсердя є життєво-зберігаючою операцією.

Важливо пам'ятати, що фрагменти пухлини можуть бути причиною інсульту. То ж, операція сприяє усуненню загрози настання інсульту зі всіма негативними наслідками (інвалідизація, потреба в сторонній допомозі, втрата нормального способу життя та соціальних зв’язків, обтяження родичів тощо).

ризики міксома

Ризики операції.

 

Ризики операційного втручання з видалення міксоми передсердя прямо пропорційні до розмірів пухлини та залежать від її локалізації, віку пацієнта, наявності супутніх захворювань, маси тіла, фізичної активності, наявності шкідливих звичок тощо.

При вчасному звертанні – ризики мінімальні.

Найбільш небезпечними ризиками є розпадання пухлини на частинки та розвиток патологічних змін мітрального клапана серця.

Безумовно, крім специфічних для даної патології ризиків, решту можливих операційних ускладнень ми вираховуємо за допомогою системи euroSCORE II. Це – міжнародний спеціалізований калькулятор можливих ускладнень кардіохірургічних втручань, куди вносяться анонімні медичні дані хворого. Після аналізу та обробки медичної інформації ми маємо відсоткове значення різноманітних можливих ризиків операційного втручання та обговорюємо їх з пацієнтами та їх родинами. Такий інструмент використовується відповідно до світових стандартів доказової медицини усім без відбору кардіохірургічним пацієнтам.

 

Є запитання? 

Відповіді на найпоширеніші запитання тут >>>

Реабілітація після операції.

Після малоінвазивного втручання відсутня якась спеціальна реабілітація. Після виписки людина може повертатись до попереднього способу життя. Пацієнт не потребує стороннього догляду та допомоги членів сім’ї. Він може повертатись до улюблених занять та звичного способу життя, роботи, бізнесу.

Після операції,  що виконувалась класичним методом необхідно обмежити фізичну активність. Лікар дозволить поступово збільшувати обсяг та інтенсивність фізичних навантажень відповідно до віку та способу життя.

Основна реабілітація пов’язана із травмою спричиненою розрізом грудини. Після виписки зі стаціонару ми рекомендуємо обмежити вагу, яку можна брати в руки до 2,5 кг в кожну. Треба уникнути поїздок за кермом автомобіля, мотоцикла  або велосипеда. Також спати у цей період необхідно на спині.

Терміни та особливості реабілітації індивідуальні та корегуються на повторних візитах.

реабілітація міксома
bottom of page